:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,679,589
Активни 743
Страници 22,154
За един ден 1,302,066

Лондон на нож с ЕС заради нашите имигранти

Великобритания ще удължи драстично срока за правото да се получават социални придобивки от чужденци
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Британският премиер Дейвид Камерън се надява предложението му за по-строг контрол върху имиграцията да бъде част от новите отношения между Великобритания и ЕС, за които се планира провеждането на референдум до 2017 г.
Британският премиер Дейвид Камерън се готви да влезе в конфронтация с Европейския съюз заради увеличаващите се опасения сред сънародниците си от евентуален наплив на имигранти от Румъния и България след 1 януари, когато ще паднат ограниченията за достъпа им до британския трудов пазар, разкри в. "Сънди таймс", цитиран от агенциите. Според изданието Камерън са кани да предизвика Брюксел, като удължи драстично срока, в който новодошлите трябва да са пребивавали в Обединеното кралство, преди да имат право на социални придобивки. Единият вариант, който се обмисля сериозно, е пришълците първо да докажат, че постоянно пребивават от една година във Великобритания, което е с четири пъти повече от досегашния задължителен срок. Чак след това те ще имат право да добият право за социални облаги. "Сънди таймс" предрича, че подобен ход на британските власти би довел до остра съдебна битка с Европейската комисия, която забранява страните членки да дискриминират своите граждани и гражданите от съюзните страни в правото им на социални придобивки.

Дейвид Камерън все още не е съобщил какво точно ще предприеме за обуздаване на имиграцията на българи и румънци, но според високопоставени лица от правителството щял да направи изявление по въпроса през тази седмица, съобщи в. "Сънди телеграф". Вестникът цитира социологическо изследване, според което британците смятат, че основните теми, които трябва да се обсъждат с Европа, са заздравяването на граничния контрол, човешките права и засилването на търговията със страни, които не са членки на ЕС. Приоритетът за граничния контрол събира с 30% повече гласове от останалите два приоритета, сочат резултатите от анкетата.

Имиграцията и високата раждаемост м.г. са допринесли за увеличението на населението с 392 000 души до 64 милиона души, пише в. "Дейли стар". Огромното увеличение, което е с три пъти над средното за ЕС, идва на фона на изискванията на британците да се спре имиграцията. Повечето от тях искат ограниченията на пазара на труда за българите и румънците да останат, за да се спре напливът през януари. Очакваният от началото на следващата година масов приток на наши имигранти ще даде възможност за контрабанда на фалшиви стоки във Великобритания, твърди в. "Експрес".

9
1801
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
9
 Видими 
24 Ноември 2013 20:14
Очакваният от началото на следващата година масов приток на наши имигранти ще даде възможност за контрабанда на фалшиви стоки във Великобритания, твърди в. "Експрес".

Туи не го разбрах. Какви фалшиви стоки? Ами то почти всичко се прави в Китай. Какво искат да кажат? Че ще ги произвеxдаме в България и Румъния с етикет "Made in China" и ще ги продаваме в UK?
25 Ноември 2013 00:21
В края на краищата държавата си е тяхна и имат право да си я подреждат, както намерят за добре. Пречат ли на някого? Не!
Освен това, Камерън и компания не са забравили, кой ги е избрал, кой им плаща заплатите и на кого са слуги! Разните "европейци" са на заден план, както и трябва да бъде!
Нашите "слуги" няма ли да се поучат от тях? Не е ли време да престанат да лижат трибуквията на европейски и американски ментори?
25 Ноември 2013 08:21
"...обуздаване на имиграцията на българи и румънци"
Не мога да ги разбера тия ингилизи - напълниха си страната, а и продължават да я пълнят, с индийци, мюсюлмани от Пакистан, все от държави със стоцици милиони и милиард население, обаче точно християните от България, дето сме 7 милиона, им правят стълпотворението.
25 Ноември 2013 10:19
В Англия проумяха , че няма да могат да забранят достъпа до трудовия пазар , но у нас не проумяха , че няма да могат да забранят купуването на земя от чужденци.
25 Ноември 2013 12:06
бе и аз га братята Стругацки се чудя защо е този вой срещу нас и комшиите?!

некой от ингилизко да поясни?
25 Ноември 2013 12:26
Stupido,как защо е тоя вой,защото и ние самите не се уважаваме-дали има друга нация,която се самооплюва толкова,колкото нас?!А човек,койта не се уважава сам и другите не го зачитат....Бой по китарата!....
25 Ноември 2013 12:36
Очакваният от началото на следващата година масов приток на наши имигранти ще даде възможност за контрабанда на фалшиви стоки във Великобритания, твърди в. "Експрес".
Ние ще се окажем виновни на англичаните и за ледниковите периоди(снимка: натиснете тук)
25 Ноември 2013 14:30
абе че не се ужаважаме, не се уважаваме, но... това ингилизкото е просто ептен съмнително?!
25 Ноември 2013 15:42
Вчера дадох линк към европейската информационна страница, където черно на бяло пишеше, че приемащата страна не е длъжна да плаща нито помощи за безработица, нито социални помощи на идващи от друга европейска държава. Ако англичаните досега са плащали социални помощи могат да изменят законите към по-рестриктивни и това няма да е нарушение на европейското законодателство.
Не вярвам в Лондон да нямат грамотни юристи, които да им изменят законите така, че да не противоречат на европейското законодателство. Може българите и румънците да са само повод за измененията, но веднъж приети законите ще се отнасят за всички.
Много по-важно е, че се дава право на работа, никоя държава не иска социални туристи.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД