:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,680,062
Активни 687
Страници 22,627
За един ден 1,302,066

Социалното неравенство в САЩ е най-голямо за последните 100 години

Високите разходи за образование и за стартиране на бизнес задълбочават пропастта между бедни и богати
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Жители на Ню Йорк подминават просяк, който спи на оживена улица в мегаполиса. Социалното неравенство в САЩ е достигнало до най-високите си нива за последните 100 години.
Социалното неравенство в САЩ е достигало най-високите си нива за последните 100 години, заяви ръководителят на американския Федерален резерв Джанет Йелън, цитирана от агенциите. "Различията между доходите и благосъстоянието на гражданите доближават най-високите си нива от последните 100 години, като са се увеличили по време на икономическото възстановяване", изтъкна тя на проведена в Бостън конференция, посветена на социалното неравенство.

Пропастта между бедни и богати в САЩ непрекъснато се разширява, а неравенството в доходите на американците се увеличава с 4.9% от 1993 г., сочат данните на Бюрото за преброяване на населението на САЩ. "Не е тайна, че увеличаващото се неравенство през последните няколко десетилетия може да бъде обобщено като значително нарастване на доходите и богатството на най-горния слой от обществото и застой при стандарта на живот за по-голямата част от домакинствата... Трябва да се запитаме дали тази тенденция е съвместима с ценностите, вкоренени в историята на нашата нация. Сред тях е високата оценка, която американците традиционно дават на равните възможности", заяви Джанет Йелън. На конференцията в Бостън тя изтъкна, че двата най-важни фактора за получаването на по-високи доходи - постъпването в колеж и притежанието на собствен бизнес - в момента са разклатени в САЩ. "Високите разходи за обучение в колеж затрудняват дипломирането на младите хора. Днес е и по-трудно да започнеш бизнес", коментира шефката на Федералния резерв. Йелън също така отбеляза, че икономическата мобилност в САЩ е по-ниска в сравнение с повечето развити икономики.





СТАТИСТИКА

"Неравенството в доходите и богатството до известна степен допринася за икономическия растеж, защото усърдната работа и поемането на висок риск се възнаграждават", смята Джанет Йелдън. Дни преди провеждането на форума швейцарската банка "Креди сюис" пусна свой доклад, според който богатството на домакинствата в САЩ се е увеличило с 8.9 трлн. долара за 12-те месеца до средата на 2014 г. и това е най-големият скок в световен мащаб.
12
2376
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
12
 Видими 
19 Октомври 2014 19:32
Т.е. откакто печатат долари без покритие, което не е друго освен обир на тия, които нямат достъп до безплатни долари, а ги ползват срещу лихва!

Доколкото лихвените пари са основния тип пари, а доларът от 100 г е точно такъв а след ВСВ е и световна лихвена валута, то заедно с неравеснтвото в САЩ има нарастване на неравенството и в света.

Причината е проста: Световна Сила номер Едно е Световен Обирджия номер Едно!

В полза на елитаристки подгурпи в рамките на клептоолигархията маскирана като демокрация!
19 Октомври 2014 19:39
Пропастта между бедни и богати в САЩ


Ние сме спокойни, щото измежду нас има немалко нашенци-форумци от САЩ, които принадлежат към богатите и разполагат с трилиони долари и тези нашенци-форумци-трилионери споделят своя житейски трилионерски опит...

Фала на наште форумци-трилионери, които не само бясно въртят своите лични трилиони, за да ги умножават, но и отделят от скъпоценното си време, за да обсъждат с нас-бедняците най-щекотливите политически теми - вътрешни и международни!

Още един път - едно голямо благодаря на наште форумци-трилионери!
19 Октомври 2014 20:06
Не може да бъде това, авторът е в грешка - непростима
Толкоз тичане, толкоз войни, толкоз демократизиране на сатрапски държави, за да се осигури и поддържа висок стандарт на всички амерички граждани, без изключение, и сега...
19 Октомври 2014 20:34
Толкоз тичане, толкоз войни, толкоз демократизиране на сатрапски държави,


Грешката е вярна!

Целта на демократизирането на света е олигархичната клептокрация в бастиона на демокрацията САЩ да плячкоса още богатства за сметка на целия свят!
19 Октомври 2014 20:54
Всъщност трябва допълнително антитръстово законодателство!
19 Октомври 2014 21:02
Писано му е още да нараства - и нагоре и надолу - по Закона ...
19 Октомври 2014 21:08
Някой ден да не се окаже, че не става без индианци
19 Октомври 2014 22:29
реквием за неолибералния модел
20 Октомври 2014 08:05
"Не е тайна, че увеличаващото се неравенство през последните няколко десетилетия може да бъде обобщено като значително нарастване на доходите и богатството на най-горния слой от обществото и застой при стандарта на живот за по-голямата част от домакинствата...
Това, което слушам от мои познати от Ню Йорк е, че от времето,когато бях в САЩ цените са нарастнали 3 пъти, а както пише тук има застой на доходите. Разбира се тук се споменава, че заплатите в долари са високи, но колкото повече получаваш, толкова повече те скубят. Особено в едно общество, където производството все повече намалява, а дейността се прехвърля върху услугите, където служителите също трябва да си увеличават заплатите. Основен проблем на гражданите на САЩ са жилищата. У нас повечето от хората имаха жилища, даже и по две, като броим вилите. Така, че за соц. гражданина висш лукс изглеждаше колата, а в САЩ това са като играчки. Попитах един американец, каква е американската мечта. Той ми отговори, обикновенния човек да има жилище, кола и семейство.
Трябва да се запитаме дали тази тенденция е съвместима с ценностите, вкоренени в историята на нашата нация. Сред тях е високата оценка, която американците традиционно дават на равните възможности"
Тенденцията на случващото се сега е вкоренена в самото възникване на американската демокрация. Една от основните грижи на бащите и е била как да се запази богатството на богатите от народната любов. Парите дават възможности, по-големите пари по-големи възможности. Така, че икономическото неравенство поражда неравенство във възможностите. След 1944г. у нас беше даден равен старт - имено тогава от селата и малки и големи градове хора, които преди това въпреки таланта си, не биха имали никакви възможности, станаха големи артисти, писатели, музиканти, учени и т.н. Сегашния нео-либерален модел на капитализма дава възможност за неконтролирано забогатяване на финансовата и търговска олигархия. Затова страни, които произвеждат, като Япония и др. източноазиатски страни закъсват икономически.
20 Октомври 2014 10:04
Трябва да се запитаме дали тази тенденция е съвместима с ценностите, вкоренени в историята на нашата нация. Сред тях е високата оценка, която американците традиционно дават на равните възможности",

Равните възможности не означават еднакъв стандарт на живот....
20 Октомври 2014 10:44
В Канада (Отава) цените на имотите поскъпнаха 2 пъти за последните 10 г, но не и заплатите, естествено, които са почти същите.

Общо взето където съм питал по развития свят всички слагат като водораздел Втората Световна Война.

Преди това е било доста различно.

Една от основните грижи на бащите и е била как да се запази богатството на богатите от народната любов.


Ми те са масони и основната им грижа е да направят система,, която да баламосва ефективно електората, докато тесните задкулисни бизнес-елити си въртят глобалните игри.

В момента САЩ е олигархическа клептокрация с практически световно господство благодарение на долара като световна валута узаконено фалшифициран и налаган на света. САЩ е маскирана неумело като демокрация, която система дори не е упомената в Конституцията им.
20 Октомври 2014 13:31
Равните възможности не означават еднакъв стандарт на живот....
А какво значат? Аз ти обгясних по-горе, че парите означават възможности. Затова всеки се бори нза повече пари. Истина е, че хорат не са еднакви, нямат еднакви възможности и недопринасят еднакво за общото благосъстояние. Но разликите във възможностите на хората следват така наречената камбановидна крива (Гаусова функция), докато нарставнето на богатството при капитализма се подчинява на съвсем други закони, които водят до неравенството в огромни размери.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД