:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,859,096
Активни 193
Страници 37,040
За един ден 1,302,066
Жертвите от терористичния акт станаха 47, ранените - 250

Атентатът в Грозни няма да откаже Русия от мирния й план за Чечения

Москва не изоставя идеята за референдум за нова конституция
Ден след самоубийствения атентат, извършен в петък срещу сградата на проруското чеченско правителство в Грозни, руски политици дадоха да се разбере, че Москва няма да предприема извънредни мерки и че ще продължи с прилагането на мирния план на президента Владимир Путин за Чечения, предава Ройтерс.

Жертвите на терористичния акт достигнаха вчера 47, а ранените са 250. Без опасност за живота са вицепремиерите Абу Сугаипов, Зина Батижева и Леда Дошукаева.

Според председателя на комисията по сигурността и отбраната към Съвета на Федерацията Виктор Озеров не бива да се допусне грешка, като се предприемат извънредни мерки или се изпадне в паника.

Шефът на изборната комисия Александър Вешняков е на мнение, че Москва не бива да се отказва от референдума за нова конституция на Чечения заради атентата.

Либерално настроените медии в Русия обаче посочват, че тази трагедия е ярка демонстрация на неспособността на екипа на проруския администратор Ахмад Кадиров да контролира ситуацията както в републиката, така и в столицата й Грозни.

Държавният департамент на САЩ призовава чеченските лидери да се откажат от атентатите и да прекратят връзките си с терористичните групировки.

Британският премиер Тони Блеър остро осъжда атентата.

Председателят на Китайската народна република Цзян Цзъмин подчерта, че Пекин подкрепя усилията на Русия да се справи с терористите и сепаратистите в Чечения.

Френският президент Жак Ширак изпрати изрази солидарността на страната си с Русия.

Едно към едно

Категорично осъждам кървавия терористичен акт, извършен срещу Дома на правителството на Чечения в Грозни, в резултат на който са убити и ранени десетки цивилни служители, се казва в заявление на българския президент Георги Първанов.

Броени седмици след трагедията в Москва това ново престъпно деяние е пореден сигнал за опасността, която тероризмът представлява за всяка отделна страна и мира и сигурността в света като цяло, се казва в заявлението. Наред с тревогата и възмущението, които тя предизвиква, тази антихуманна проява показва за сетен път необходимостта от решителен отпор на тероризма във всички негови форми.
1
437
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
1
 Видими 
29 Декември 2002 20:11
i posle ne triabva da trepem arabite? i misulmanite?
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД