:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,875,388
Активни 200
Страници 12,268
За един ден 1,302,066

5 вуза печелят повече от държавната субсидия

5 университета са успели да привлекат през 2002 г. повече собствени приходи от отпуснатата от държавата субсидия, показва справка на МОН за изпълнението на бюджета. Отпусканите от хазната пари за 4 години са нараснали с 18,4% и през 2002 г. са били 193,642 млн. лв. За същия период собствените приходи на вузовете са се увеличили с 21% и миналата година са били 131,549 млн. лв.

Университетите изразходват основната част от собствените си приходи за заплати и вещева издръжка. За тях през 2002 г. са отишли съответно средно по 44,7% и 40,3% от личните пари. Рекорд по усвояване на личните пари за допълнително плащане на преподавателите е поставил Библиотечният колеж - 100%. СУ пък е заделил най-много лични пари за наука - 12%. Най-малко собствени средства се дават за стипендии на студентите.
455
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД