:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 441,410,217
Активни 301
Страници 13,114
За един ден 1,302,066

НАКРАТКО

Турското правителство се стреми

да наложи строг контрол над интернет, като следи дейностите на онлайн потребителите и блокира определени ключови думи, съобщи в."Хюриет". Предложението, което вече е внесено в парламента, е поредното изпитание пред свободата за изразяване в страната, която иска да бъде член на ЕС. Законопроектът позволява на длъжностни лица да пазят архив на цялата потребителска активност в интернет в продължение на 2 години и да следи кои интернет сайтове са посещавани, кои ключови думи са търсени и потребителската активност в социалните мрежи. Турция предприе действия за ограничаване правомощията на висшия независим съдебен орган в страната, с което предизвика опасенията на Съвета на Европа. Става дума за внесения законопроект за конституционни промени, целящи реформи във Висшия съвет на съдиите и прокурорите.



Либия заплаши да потапя

петролни танкери, които се насочват към пристанищата в източната част от страната, където въоръжени екстремисти превзеха петролни инсталации по брега, съобщиха агенциите. Това е поредната ескалация на конфликта около контрола върху либийския петрол. В неделя военен кораб на Либия направи предупредителни изстрели срещу кораб, опитал се да натовари суров петрол от терминал, който от половин година е извън правителствен контрол. Искащи автономия кланове в Източна Либия заплашиха, че ще започнат самостоятелно да изнасят суровина към световните пазари. Портовете Рас Лануф, Ес Синдер и Зуейтина изнасяха преди конфликта по около 600 000 барела петрол на ден.





807
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД