Прелитащият мина като щъркел над печата и установи скок на раждаемостта. Слуховете за демографска криза са силно преувеличени. "Труд" на челно място: "Опашки за първолаци". 30 май е крайният срок за записванията в първи клас и родителското тяло се гъчка по училищните коридори и канцеларии. Следователно населението се размножава (това не е вярно, но в момента обслужва измислената ни теза). Откриваме пример за приложна стъкмистика в същия вестник: "Болница отчита мъж и жена в едно легло"; две здравни пътеки към едно болнично ложе за двама имагинерни пациенти - кяр за заведението.
Но очевидно има стимули, които насърчават раждаемостта. "24 часа" ги открива: "Още 6 месеца платено майчинство". Правителство, синдикати и работодатели замислят жест към размножаващите се. Държавата щяла да направи услуга към работодателите и да им позволи те да плащат допълнителните шест месеца, за да не се товари бюджетът на НОИ.
Въпросът е защо бизнесът не възразява. Може би защото човекоединиците във фертилна възраст масово се изнасят в чужбина - поединично, на двойки, тройки и пр. "Стандарт" се умилява: "Гурбетчии ще учат български в нета". На конференция в дома "Витгенщайн" във Виена просветното министерство отчело, че "малчугани като за 10 големи училища са се изнесли зад граница за 5 години". Още няколко петилетки и българчетата ще останат само във виртуалното пространство. Тогава окончателно ще се преборим с наследеното от социализма негативно явление - губене на човекочасове по опашки.
Следващата цел ще бъде да изравним доходите в България с европейските, както пише "Монитор", възхитен от приоритетите на червените кандидати за Брюксел. Вестникът се позовава на кандидата за евродепутат и лидер на БСП и ПЕС Сергей Станишев, който настоява, че "българите трябва да получават доходи и да имат стандарт на живот като в развитите държави от ЕС". Прав е. На същото мнение са и 2 млн. гурбетчии.
|
|