Оригинално механично устройство, което на 24 септември 2002 г. официално бе признато за "вечен двигател", вече втора седмица работи без проблеми, пише в. "Правда".
Създателят на устройството - Филип Курицин от Санкт Петербург, е ветеринарен лекар. Той споделя, че двигателят получава енергията си от околната среда по 65 различни начина.
Първо, използва енергията на вятъра. Второ, слънчеви батерии, разположени от всички страни на конструкцията, поглъщат светлината и я превръщат в електричество. Трето, двигателят преобразува температурните колебания на въздуха, както и тези в атмосферното налягане, влажността на въздуха и др. Перпетуум мобилето преработва насекоми и малки животинки в биомаса, от която след това отработва енергия.
Ако бъде поставен във вода, "вечният двигател" може да използва и енергията от приливите и отливите.
Двигателят на Курицин е особено ефективен по време на буря. Специално за целта той е снабден с активни гръмоотводи, които му дават възможност да привлича мълниите и да извлича от тях енергия.
Създателят на устройството твърди, че неговият двигател ще работи почти вечно - докато физически не износят частите. Дори и в природата всичко да замре, двигателят може да разчита на акумулатор, който непрекъснато се зарежда, докато работят останалите механизми. С негова помощ двигателят може да действа 2 месеца.
В. "Правда" твърди, че от "Газпром" са проявили интерес към новата разработка.
|
|