Стратегия за развитие на тактическия туризъм:
Цел - да се създаде единен туристически център, тъй като се засилва тенденцията за западане на туризма поради разпокъсаността на обектите му.
Видове туризъм - морски, планински, спортен, културен, религиозен, медицински, алкохолен и секс туризъм. Туристически обекти: Банско и Слънчев бряг.
Поради застрояването на основните черноморски курорти МС да реши: укрепване и разширяване на бреговата ивица. Провеждане преговори със съдействието на МО за закупуване на американски самолетоносач втора употреба от Португалия, който да бъде преобзаведен като изкуствен остров, разположен в близост до Слънчев бряг, и на който туристите да могат поне за малко да се усамотят и поспят. Озеленяване на самолетоносача с портокалови горички и друга екзотична растителност; пускане на редовна транспортна линия до него с корабчета тип "комета".
Ски спорт. Построяване на три нови ски писти в района на Пирин и отделно четири нови влека - четвъртият само за туристи тип "снощни", да не правят калабалък по пистите, а по цял ден да си се возят, докато изтрезнеят от чистия въздух. При внезапно изтрезняване - задължително групово посещение на концерт на Веселин Маринов, съчетано с дегустация на вина. По този начин рязко ще се отчете и културен туризъм.
Поради огромния проблем с времетраенето на ски сезона за запълване на хотелите през лятото предлагаме пренасяне на пясъка от защитените територии по Черноморието и построяване на изкуствени дюни в областта на Банско. Описването им в подробен кадастрален план чрез спътникови снимки и облитане с хеликоптер. Отбелязване на върховете на всяка дюна с чадър в цветовете на трикольора и шезлонг със стилизиран образ на ендемичните за района кози, като символ на българското гостоприемство. Сключване на концесионни договори с дюнаджиите с изискването на всяка трета дюна да поддържа денонощен оазис с кебапчета плюс медицински пункт.
Построяване на мол на връх Вихрен, както и кабинкова линия до него с цел шопинг турове на придружаващите скиорите ски кибици.
Построяване на хеликоптерни площадки за разглеждане на архитектурните забележителности в планината от птичи поглед. Конкурс за детски разказ на видяното. Построяване паметник на незнайната калинка в центъра на града.
Селски туризъм - поради намаления интерес да бъде съчетан с исторически и религиозен туризъм, чрез откриването от археолозите на древно погребение на мъж, поклонник на култа към изгрева на Слънцето, както ще личи от поставените до ръката му мраморна халба за бира, купа за шкембе чорба и атрибут на Приап. Интензификация на наличните археологии и реновиране на некрополите и акрополите. Древното българско селско същество да е употребявало само прави краставици, което да личи от високия му размер, както и от рисунките от намерената керамика. По скелетите да има следи от удари с тъп предмет с форма на тиган, артефактите да са старателно начупени преди погребението, от което да може да се направи изводът, че местното население е било моногамно. Прободените с железен пирон ребра като най-дисертабелни да остават обект на наукообразни докторантурогенни спорове. Нека говорят за високо ниво на медицината и да се предполага, че това е било начин за лекуване на желязо-дефицитна анемия. Според други учени откритото в тялото тяло да се таксува като грешка на древния пиърсинг.
Настоящата концепция се представя за обществено обсъждане от правителствени и неправителствени организации, както и от неорганизирани граждани, под наблюдението на главния лекар проф. д-р Пич Божи. Алилуя!
Ми, да!
Чудя се само защо от правителството не използват добрите идеи на отдел "После и приятели"? Те са като всенароден мозъчен тръст. Безплатен при това!