:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,692,646
Активни 905
Страници 3,576
За един ден 1,302,066

Борбата с климата спъва образованието и здравеопазването в бедните страни

Снимка: ЕПА/БГНЕС
Хиляди лондончани се включиха в Народния климатичен марш, с който призоваха световните лидери да вземат спешно мерки за борба с промените на климата и на околната среда. Подобни шествия се проведоха в Ню Йорк, Берлин, Амстердам, Париж, Стокхолм, Рим, Мадрид, Делхи и Мелбърн. Повече от 2700 събития бяха планирани в 158 страни по света.
Бедните държави са принудени да харчат значителна част от бюджетите си, за да се адаптират към климатичните промени, като загърбват образованието и здравеопазването, се казва в доклад на Института за международно развитие, цитиран от електронното издание "ЮрАктив". Документът бе разпространен в навечерието на започващата днес в Ню Йорк под егидата на ООН среща на световните лидери, посветена на борбата с климатичните промени. Според доклада в периода между 2008 г. и 2011 г. Етиопия е заделила 14% от бюджета си, за да се бори с промените на климата, или почти половината от националните разходи за начално обучение на децата. Танзания пък е инвестирала в борба с климатичните промени 5% от бюджета си, което е почти две трети от средствата, заделяни за здравеопазване. Етиопия, Танзания и Уганда са силно зависими от селскостопанските култури, отглеждани чрез естествено напояване, а в резултат на климатичните промени страните са обхванати от жеги и значително намаляване на водоизточниците. Властите правят сериозни инвестиции, за да адаптират земеделието си към новите условия и това е за сметка на образованието и здравеопазването.
932
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД