Какво ли е да си богат?
В "24 часа" читателят може да се запознае с анализ на очевидното - че няма да забогатее. Ако си няма работа, може да прочете - "9 признака, че никога няма да забогатеете", за да установи, че така или иначе не е достатъчно предприемчив. Човек, който не е зает да замисля и изпълнява стратегия за умножаване на богатствата си, ами седи и чете такива съкровища на публицистиката - какво може да очаква от себе си?
Вместо да си губи времето, ловецът на пари може да вземе пример от бизнес модел, описан в "Стандарт": "Шезлонг за 36 ст. върви с шалте за 10 лв."
На някой си плаж, умит от вълните на Черно море, концесионер предлагал такива услуги в пакет. Напомня ни описанието на въздействието на Пангалактическия гаргаробластер - било същото, като "да ти пръснат черепа с лимоново резенче, привързано към голяма златна тухла". Пангалактическият гаргаробластер бил най-хубавата напитка във Вселената. И от родния край и родното Черноморие по-хубаво няма! Приятното е, че "Стандарт" плющи по министърката на туризма: "Концесионният договор за плаж "Нестинарка" беше даван многократно за пример от Ангелкова заради ниските цени - 36 ст. за шезлонг и също толкова за чадър".
Ние пък си мислим - какво ли е да работиш лъжец? Не става въпрос за високите нива - министър, концесионер и т.н. Говорим за обикновените служители, които трябва да извършват оперативната измама, гледайки хората в очите - идват и ти казват: моля, заплатете 72 ст. за шезлонг и чадър плюс 10 лв. за шалтето, върху което търкаляте божественото си дупе! Сигурно пак зависи от темперамента, може пък да им харесва на хората.
Интересно е какво представлява психологически и да седнеш да напишеш като в "Телеграф": "Веско Маринов би шута на любовницата. Палавата Веска заработва като барманка в Албена".
Това вече решително надхвърля възможностите ни за хипотетично мислене.
|
|