Активни 300

Двама българи в Топ 30 на Евро '14 по биатлон

Двама от българските олимпийци се класираха в Топ 30 на последния индивидуален старт от Евро '14 по биатлон в Нове место (Слвк). Иван Златев се нареди 12-и, а Мирослав Кенанов - 26-и, в преследването на 12,5 км за мъже, в което участва и още един българин - Димитър Герджиков, заел 51-во място сред 54-ма в крайното класиране.

Шампион стана Максим Цветков (Рус), допуснал само 1 гр. в стрелбата и финиширал за 31:56,4 мин. Сребърен медал извоюва стартиралият първи Ларс Хелге Биркеланд (Нор), който направи цели 5 наказателни обиколки, но компенсира със ски бягане и изостана само с 2:03,9 мин. от победителя. С още едва 3 сек. по-бавен трети завърши Антон Бабиков (Рус), пропуснал 3 мишени.

От нашите най-малко грешки на стрелбището направи Златев (2), който тръгна 39-и и успя да задмине цели 27 състезатели, завършвайки на 3:36,3 мин. от шампиона. Кенанов сгреши 5 изстрела и отстъпи с 8 места спрямо 18-ата си стартова позиция, а Герджиков пропусна 7 мишени и бе задминат от един биатлонист.

При жените олимпийката Емилия Йорданова зае 19-о място в преследването на 10 км, спечелено от Мона Брорсон (Шв). Златев, Кенанов и Йорданова ще пътуват за Сочи в сряда от Виена (Ав).