:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 438,770,686
Активни 173
Страници 18,309
За един ден 1,302,066

САЩ връщат на Италия откраднати творби

Откраднатото платно на Тиеполо.
Десетилетия след като са били откраднати, американските власти решиха да върнат обратно на Италия произведение на Джовани Батиста Тиеполо, известен още като Джамбатиста Тиеполо, датиращо от XVIII век, както и древна етруска бронзова фигура, съобщава Artprice. Творбата на Тиеполо е "Явяването на Светата Троица на Свети Климент", а другото произведение е бронзова статуя на гръцкия бог Херакъл, датираща от VI или V век пр.н.е. Картината на Тиеполо е открадната от частен дом в италианския град Торино през 1982 г., и се появи на търг в Ню Йорк през януари 2014 г., след което беше иззета от ФБР. Бронзовата фигура е била открадната от музей в италианския крайбрежен град Пезаро през 1964 г. и в крайна сметка е била открита, когато е предложена за продажба от аукционна къща в Манхатън. "И двете произведения - и картината на Тиеполо, и етруската скулптура, представляват част от богатата културна история на Италия и днес поемаме първата стъпка те да бъдат върнати обратно - на мястото, на което принадлежат", съобщи в свое изявление заместник-прокурорът на Манхатън Ричард Забел.

През май миналата година американските власти върнаха обратно на властите в Камбоджа древна статуя на войн, която е била открадната през 1972 г.
1064
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД