"Как се става милионер"? - наема се да разкрие "24 часа". Въпросът е прост само граматически - в общия случай си е доста сложен фактически и юридически състав. Освен ако не си милиардер - тогава пътят към милионите е открит и гладък.
Според анализа на "24 часа" - "Бунтарите на младини са с по-голям шанс". Това не е противоестествено - повечето сърдити млади хора след първия сблъсък със суровата правда чисто биологически се пренастройват постепенно да се превърнат в стари задоволени консуматори. "24 часа" дава още едно ценно сведение из живота на успелите: "Повечето забогатели със собствен бизнес са имали проблеми в училище".
И младежта в най-голямото ни просветно заведение се втурна да си създава проблеми в името на Идеала: "Безсрочна окупация в Алма матер, лекции няма да има", пише "Труд"; окупантите не щeли богатства - какви два лева, тука се борим за Духовното! - разправя бунтовната студенция. Един художник, интервюиран в "Преса", е на същото мнение: "Свободата и културата са по-важни от хляба". Тъй тъй. Свободата, Санчо, е най-висшето човешко благо. Доказа го още гладуващият поет Сугарев-Безхлебников, като надцака предшественика си с неговото жалко "малко": "Мне мало надо! Краюшку хлеба. И каплю молока. Да это небо, да эти облака!"
В "Стандарт" ректорът на СУ изтъква очевидното: "Окупацията пречи на ученето". В "Преса" революционният шемет прави скок във времето: "70 превърнаха Ректората в бастилия" - превърнали Университета в затвор.
"И Луната да окупират, оставка няма да има" - обажда се хладният разум в лицето на ББ (цитиран от "Стандарт"). "ГЕРБ ви използват" - подсказва на разсеяните студенти недоизпеченият политик и успял млад човек Николай Бареков ("Монитор").
Сетихме и за една успяла млада жена в НЕК - с три хилки заплата. Но видяхме и друга - "Спец по тока стана Мисис България 2013", съобщава "Монитор", а мисиската уточнява: "Не съм служител на НЕК, това да не се бърка".
Някои ресурси са до време, така че - малко учене не вреди; не повече от малкото и или никакъв хляб.
|
|