:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 441,591,437
Активни 186
Страници 22,073
За един ден 1,302,066

Мафията е превзела политиката в България

"В България има срастване на политиката с криминалния сектор", това заяви пред националното радио директорът на "РискМонитор" Стефан Попов преди представянето на доклад за борбата с организираната престъпност у нас. Той допълни, че резултатът от това срастване е, че институциите не могат да си вършат нормално работата. А разделителната линия не е толкова КТБ, колкото реформата в сектор "Сигурност". Попов бе категоричен, че МВР е най-нереформираното ведомство, но нито един политик не смее да го пипне, защото може да накърни интересите на 60 хил. служители и семействата им и в крайна сметка да загуби около 200 хил. гласа. Според експерта трябва да се запази специализираната прокуратура и да продължи да се развива. Спецсъдът обаче не е доказал необходимостта си.

Основният двигател на реформите през последните 10 години у нас е натискът, оказван от европейските институции, става ясно от доклада на "РискМонитор". "Основна движеща сила в действията на властите са европейските институции - българският законодател предприема постоянни промени, от една страна, за да отговори на очакванията на европейските партньори и обществото, а от друга, да укрепи капацитета на институциите. Вероятно под въздействието на европейските структури промяна в работата на институциите все пак има. Въпреки неспирните реформи обаче нивото на организирана престъпност в страната не намалява. Нещо повече - не се вижда връзката между дейността на прокуратурата и съда, дори и на специализираните звена, и ограничаването на престъпността. Логично България продължава да получава критики", отбелязват авторите на доклада.







4
211
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
4
 Видими 
30 Октомври 2014 20:50
абе каква мафия? див булгаристански капитализъм мутро сецесион...
30 Октомври 2014 21:26
Следва: -откриване на колелото;
- откриване на топлата вода......... и др. прогресивни идеи!
30 Октомври 2014 21:28
Попов бе категоричен, че МВР е най-нереформираното ведомство, но нито един политик не смее да го пипне, защото може да накърни интересите на 60 хил. служители и семействата им и в крайна сметка да загуби около 200 хил. гласа.


Това е най-малкото, дето ще му се случи на политика.
31 Октомври 2014 00:40
Направете като чехите през 1990-та!
Друг начин за справяне с тази хидра МВР няма!
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД