"Има нова измама - "печалба от томбола". Това предупреждава нашата полиция на цяла страница в "Преса". В използвания напоследък сценарий непознат се обаждал от името на голям телеком с приятен сюрприз: печалба от томбола! С възможност за избор - парична награда или плазмен тъпокуб. След това на "спечелилия" се предлага да закупи ваучери за предплатени услуги и да продиктува по телефона кодовете за активация. В репертоара на телефонните пирати са също еболата, КТБ и пр. - непрекъсната актуализация и усъвършенстване, макар в основата да седи една и съща схема. Криминалисти свидетелстват, че като видели по телевизията някое ново заболяване, професионалистите веднага го вкарвали в арсенала.
"Фиш прати 1,7 млн. в Сливен" - "Стандарт" на 1-а. Това не е точно измама. Не че държавният хазарт е вода ненапита, но с обикновен сливенски фиш някой наистина е затрупан от 2,8 млн.лв. Друг от джакпотите оцеля и също вече надхвърлял милион, дразни въображението вестникът.
Докато се плацикаме в мисълта за тия парични потоци, става ясно, че държавата усърдно се грижи да благото на хората: "Държавата предлага евтини коледни елхи" ("Преса"). В разсадниците, където дръвчетата били на двойно по-ниски цени - който има транспорт и време за тая евтиния - да сипва сто кила бензин и да отпердашва в тая посока. "20 000 живи елхички, секат още 100 000", пише и "Труд". Щото инак - "коледните елхи поскъпват тройно от горското до пазара".
Заради руското ембарго животът на бройлерите се отнема на все по-ниска цена: "Пилето се срина до 3,5 лв за кило" ("Стандарт"). Големите супермаркети ги предлагали и за 2,99 лв. Но! - "салата поскъпва", пише този пътеводител на консуматорите от ниската ценова листа.
"Сезон лято 2014 г.: повече пътници, по-малко туристи", изчислява в туй време "24 часа". Дописката отчита повече пътници по летищата, но парадоксално - по-малко приходи от нощувки и услуги. Нещо като едновремешния оризон или захарен памук - "лапаш нещо, гълташ нищо".
|
|