:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,857,274
Активни 253
Страници 35,218
За един ден 1,302,066

Министър Петканов иска затягане на режима за носене на оръжие

Вътрешният министър Георги Петканов заяви, че ще поиска затягане на режима за носене на оръжия заради случая със Стойчо Стоилов, както и заради друг подобен инцидент, станал в София преди няколко дни.

"Това е битово престъпление - случаен пътен инцидент, прераснал в стрелба - заяви в парламента проф. Петканов. - Този човек, който стреля, ще си понесе наказанието независимо какви са причините за инцидента, защото има Наказателен кодекс."

Главният секретар на МВР Бойко Борисов пък каза, че внимателно трябва да се проучат причините, довели до трагедията.

"В момента се води следствие, но жалко за добрия футболист - заяви генералът. - Инцидентът показва, че има голямо напрежение в обществото. Ние сме държава с много висока битова престъпност. Случаи колкото искаш - братя пият цяла нощ и накрая единият заколва другия. Да не изброявам и други примери. В тузи случай МВР няма роля - всичко е в ръцете на РДВР-Благоевград, което си върши работата. Не е изключено и самият Стоилов да има вина, и то голяма, като по някакъв начин е предизвикал този инцидент."
620
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД