"Трагичен инцидент показа пробойни в охраната на границата с Турция", ни казват вестникарските заглавия и изводът се промъква между редовете - трябва да разчитаме на Турция да я охранява. Това заглавие рикошира в друго - "ЕС обещава 3 милиарда евро на Анкара, за да спира бежанците". И не само обещава, ще ги даде. Ех, къде ги сега юначните нашенци, които настояваха "Не на Турция в ЕС"? И по границата ги няма, да я охраняват, ако трябва, с телата си. Вероятно шетат по предизборни дела, та да не ги безпокоим, ами да си разкажем някой виц: Докато стоиш с лице към миналото, си със задник към бъдещето.
Да се потопим за малко в миналото ни такова, каквото е днес - "Модерни тухли спряха реставрацията на Ларгото в София", тръбят йерихонски вестниците сред шума на падащите тухли от реставрацията и консервацията на открития музей на столичното Ларго. Какъв е проблемът, чудим се?! Както многократно е доказвано, новите строежи у нас бързо се превръщат в развалини, тоест за нула време новите старини ще добият праисторически вид. Питаме се също защо трябва да строим още развалини? Но щом ни влече, поне да строим квалитетни развалини - античен център на Сердика добре, но до него да построим развалините на пирамида, тип Хеопсова, развалините на кула, тип "Айфелова" и развалините на световен търговски център, тип "кули близнаци". Тогава напливът от туристи е гарантиран и екскурзоводите ще им разказват увлекателни лекции, ето вариант във вид на виц: При разкопки в Америка археолози намерили парчета меден проводник. След дълги изследвания било установено, че те са остатъци от древни кабели, използвани от индианците. При разкопки в Германия били намерени късчета стъкло. След дълги изследвания било установено, че те са част от оптични линии, използвани от древните германски племена. В България археолозите копали, копали и не намерили нищо такова. Така недвусмислено било установено, че още от древността българите използваме мобилни телефони.
Строежи и ремонти - такъв е днешният ден на България. За разлика от дедите ни ние започваме ремонтите веднага след строежа. Който не вярва, той не е следил хрониката на пропадналите, издънени, свлекли се или бухнали строежи с току-що прерязана лента. Пример - "Пропадна част от чисто новия бул. "Александър Малинов" в "Младост". Строеж и след строежа - ремонт, а след него друг и така до края на света или поне докато има пари. Интересно дали става дума само за безогледно строително-ремонтно крадене, или налице е и некадърност? Ако погледнем градежите на Колю Фичето, за миг можем да се успокоим, че поне сме кадърни, после обаче, като размислим, че построеното тогава от камъни, тухли и хоросан стои вече два века, а построеното днес от бетон, желязо и асфалт дава фира още докато се виждат отдалечаващите се стопове на официалния кортеж... Нейсе, поне виното и ракията ни са супер, да не говорим за вицовете: Гледайки японските автомобили с повишена проходимост, разбираш, че японските места, където е нужна повишена проходимост, сигурно напомнят нашите пътища.
Още за пари, поводът е вестникарското заглавие "Въпреки реформата пенсионерите и разходите на НОИ се увеличават". От друга страна, "Възрастните с пенсия до 300 лева ще получат коледни добавки", пак във вестника го пише с големи букви, отдолу с по-малки има едно "най-вероятно", но да не му обръщаме внимание, ами да си разкажем подходящ виц: Компетентните органи са установили, че надписът с вакса на стената на Националния осигурителен институт "Елвис е жив!" е направен от пенсионера Елвис Петров във връзка с коледните надбавки към пенсиите.
|
|