:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,714,649
Активни 704
Страници 25,579
За един ден 1,302,066

Бизнес и опозиция искат бързо решение за блокираните в КТБ пари

БНБ отказва да отговори какво вършат квесторите и кога ще стане ясно какво е истинското състояние на затворената банка
МИХАЕЛА КАТЕРИНСКА
Управителят на БНБ Иван Искров (вляво) и шефът на Асоциацията на банките в България Левон Хампарцумян пристигат заедно за среща на правителството с бизнеса в средата на февруари. Няколко месеца по-късно БНБ бе разтърсена от скандал заради недостатъчен надзор над КТБ и е подложена на политически атаки, че не успява да намери решение на проблема с поставения под специален надзор трезор. От банковата асоциация и досега няма общо становище за ситуацията във финансовия сектор.
Засилва се натискът за бързо "отключване" на парите на фирми, граждани и институции, блокирани в Корпоративна търговска банка (КТБ). Българската стопанска камара настоя в специално изявление политиците да спазват законите и да престанат да взимат погрешни и користни решения. Реформаторският блок иска "в най-кратък срок да бъдат отблокирани сметките на малките и средните вложители в КТБ".

БСК предложи план в 5 точки за бързо разрешаване на кризата с КТБ. Той предвижда в най-кратък срок квесторите да дадат пълна информация за състоянието на поставената под специален надзор банка, а упълномощен от кредиторите на банката екип да разработи оздравителна програма. Камарата настоява в КТБ да не бъдат наливани публични ресурси, а парите във Фонда за гарантиране на влоговете да бъдат използвани само по предназначение. БСК предлага и механизъм за бързо отблокиране на гарантираните суми на вложителите в КТБ. Идеята е това да стане чрез договори за цесия на всички влогове, които са до 100 000 евро (това са депозитите, които по закон са защитени от Фонда за гарантиране). "Банката хикс открива депозит на името на съответния клиент на КТБ и така става кредитор на затворената банка, а вземането е гарантирано от фонда", обясняват идеята си от БСК.

Според Левон Хампарцумян, който оглавява Асоциацията на банките в България, това е техническа възможност. Според него обаче първият и най-важният въпрос е да се изясни реалното състояние на КТБ. Директорът на Банка ДСК Виолина Маринова също смята, че преди всичко трябва да се изясни какви са проблемите в КТБ и какви са възможностите за оздравяване, а после да се търсят механизмите.

Според Менда Стоянова от ГЕРБ предложението на БСК за прехвърляне на средствата на клиенти на КТБ до 100 000 евро към други търговски банки преследва добра цел - съкращаване на времето, в което титулярите на сметките ще получат достъп до парите си, но крие и много неизвестни. "Как ще задължите банките да се включат в подобна схема", попита Стоянова. Освен това според нея и за този план ще са нужни законови промени, които няма как да се приемат при разпуснат парламент.

Вчера депутати от БСП коментираха, че идеята на пръв прочит звучи добре, като вероятно са възможни и други решения. "Може да се мисли за много мерки в рамките на правомощията на квесторите. Нищо не изисква срокът за наложения от БНБ специализиран надзор да е 3 месеца при допустими 6 месеца по закон. Този срок би изтекъл през декември, когато би следвало да работи нов парламент", коментира депутатът от "Коалиция за България" Петър Кънев. Той изтъкна, че недостигащите средства за гарантираните по закон влогове в КТБ могат да се подсигурят и без законодателни промени. В момента набраният ресурс във фонда е в размер на 2.1 млрд. лв., общият размер на гарантираните влогове в КТБ е около 3.7 млрд. лв., тоест има недостиг от около 1.6 млрд. лв. Законът за гарантиране на влоговете позволява при недостиг на средства да се завишат вноските, които банките са длъжни да внасят във фонда, а също и авансово събиране на вноски, които по-късно да бъдат приспадани. Фондът може също така да заеме средства от български и чужди банки, както и да получи временно ресурс от държавния бюджет. За последното обаче е необходимо решение на Народното събрание.

Междувременно и Реформаторският блок настоя "в най-кратък срок да бъдат отблокирани сметките на малките и средните вложители - физически лица и фирми в КТБ, съгласно защитата от закона и до размера, определен от него". "Едва след това и само и единствено от активите и възстановените кредити в КТБ да се изплащат влогове над 100 000 евро, без да се дава и стотинка от държавния бюджет или от джоба на данъкоплатеца", гласи позицията на блока. Според реформаторите опитите да се прокара специален "Закон за КТБ" целят замитане на следите от кражбите в Корпоративна търговска банка и заплащане на борчовете на новите кредитни милионери с парите и спестяванията на данъкоплатците.



МЪЛЧАНИЕТО НА БНБ

Вчера в. "Сега" поиска от БНБ коментар за предложенията на БСК, включително дали ще бъде спазен фиксираният в Закона за кредитните институции 1-месечен срок, в който квесторите трябва да представят доклад за състоянието на КТБ, и какви задачи е поставила БНБ на квесторите за оздравяване на банката. На въпросите ни БНБ отвърна само, че "банковият регулатор не може да изрази отношение по въпроси от частноправен характер", визирайки предложението на БСК. Така че продължава да е неизвестно дали квесторите ще предприемат оздравителни мерки. Законът дава много възможности, когато банка е поставена под специален надзор - например прекратяване без предизвестие на неизгодни за банката договори, сключени преди влизането на квесторите.



ВИСОКО НАПРЕЖЕНИЕ

Вчера няколко медии разпространиха новината, че КPMG възнамерява да съди управителя на БНБ и българската държава за уронване на престижа и че Иван Искров вече е уведомен. Това е компанията, която от години заверява финансовите отчети на КТБ. Преди дни стана ясно, че комисията за контрол на независимите одитори е започнала разследване по съмнения, че КPMG не е "хванала" нередности в КТБ при одитите си. До редакционното приключване на броя не получихме коментар от КPMG. "Слуховете за съд са 100% лъжа", каза пред "Сега" пресдиректорът на БНБ Александър Урумов.

Прокуратурата обеща информационни вълни за КТБ

Прокуратурата официално обеща вчера, че ще отпуши информационния поток около Корпоративна търговска банка (КТБ). В съобщение на сайта си държавното обвинение заяви, че "периодично" ще дава информация заради високия обществен интерес по казуса. Не е ясно през какъв период ще се произвеждат новини. Не се знае и дали държавното обвинение няма отново да направи остър завой, като представи нова версия за случилото се в банката. Прокуратурата вече веднъж промени позицията си по един от основните въпроси - как са източвани пари от КТБ. Първоначално държавното обвинение твърдеше, че от банката са изнесени около 206 млн. лв. в чували. На същата позиция бе и Българска народна банка (БНБ). Впоследствие обаче от прокуратурата се отрекоха, като новата им версия е, че парите са теглени в рамките на 3 години от - 2011 г. до сега.

Заради източването на КТБ прокуратурата задържа четирима души - председателя на управителния съвет на банката Орлин Русев, главния касиер Маргарита Петрова, главния счетоводител Мария Димова и заместничката й Борислава Тренева. Русев бе освободен под гаранция, Димова оставена под домашен арест, а останалите бяха задържани. Обвинения бяха повдигнати и на подуправителя на БНБ Цветан Гунев, отговарящ за банковия надзор, заради неупражнен от него контрол.

Прокуратурата работи по три основни направления, става ясно от последното им съобщение - длъжностно престъпление, извършено от Гунев, длъжностно присвояване от останалите четирима задържани, както и други престъпления на служители на КТБ, за които не се дават подробности.

Гунев, Русев, Димова, Тренева и Петрова ще бъдат проверени от комисията за незаконно придобито имущество, съобщиха оттам. Проверката ще е за съответствие между приходите и разходите им за последните 10 години. Тя обаче може да се проточи година и половина.
22
5720
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
22
 Видими 
17 Юли 2014 20:29
Историята с Балканбанк се повтаря.
17 Юли 2014 21:26
Калинките на снимката бизнес ли са, или опозиция?
17 Юли 2014 21:49
Прокуратурата работи по три основни направления, става ясно от последното им съобщение - длъжностно престъпление, извършено от Гунев, длъжностно присвояване от останалите четирима задържани, както и други престъпления на служители на КТБ, за които не се дават подробности.


Прокуратурата работела в една частна банка, публично дружество при това. А КОЙ е поканил прокуратурата, че на мене нещо ми се губи този момент. Прокурори и полиция нахлуха в банката поради "убийството" на Бебчо. После се оказа, че убийство няма, но те вече бяха влезли и без одити, без експертизи започнаха да изземват документация и да търсят престъпление, за което никой не ги е уведомявал. Това беше добра предпоставка за възникване на паника. Като прибавим тегленето кеш на крупни суми на предприятия от енергетиката, чудно ли е, че възникна ликвидна криза на КТБ. БНБ по неизвестни причини е отказала краткосрочен заем от 200 милиона, което е рутинна практика за подкрепа на ликвидността.

А резултатът няма да закъснее, но КОЙ ще плаща? Искров ли?

Както стана ясно, част от акционерите в поставената под специален надзор банка, включително Оманският държавен фонд, на няколко пъти са предложили да рефинансират КТБ, но централната банка им е отказала. "Това е нарушение на българското законодателство и Иван Искров много добре знае какво ще се случи", обясни финансистът


Знае, че няма КОЙ да защити закона и правата им и да потърси сметка на онаглелия върховен бос на мангизите.
18 Юли 2014 06:06
Давате ли си сметка, че така повече наистина не може?!?
Публикувано на 14.07.2014 / 19:45 ч. от afera
http://afera.bg/pozitsia/64970.html
Уважаеми дами и господа, нима не разбирате, че България не е държава?!? Че политическият елит, но и самите ние, все още сме твърде далеч от каквото и да е промисляне на държавността?!?… Вижте какво, вчера не КОЙ да е, а вътрешният министър, повтарям, министърът на вътрешните работи и вице-премиер публично заяви, че бившият премиер Бойко Борисов е мошеник, крадец и бандит, свързан с организираната престъпност в България!
Днес, на въпрос на журналисти дали ще съди Цветлин Йовчев за тези думи, Бойко Методиев Борисов в типичния си просташко-мутренски стил заяви, че “какво ми е да го съдя, той ми е седял на вратата”?!?…
Уважаеми дами и господа, вие давате ли си сметка за какво наистина става дума? Давате ли си сметка, че така повече наистина не може?!?
Ако всички ние не си даваме сметка за това, което се случва, значи си заслужаваме съдбата!…
Алоо, Народе????
Проф. Людмил Георгиев
18 Юли 2014 07:09
"...там урод млад върви до урод стар, законно беззаконието властва, един свят на заблудени се разраства." Гьоте
18 Юли 2014 08:06
Щом българи "пипат" някаква работа, няма начин да не стане каша и серия от скандали....
Но така е от време оно.... така че е време да свикваме.......
18 Юли 2014 08:40
Какво означава бързо? Навсеки по цял депозит и кой откъдето дошъл ли?
Има си законова проедура и законодателство, то е приложено веднъж с Корпоративна банка да действат.
Ако Искров не спазва сроковете, хубаво е прокуратурата /не че някой и има доверие/ да му ги напомни.
На него да му свалят охраната /криза е/ , и ще го видим как ще се разтича насам-натам, на зиг-заг ще бяга, ама или работата ще я свърши или ще имаме нов управител
18 Юли 2014 08:48
Аз очаквах да чуя най-напред следните неща:

А. Колко са изгорелите депозити на държавни фирми? Списъкът трябваше да излезе на 3-тия ден, а го няма вече месец. За вечно задъханата за свежи пари Топлофикация разбрахме, че и тя била заделила 90 милиона да помпа КТБ, душицата златна мамина, мамина рожба ненагледна... С 99% вероятност на същия хал са гладните миньори, "ощетените" от ДКЕВР тецове, вечно губещите общински ВиК-та и болници и всеки друг, който е бил натирен по партийна линия да вкарва държавни пари в КТБ. Предвид кой е бил на власт последните 5 години, шокането на канчета на собствените партийни кадри да правят точно това е било ежедневно.

Б. Колко са заемите на държавните фирми към КТБ и дали не могат да се цесират веднага, за да се набави свеж ресурс?

В. Ако никой не иска да ги цесира, защото държавните фирми са лоши платци като БДЖ и се е налагало КТБ да прави предизборни услуги, които после да се избиват от други сделки, тогава ще ли бъдат тези държавни фирми най-сетне приватизирани или ще гледаме още 50 години въртележката държавни дружества-олигарси-партийни каси-партийни банкери???

Ето това чакам да чуя, ама изборно време е, смее ли някой да се обади...
18 Юли 2014 09:00
boby1945 18 Юли 2014 08:06
Щом българи "пипат" някаква работа, няма начин да не стане каша и серия от скандали....


Ако обичаш, извади ме от кюпа. Нашата фирма е почнала с 1 чуждестранен клиент, в момента имаме 25 и всички са дошли по препоръка от уста на уста. Тази квалификация си я запазете за ченгесаро-мутренско-комунярско-профсъюзната мафия, от която не можем да се отървем 25 години и единствената утеха ни е, че от време на време пуска пипалата от нас, за да се яде себе си.
18 Юли 2014 09:10
Прехвърлят ли се част от сметките от КТБ в други банки, реално това е първата стъпка към фалит. Просто щото няма да останат пари в КТБ.

БСК май като гледам и те са да се фалира и оглозга банката. Големите акули са се наредили и чакат промоцията.

Важен въпрос, какво правят квесторите в КТБ? Тия същите дето направиха измисления одит, с липсващите кредитни досиета. Прокуратурата не трябва ли да се самосезира в този случай? Това не е ли престъпление?

18 Юли 2014 09:16
В борбата за власт между различните кланове на мафията, пострада КТБ. ГЕРБ и ДПС се сдушиха и ще правят нова управляваща коалиция, но КТБ финансира Бареков, който може да им развали сметките. Изводът е прост: Кой има интерес да фалира изкуствено КТБ? Отговорът също е прост: Който губи, ако Бареков влезе в парламента.
18 Юли 2014 09:19
mick 18 Юли 2014 09:10
Прехвърлят ли се част от сметките от КТБ в други банки, реално това е първата стъпка към фалит.


Нищо не си разбрал. Предлага се точно обратното. КТБ има и ликвидни активи - да кажем, заеми към работещи фирми, общински облигации и други. Тези пари трябва да се върнат предсрочно на КТБ, като другите банки рефинансират задължението. За щастие, банките са подгизнали от ликвидност, която се чудят как да пласират и накрая я забиват в ДЦК на лихва около нулата. 5-10% дисконт по тези заеми може да се преглътне, в името на бързото събиране на средства.
18 Юли 2014 09:21
Правя забележка, че ако фирмите са "държавни", едва ли разумна банка ще иска да изкупи кредита. Твърде много ще са факторите, от които ще зависи, дали задължението ще бъде върнато. Това са партийни каси, профсъюзи, олигарси на входа и изхода. Но ако фирмата бъде продадена при прозрачни условия и в нея влезе съвестен собственик, нещата се променят. Още повече, ако новият собственик е международна компания. За съжаление, подобни предложения не виждам да идват от никого.
18 Юли 2014 09:24
Отговорът също е прост: Който губи, ако Бареков влезе в парламента.


Тоест БСП и Атака. Анализът на изборните резултати показа, че Бареков е прилапал основно техен електорат. Къде защото е надигал популистки лозунги, къде защото е спечелил наддаването за продадени гласове.
18 Юли 2014 10:21
Дори не знам дали очаквам своевременните изявления на прокуратурата...Те и без това наговориха доста простотии!
Създадоха паниката и както обикновено харчат обществен ресурс ,за да съсипят живота на малкия човек-счетоводител,касиер и т.н.И те след пет години ще осъдят държавата в Страсбург-и така ни се пада и това ще си платим!
Да разследват поведението на БНБ и управителя Искров-да го разследват за свързаност и да доказва доходи за 10 г.Да се разследва себе си за безотговорното си антидържавно поведение в кризисни моменти!Какви специалисти има там ,за да констатират нередност във финансови операции?Трепем мухи докато ни изяждат акули...Слепи ли са ?Дори не ме интересуват разследванията им!По-добре да си траят-току виж забъркали още някоя каша.
18 Юли 2014 10:53
За втори път в борабата на олигарсите за власт и пари така силно се включи и държавната машина. Първият път това беше управлението на ГЕРБ, но разликата е, че тогава едни олигарси взеха властта и тогава я използваха срещу другите, докато сега е една мешавица на текуща власт с евентуална бъдеща управляваща коалиция на ГЕРБ и ДПС. Партията на Бареков имаше досега голями шансове да измести ДПС като балансьор в управляващите коалиции, но ДПС и ГЕРБ набързо взеха мерки и фалираха КТБ, като спонсор на партията на Бареков. Сега се спори кой клан на мафията колко и как да открадне чрез фалита на КТБ. В крайна сметка ние данъкоплатците ще платим за насила фалираната КТБ, като ще платим не един път, а няколко пъти. Фонда за гарантиране на депозитите е създаден с наши пари, въпреки че формално това уж били пари на банките. Нов дълг за изплащане на депозитите от КТБ пак ще се плаща с наши пари. Би трябвало хората, които са се възползвали от високите лихви в КТБ сега да си платят за риска, но не, мафията ще ни накара да им плащаме. Друга група мафиоти ще се опита да не си върне кредитите и вероятно ще успее, както успяха през 1992-1997 години.
18 Юли 2014 11:27
Оптимистичен ми се вижда гореописания план за плащанията!Има и още разходи :
Ще фалират фирми -хора ще останат без работа-то и без това едвам кретаме
Нарушават се системни плащания към бюджета и към икономиката.
Спрени са от обръщение в държавата огромни финансови ресурси-това е защото сме много богати и можем да си го позволим!
Ще ни съдят в Лондон ,Страсбург и това ще си платим,но по-късно с лихвите!
Ще подарим на Доган и компания активи за милиарди -това е защото ги иска...
Ще им опростим кредити за милиарди-това е защото са бедни,или пък не им се плаща.
Плащаме огромни заплати на държавни служители,за да защитават интересите на малцина.
Да влизат експерти ,да се търсят частни капитали и да се оздравява !Всички службички ,служители ,бюрократи и политици вън!Очевидно е ,че не им се работи на тия хора ,или са безкрайно зависими от дребните си интереси !
18 Юли 2014 11:53
Положението с КТБ е такова, че се искат бързи и ефективни решения. Но оня отзад няма такива намерения. Задачата, поставена отгоре, е ФАЛИТ на банката и разграбване на активи и кпедити на 20% от стойността им. И колкото и да настояват БСК, Омански фонд, Костов и пр. врагове на народа, Искрата тъпо и упорито ще си действа по поставената задача - фалит на банката НА ВСЯКА ЦЕНА. Защото "била източена". Прокуратурата също работи здраво в тази насока. Ама за такива твърдения KPMG се канят да съдят БНБ и Искров, за уронване престижа на една от четирите най-големи и авторитетни одиторски фирми в света. Става въпрос за доста милиони. Но за БНБ и Искров това няма значение, защото не те ще плащат за плещенето си, а държавата, т.е. НИЕ.
18 Юли 2014 13:09
След тайно взетото решение за начина ни на участие в проекта Южен поток през есента на миналата година, която отрази спoрaзумението за преразпределение на "корупционната възглавница" от 2 милиарда евро между българския и руския управляващ елит, след "тайния" търг за избор на главен изпълнител и още по-тайния процес на селекция на участниците от българска страна, в това число и избор на облужващи банки /отгатнете от веднъж коя българска банка е основен играч/ последва и тайно подписване на договора с главния изпълнител през май. Без политическата подкрепа на посочените влиятелни кръгове, КТБ нямаше как да заеме несъответстваща на тежестта и възможностите и в банковата ни система централна роля.
Веднага след подписването трябваше да тръгнат авансовите плащания по проекта, в това число към българските участници, които пък трябва да се отчетат нататък по веригата и най-вече да осигурят финансиране на поредните избори и да попълнят оформилите се междувременно "дългови дупки" в групови и лични бюджети.
Замислената през есента схема засече, тъй като се появи проблема "Украйна", а собственикът на Стройгазмонтаж попадна в списъка с американски санкции. КТБ, която бе заплашена от попадане в този, вероятно е отказала да играе предвидената и роля, която може да постави под въпрос целия и бизнес - извън руските и връзки. Вероятно поради тази причини са възникнали трудности с издаването на гаранциите за изпълнение на другите български участници. Без тях те не могат да участват в преразпределителния процес, съответно да изпълнят предназначението си. Зад тях, да припомним, стоят и чакат своя "откат" - лепта - истинските играчи - политици и бизнескръгове.
Първите плащания по Южен поток, за което беше цялата битка около подписването на договора, предпоставя и нуждата от актьорските етюди, който премиерът и енегийния министър раизиграха - от една страна да успокояват Брюксел, че ще съобразят с евродирективи и ще "слушкат", от друга да развият драматургията около "непосредствено предстоящия за подписване седми блок на АЕЦ "Козлодуй" /с което да ангажират политически американците/, като медийно и пред камери "спират" проекта като се представят за жертва на натиск при визитата на американските сенатори. От трета се развива най-важното и главно действие - на корпоративно равнище продължават реално дейностите по Южен поток и се "усвоят" плащанията. Работата не е спирала под радара на обществено внимание. Да сте чули някой да е споменал нещо за проекта Южен поток докато всички сме втренчени в драмата КТБ?
За да излезне от неловкото положение със санкционирания главен изпълнител, министърът Стойнев, чиято роля в процеса е много по-значима отколкото се предполага в аферата КТБ, стана и кандидат-наследник на Станишев на върха в БСП. Той медийно изпробва кьорфишека със смяната на главния изпълнителн с друга руска компания Центргаз, която реализира проекта в Сърбия. Участниците разбират безперспективността на тези опити в средносрочна перспектива, но полезността им като димна завеса в текущата сага с банката и най-вече с реалното разплащане с постъпилите преводи по Южен поток е водеща. Отново с надеждата /както и при другите проекти от Големия шлем/ нещата да станат необратими. Едни хора да вземат едни пари, други хора да се разположат на удобни и високо платени места в компанията - пък да му мислят следващите правителства и потребителите.
18 Юли 2014 13:11
belchev
18 Юли 2014 09:21
...Но ако фирмата бъде продадена при прозрачни условия и в нея влезе съвестен собственик, нещата се променят. Още повече, ако новият собственик е международна компания.


Белчев, не са ви много логични доводите. Ако наистина работите с международни компании, сигурно вече сте разбрали горе-долу какво представляват. Колкото е по-голяма една корпорация, толково повече за нея важи поговорката "куче влачи, диря няма"; всички без изключение големи световни корпорации (от първите 100 листвани на борсата в NYC) лъжат, мажат, укриват печалби и крадат безогледно, особено когато местните корумпирани власти им позволяват безнаказаност...
Не е да не знам за какво иде реч.
Само да Ви припомня: гигантът Apple е една обикновена офшорка, - Coca-Cola Inc. - също; сгромолясването на титана Enron; източената куха мега-банка Lehman Brothers (4-та по големина в САЩ), пирамидата на Madoff ("изпарили" се 65 милиарда долара) и т.н. и т.н.
18 Юли 2014 13:40
Навремето, в ония луди години, 95, 96, ... та чак до 2001/02 консолидираха българските банки и ги продаваха на ... чужди банки. За нищожни пари разбира се, ама пари, не като РМДтата. Може би някои си спомнят, че ОББ беше продадена за 3-4 мл $ и след 3 години беше препродадена от първия купувач на гърците на цена над 70 (словом – седемдесет) пъти по голяма отколкото беше купена.

Та тогава аз, като Патриот, заедно с другите Патриоти около мен негодувахме, що тъй продават банките само на чужденци. Естествено продажбите се извършваха под ръководството на Международния Валутен Фонд, а шеф на тези операции за България в началото и доста време по нататък беше оная жена с бялата коса - Ан Макгърк. Същата на която една вечер бяха откраднали чантата, докато вечеряла в Руския Клуб с високопоставени лица.

Та значи сега си давам сметка, колко правилно са постъпили по онова време, когато мошениците ни се бяха юрнали да стават банкери, едри индустриалци и прочее кредитни милионери. Да продаваш на такива хора банка наистина е било луда работа. И затова ги продадоха на чужди и реномирани банки. Повечето де.

А сега, вече богатите ни мошеници, да се опитат да бутнат Булбанк, Алианц, Райфайзен, ЕкспресБанк, Париба и т.н., с техните читави майки в читавата чужбина. Да ги бутнат, ама няма да могат. Щото тогава ще пропищи цяла Европа и до един ще се окажат за нула време в следствените арести по целия ЕС.

А аз лично, все още се чудя как може да вложиш парите си в банка с мажоритарен собственик българин, който си е купил частен самолет, че и с екипаж на повикване.


18 Юли 2014 15:49
Не мисля, че страната ни печели от съсипването на КТБ. Аз специално, към "банкерите" винаги съм имал едно на ум. Вижте го "банкера" Хампарцумян. Вдъхва ли ви доверие? Мижитурката Искров , в желанието си да угоди на всички, се оплете като пиле в кълчища. Да си ходят и двамата. Оставката на правителството стана историческа. Министътът на финансите е кръгла нула. Срича като първолак, почива на всяка трета дума. Прилича на рабфаковец, тройкаджия. Смотаняк отвсякъде. И повратливият въртогъзник Цацаров е вреден. Жалка история, да сложиш вълци да те управляват. Според тях справедливостта е само мечта на будалите.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД