Четирима с автомати завзеха през нощта срещу неделя болница в Северозападна Камбоджа на 200 км от Пномпен и обявиха за заложници двайсетина пациенти и лекари, съобщи Ройтерс. Нападателите поискаха да им бъдат дадени пари и автомобил. Един пациент почина от сърдечен удар, а няколко души бяха ранени при престрелка.
Привечер в неделя полицията съобщи на ИТАР-ТАСС, че инцидентът е приключил без изплащане на искания от нападателите откуп, но не разкри как.
Инцидентът стана точно в навечерието на откриващата се днес в Пномпен Осма среща на високо равнище на Асоциацията на държавите от Югоизточна Азия (АСЕАН) с участието и на правителствените ръководители на Китай, Япония, Индия и Южна Корея. Една от главните й теми ще бъде борбата с тероризма в Далечния изток.











