:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,995,948
Активни 149
Страници 12,972
За един ден 1,302,066

НАКРАТКО

4.9 млн. лева са приходите на Комисията за енергийно и водно регулиране



(КЕВР) от събраните държавни такси през първите три месеца на година. Това става ясно от финансов отчет, одобрен от комисарите по време на закрито заседание в началото на май. Общо приходите на енергийния регулатор в този период са в размер на 4.91 млн. лева, като разликата идва от събраните глоби по наказателни постановления, съобщи Инвестор.бг. Разходите на КЕВР за първото тримесечие са в размер на 1.39 млн. лева, което е около 24% от планираните за цялата година разходи (общо 5.81 млн. лева). Най-голямото перо са разходите за персонал - 1.16 млн. лева. В края на 2017 г. Народното събрание утвърди бюджет на КЕВР, в който са заложени приходи в размер на 14.7 млн. лева, от които от държавни такси - 11.8 млн. лева. Разликата между приходите и разходите комисията трябва да внесе в бюджета. От отчета на регулатора е видно още, че просрочените вземания - несъбрани такси и глоби - са в размер на общо 2.63 млн. лева. Най-голям е делът на електроенергийните дружества - 1.51 млн. лева.





ЕС дава 111 млн. лв. за подмяна на печките на твърдо гориво



в 21 български града с по-екологични източници на отопление - климатици, газ, пелети, фотоволтаици и т.н. Това съобщи в края на миналата седмица министърът на екологията Нено Димов, който отчете изпълнението на оперативна програма "Околна среда" (ОПОС). Бенефициенти ще са общините, а първата покана за кандидатстване ще бъде отворена в средата на лятото. Проблемът е, че от 21 града, където има замърсяване на въздуха с фини прахови частици над нормата, само седем имат действащи общински програми за качеството на атмосферния въздух, които изпълняват. Това са София, Монтана, Видин, Смолян, Димитровград, Бургас и Благоевград, съобщи Валерия Калчева, ръководител на Управляващия орган на ОПОС. Затова се предвижда втора покана да бъде отворена в началото на 2019 г., а дотогава останалите общини трябва да са приели програмите си и да ги изпълняват.





785
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД