Заредени с ваканционни очаквания, журналистите се взират все по-често в плажните ивици и дюни. "24 часа" е изсипал на първата си страница цяла кофичка плажни новини, можем да си построим малък пясъчен замък: "Гърч на Слънчев бряг, още 30 000 данъчни проверки". (Пак погване!) Заведенията започнали да отчитат "десетократно по-големи обороти в курорта след инцидента с Митьо Очите". От публикацията разбираме, че разбойниците са отворили очите на властта за кражбите по курортите. Как ли щеше да се оправя държавата без тях? Дано Митьо се оправи по-скоро, че да изнесе един курс лекции по фискална политика във финансовото министерство.
"Монитор" забелязал, че "тийнейджърите подбиват цената на труда по морето". Не че го вълнува експлоатацията на детския труд, но се опасява от нелоялна конкуренция в барманско-сервитьорския бизнес. "От години наемаме младежи за сервитьори и бармани, защото те са предсказуеми - идват за 2-3 месеца и нямат претенциите, които имат 20-годишните младежи", признава пред изданието собственичка на бар във Варна. Какви ли са претенциите на 20-годишните спрямо 19-годишните тийнейджъри?...
Ето защо "Стандарт" пише на 1-ва: "Българи на Острова отлагат ваканции". Уж заради Брекзита "гурбетчиите ни се страхуват, че няма да могат да се върнат", но най-вероятно са разбрали, че цената им като съдомиялни оператори вече е сериозно подбита в родината и няма смисъл да прилагат в български условия натрупания европейски опит в професията.
Единствено "Труд" изпуска плажната тема, макар че се опитва да ни шашне със снимка на 14-килограмова пъстърва. Вестникът е затънал в лятна резигнация, защото ни натрапва челно заглавие не какво има, а какво няма за съобщаване. "Няма българи в схеми на ИДИЛ!", отсича изданието напук на един от основните принципи в римското право, че не можеш да докажеш липсата на нещо.
Това е за начало на сезона. Очакваме да ни се съобщава последователно всеки ден къде още по света няма българи. Редакционен гърч...
|
|