"Щастливият човек е този, който не се стреми към щастие", ръси сентенции "Новинар", поразен от философията на преквалифициран в психотерапевт дизайнер от Египет. Въпросният мъдрец се зове Месни Юсри и наблюденията му върху професионални нещастници като българите са изложени в обширен материал, озаглавен "Хленчещ народ ли сме и защо все искаме да караме лъскави коли".
Публикуваната психоанализа върви като за приспивна песен на изпружен американец на кушетка, но едва ли е за възприятията на омерзен нашенец в бунтовни времена. Нейсе, в политическа криза изборът на теми се усложнява и журналята се хвърлят на всичко - хипертонична криза, криза на средната възраст, криза на ценностите... иначе редакторите щяха да са в непрекъсната нервна криза.
"Кризата роди още 200 милиардери", сочи "Труд" и добрите страни (за отделни индивиди) на ситуацията. "Преса" пък държи на пунктуалността: "1426 са милиардерите в света за 2013 г.". Посочени са някои възможности за печеливша инвестиция - "Кюрд забогатя от кисело мляко" е вариант. Но вече е употребен, така че за нас остава да пием по един топъл айран и да чакаме от другаде да ни кацне златно пиле, което да се опери и да стане тлъста златоносачка.
"Китай може да изкупи 2 пъти златото в света", твърди "Монитор". Значи и пазарът е осигурен - хем два пъти можеш да си продадеш наличния благороден метал на един и същи купувач. Но освен че повечето хора нямат дори златните пръстени на онази работничка от ВМЗ Сопот, китайците нямат такива инвестиционни намерения - статията идва да илюстрира финансовата мощ на Народната република - 3.3 трилиона долара към декември 2012-а. И това били само "запасите от валута на втората най-голяма икономика на планетата".
Брях, лелей! На тия и Дянчето не може да им ошушка резерва. Впрочем... да не го подценяваме!
__________
* С. Есенин
|
|