:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,871,782
Активни 261
Страници 8,662
За един ден 1,302,066

Простреляният съдия ще живее, започват проверка на делата му

Състоянието на простреляния плевенския съдия Валери Цветанов се подобрява, той вече е в съзнание и е бил разпитан от следователи за неуспешното покушение срещу него в петък вечерта. Работи се по 2 основни версии. Първата е свързана с пряката му работа, а втората - с извънслужебните му контакти. От днес започва проверка на последните дела, които Цветанов е гледал, за да се установи има ли мотиви подсъдими да поръчат убийството му, съобщи пред БТА окръжният прокурор на Плевен Иван Шарков.

До момента са разпитани повече от 20 души, като един от първите е бил отец Костадин Гаврилов, чието име нашумя покрай убийството на плевенския сутеньор Марио Иванов. Тогава попът и съдията бяха заедно с Иванов във фоайето на хотел "Ростов".

Шефът на регионалното звено "Борба с организираната престъпност" в Плевен Мирослав Николов е отстранен временно от разследването за покушението срещу Цветанов. Това е станало по разпореждане на главния секретар на МВР ген. Бойко Борисов във връзка с проверката на действията на магистрата извън работата му, тъй като семейството на Цветанов искало да се изключи пристрастност в разследването. Мирослав Николов каза пред БТА, че м. г. по време на възложената проверка РЗПОБ събрали и предоставили във Висшия съдебен съвет достатъчно данни и доказателства за нерегламентирани контакти на Цветанов с криминално проявени, сред които пласьори на дрога, на фалшиви пари и ценни книжа. Това беше една от причините Висшият съдебен съвет да наложи наказание на Цветанов, като го понижи от председател на Плевенския районен съд в съдия в съда в Тутракан.
5
735
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
5
 Видими 
21 Март 2004 23:43
Или не е взел, или пък е взел, ама не е дал!
Какъвто и да е случаят - най-много да намерят как-Станкините нян**. Щото и тези, които търсят - и те са хора. И което не се купува с пари, се купува с много пари.
Може би просто е било по-евтинко да го пречукат - евентуалният бъдещ заместник може да е имал по-добро TCO...
22 Март 2004 05:31
Жив е той жив. Ама защо ли?
22 Март 2004 08:54
За мутри не ми е жал. Защо ги хрантути Министерството такива...
22 Март 2004 09:06
ТАКА НАРЕЧЕНИЯ ''СЪДИЯ'' ЧВЕТАНОВ ОЩЕ ЩЕ МЪЧИ
ПРАВОСЪДНАТА СИСТЕМА С ПРИСЪСТВИЕТО СИ В НЕЯ.
ЕТО , ЧЕ И ГОСПОД НЕ ГО ИСКА
22 Март 2004 13:38
Със судии кат тоз - напред към Европата !!!
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД