:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,761,768
Активни 536
Страници 18,235
За един ден 1,302,066
Реконтра

Спомени от бъдещето

Ще полетят циганските каравани. Ще лети покрай тях всичко по Земята, и, загледани изкриво, ще се отдръпват и път ще им дават другите народи и държави...
Премиерът на България Асан Тарикатски викна на секретарката си да не допуска никой да го безпокои, облегна се назад на стола си и се замисли. Тези дни щяха да се навършат сто дни от началото на управлението му и той разбираше, че трябва да излезе с някакъв отчет пред електората.

И макар че коалицията "Романия" (да не се бърка с Румъния, онова е държава) бе спечелила изборите с 80% от гласовете, напрежението между отделните й крила - калайджии, коритари и т.н. - оставаше. Трябваше да се отчетат успехи.

Веднага отхвърли икономиката - изборите бяха спечелени с лозунга за максимална социалност и по тази причина сега никой не работеше - всички живееха само от помощи от САЩ, Русия и Китай. В началото, докато ЕС бе ръководен от хора с европейски имена, той също пращаше по нещо, но постепенно нещата се промениха: френският президент Кудафар Маламие се договори нещо с канцлера на Германия Ахмет Юрдекоглу, британският премиер Раджа Синкх ги подкрепи и - край на авантата. Е, имаше там някакви средства за интегриране на българското малцинство, но те редовно изчезваха веднага след превеждането им в наша банка - съгласно утвърдения партиен принцип "лява ръка - десен джоб". Така че Тарикатски въздъхна и се отказа да говори за икономиката.

Външната политика и националната сигурност? Да, тук нещата вървяха добре. Е, вярно, изгониха ни от НАТО, след като три американски изтребителя бяха откраднати и предадени за старо желязо (в случая - алуминий, който е дори по-скъп), но... Кой да те нападне? В Румъния управляваше цар Нягулеску, потомствен цигански монарх, в Сърбия мургавият Шабан Мамедович - все далечна рода. Ако избухнеше международен сериозен конфликт, всички грабваха колове и камъни и за два часа го уреждаха. Само гръцкият премиер Мангалакис не искаше да си признае истинския произход и твърдеше, че бил пряк потомък на Леонид от филма "300", но ако човек го поканеше на една мастика... С външната политика всичко беше наред.

Културата? Според Тарикатски тук министърът му - професор Мишо Шамаров, се справяше повече от добре. Всъщност те го включиха в кабинета само за да не ги обвинят в етническа дискриминация - само цигани и нито един българин, - но човекът възроди изкуството и уреди да бъдат поставени две рап опери, едната по негово собствено либрето. Отделно авангардната постановка на "Кармен" със Софи Маринова в главната роля - колко се молиха от Миланската скала да им гостува, но Шамаров отсече - не, само в Столипиново, сред народа. Който иска, да заповяда. Колко му е да хванеш самолета от Италия, за да чуеш Азис в арията на тореадора. Такова нещо се преживява само веднъж в живота...

В момента се снимаше и сериалът "Много степени на сивото на бялата котка и черния котарак", разказващ за трудния житейски път на малката Айше, която останала сираче, впоследствие е принудена да проституира на магистралата и накрая става еврокомисар и член на три борда на директорите. На определени места вместо смях - както в миналото - тук имаше записан плач, за да бъдат подсещани зрителите да извадят кърпичките.

Мислеше да спомене и за намаляването на престъпността, но това си беше основно заслуга на Върховното мешере и той реши, че може да се приеме като намеса в работата на съдебната власт. Ето защо предпочете селското стопанство - то вярно, че такова отдавна нямаше, но пък починът "във всеки двор - казан за ракия менте" бе превърнал страната в главна туристическа дестинация в света и вече се изучаваше в Харвард като пример за иновативност.

Абе добре си управляваха... Лежане и помощи - какво му трябва повече на човек? Само едно малко петно помрачаваше общата светла картина - евроинтеграцията на българите нещо не вървеше. Бягаха в Англия, Франция или скандинавските страни и се опитваха да работят, четяха книги, искаха да слушат класическа музика. Засега Европа се отнасяше с търпимост към подобни остатъци от варварското минало, но напоследък все по-ясно се чуваха гласове, че подобни неща влияят отрицателно на местното население и то вече не гледало с такъв кеф сапунени сериали и спортно-интелектуалното шоу "Разбиване".

"Ша ме прощаваш, брато - бе споделил посланикът на Дания преди дни. - Ама да вземете да си ги приберете. Иначе няма Ченген." И извинително се ухили със златните си зъби.

Тарикатски отново въздъхна - ех, да можеше да построи по една стена около българските гета... Но разбираше, че Европа още не е дорасла за това.

Все пак още бе само 2040 година...
1
1649
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
1
 Видими 
08 Октомври 2013 20:58
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД