:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,879,970
Активни 244
Страници 16,850
За един ден 1,302,066
Супероферта

Станишев - винаги готов!

Лидерът на БСП е винаги готов на откровен разговор с читателите на "Сега". А вие бъдете готови ДНЕС, 26 юли, от 13 до 15 ч. на същото място - http://www.segabg.com
293
493
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
293
 Видими 
26 Юли 2004 09:44
1. В крайна сметка колко фракции и фракцийки, крилца и кълки и тем подобни има в тая така наречена Българска социалистическа партия, че вече му загубих края?




2. Потенциални коалиционни партньори след изборите догодина?
26 Юли 2004 10:20
1.Станишев - винаги готов!
За какво винаги готов? За управление, за разговор?Или за нещо друго
2. Наистина ли си вярвате, че сами можете да вземете властта, и колко време мислите, че ще се задържите на власт?

26 Юли 2004 10:23
Добър ден г-н Станишев! Готов ли сте за Мин.председателското място след изборите догодина? Имате ли си кабинет "в сянка" и ако да, кои са министрите в него? С какъв лозунг и с какви обещания ще излезете пред своите избиратели? Ще обещавате ли светло бъдеще за 800 дни? Как се съчетава идеологията на Вашата партия от повечето Ваши депутати /и членове/, които са откровени капиталисти?
26 Юли 2004 10:26
Госин....СтариЧеп...за разговори всички сме готови....
В делата е проблема...
делБа...делБа.. и пак делБа..........да..ба...
26 Юли 2004 10:26
1. Както е тръгнало, ще вземете абсолютно мнозинство. Не ви ли е страх?
2. Критикувате всеки за всичко, което направи. Нищо позитивмно ли няма в българския политически живот? Не мислите ли, че тоталния нихилизъм обезмисля градивната критика?
3. Като ви слушам предизборните обещания, май сте кривнали бая надясно. Не че имам нещо против, ама дали това ще се хареса на стотиците хиляди милеещи за Тато работници и селяни?
26 Юли 2004 10:35
Г-н Станишев, въпреки отличните изходни позиции на вашата партия – стабилни прогнозни проценти, слабост и разпокъсаност на десницата, не смятате ли че БСП предизвиква значително недоверие в обществото като готова и способна да управлява и да носи отговорност. ?
26 Юли 2004 10:40
Ако БСП вземе врастта следващата година, което сега изглежда доста вероятно, как ще запазите европейската ориентация на страната, при условие, че в партията ви е пълно с хора, които на думи са проевропейски ориентирани, но делата им показват точно обратното? Или си мислите, че такъв номер ще мине както пред Европа, така и пред българите? Или мислите, че антиамериканската и проруска политика ще ни скара с Щатите, но ще подобри отношенията с Европа?
26 Юли 2004 10:43
гус'ин Станишев, ако(евентуално)вземете власта, каква политика, ще провеждате спрямо МАКЕДОНИЯ?
и има ли според вас македонска нация?
26 Юли 2004 10:47
1. Истина ли е, че до около 30-год. възраст сте имали небългарско гражданство, за да се откачите от казармата? Служил ли сте войник?
2. Истина ли е, че майка ви говори развален български език.
3. Как всичко тава се вписва в стремежа ви да станете министър председател на България?
4. Защо БСП не се извини на българите за македонизиране на българите от Пиринско по времето на Димитров? Друг такъв случай на асимилация на собствения народ не е познат в света.
26 Юли 2004 10:50
г-н Станишев , в Петрич се издънихте на местните избори защото подкрепихте Чопаков--силно корумпирана личност. Сега председател на БСП е Тошева--силно човек на Чопаков. В резултат на това има разцепление на партията. Това сигурно Ви е известно. как ще се явите на избори при това положение???? И ако спечелите как ще управлявате с тези издънки които смятат че са най-велики?????
26 Юли 2004 10:54
Г-нСтанишев,

преди време обявихте, че гледате на НДСВ като на коалиционен партньор. Тези дни се чу, че май няма да е така. Днес сутринта по БТВ пък г-н Румен Овчаров каза, че не е изключено следващото правителство да е на БСП и НДСВ, та дори и със Симеон начело. Какво е в крайна сметка предизборното ви отношение към НДСВ? И ако управлявате явно с тях, няма ли да е това съюз с Дявола?
26 Юли 2004 11:09
г-н Станишев ..бихискал да знам от вас като лидер на една партия която е дълбоко свързана с власта без значение дали е пряко или не ...как мислите да се споразумеете тъй наречената мафия ..или по скоро ако трява да сме открити и честни ...синовете и наследниците на на хора които са в основата на вашата партия ...и е нормално да са в сянка...за да не изгорят ..и така ..въпроса ми е ...направили ли сте оговорка с мафията ..да забравите миналото и да излезна ...на чисто и в крайана сметка милионите ...да влезнат в икономиката ..и на мен лично ми писна от това ..полицията да толерира мафията всички разбираме че не можеш да воюваш срещу самите вас си но вкрайна сметка ..хората им писна ..да ви гледат измислените полицейски акции сръщу разни ..хора които или нямат гръб ( роднини /приятели ) в структорите на МВР или ...парички ..или пък са хванати за разни дреболии и ги полсвате за "сапун за ръце" много се извинявам ..но просто с празни приказки и мазни усмивки ..ДО ТУК..!!!!
26 Юли 2004 11:24
Уважаеми Сергей, има ли БСП намерение да възроди пионерската организация в България? Ако да, какви са времевите параметри на този амбициозен план -- преди или след изборите в страната? Ако не, не смятате ли че партията отстъпва от идеите на учителя на българския народ и защо го прави?
Благодаря.
26 Юли 2004 11:26
Станишев колчем си отвориш устата само глупости слушам
Отново се очертава отрицателе вот срещу управляващите. Не може преди изборте да се приказва с кого ще се прави коалиция. Така отблъскваш всички, които са недоволни от сегашното управление, а това са обикновените хора. Приказките ти около Ирак и тероризма сигурно са харесват на американците, но не и на 90 % от българите. Не може чакаш инертно датата на изборите, опозицията е длъжна ежедневно и ежечасно да се бори за предсрочни избори. В противен случай на финала ще те очакват, удобна централна избирателна комисия и избирателни раьони за управляващите, стотици милиони , че и милиарди левове пръснати от НДСВ за свои си цели. Докато пири извънредни избори подкрепата за управляващите рязко пада. В този случай няма да е сигурно НДСВ да прескочи 4 % бариера.
Разбира се такъв начин на действие се отнася, за всички опозиционни партии
26 Юли 2004 11:31
1. Господин Станишев, как ще коментирате факта, че Кмет на община, издигнат от Вашата партия, си назначи за технически секретар лице с основно образование? При все, че младежи с висше образование стоят безработни и трупат стаж в Бюрото по труда!
2. И това ли ще бъде политиката Ви, ако спечелите изборите догодина - да се назначават на работа неквалифицирани лица, членуващи в столетната партия или все пак ще се дава шанс и на външни на партията образовани люде?
И моля Ви, отговорете на първия ми въпрос, защото сигурна съм, случаят не единствен и буди недоумение дори в подръжниците на БСП!
26 Юли 2004 11:44
sergei kato hodish po shtatite karash harley, zashto ne vzemesh za primer pamela anderson i ne napravish 3 dechica na elena ami ia prashtash za jiva stena sreshtu amerikancite v iraq i po talibanstan
26 Юли 2004 11:45
Господин Станишев,
Каква е вашата икономическа и социална политика, и по-конкретно, каквае ще бъде съдбата на Паричния съвет, как ще регулирате икономическите процеси, как ще създадете условия доходите в България да се доближат до средното равнище на новоприетите страни поне? Как се отнасяте към позицията, изразена от доста политически сили, че в България е по-добре да се запази "дясно" управление?
По какъв начин и с какви средства ще управлявате България заедно с друга политическа сила - ДПС, НДСВ, ССД, дори и да получите абсолютно мнозинство на парламентарните избори?
Очаквате ли в предстоящата изборна победа да "инвестират" различни "добре облечени бизнесмени" и как ще се преборите с корупцията и шуро-баджанащината, характерна и за Вашата партия?
Вие ли сте бъдещият министър-председател?
Как ще балансирате като управляваща партия между различните групи в БСП?
Предварително Ви благодаря за отговорите, които се надявам да бъдат конкретни и по-възможност изчерпателни?
П.П. Какво мислите за Жан Виденов?
26 Юли 2004 11:46
Г-н Станишев
моля за конкретен отговор на следните въпроси
1. готова ли е Вашата партия (не Вие лично, а Вашата партия) да направи "голяма" коалиция например с ДСБ или СДС, ако изборните резултати не позволяват самостоятелно управление
2. готови ли сте на такава коалиция въпреки че резултатите позволяват самостоятелно управление;
3. какво е отношението ви към т.н. "здрави" или "умерен" национализъм ?
26 Юли 2004 11:55
Уважаеми г-н Станишев,
Възможно ли е подчертаната стръмнина на склоновете на връх Бузлуджа, доминиращите пилообразни върхове, тесните гребеновидни била, както и недостъпните скални корнизи да са обусловени от епирогенните издигания и фацетираните разседи или по-скоро са резултат на бронеустойчивата роля на мраморния субстрат?
Благодаря!

26 Юли 2004 12:01
Г-н Станишев,
1.Как оценявате организационното състояние на БСП ?
Познавате ли го ?
Какво имам предвид . Примерно в р-н "Искър" в София, организацията Ви начело с Иван Луканов наброява, реално 6-7 човека (Районния съвет). Дейността и се изчерпва с бизнесизползване и преотдаване на партийните клубове предоставени от общината на БСП.
За да осигурят спокойствието на "дейността" и конгресно представителство, въпросните другари поддържат несъществуващи ОПО-та от мъртви души, единствено на хартия, от името на които плащат членския внос в централата.

В "Слатина", лидерът ви Георги Христов е в умишлена дълбока нелегалност и страховете и мечтите му се изчерпват с 500-те лв. щатна партийна заплата, които получава над пенсията си,
Още примери - колкото щеш...
*
2. Как виждате решаването на проблема с наследения идеен дуализъм в БСП ? Противоречието между носталгично комунистическият твърд електорат и дефакто възприетите позиции на СДС от централното ръководство.
По какво БСП "програмно" се отличава от СДС ?

*
3. Смятате ли БСП да прави конкретизирана ясна програма, в която да е видно какво желае да промени и как и какво не, или смятате да продължавате да залагате на общите еклектични пожелателни "ценностни" приказки и инерцията ?
26 Юли 2004 12:05
Уважаеми г-н Станишев,
Моля да ми отговорите на следните семпли, но немаловажни въпроси:
Как се отнася Вашата партия към приличната, възпитаната, културната толертност в политическата полемика? Чувал съм и вие да гоните Царя в Мадрид а ла стил Катя Михайлова. Щеше ли да е добре и здравословно за психиката на българската политическа атмосфера, за икономиката, и за социалното дередже на българина, ако в резултат на тези закани и евентуално чрез някой януарски метеж Царят бе елиминиран от политическич живот на България и върнат обратно?
Още един въпрос, свързан с първия. След победата на изборите (в което не се съмнявам и Ви пожелавам пълен успех) какви конкретни мерки набелязва вашата партия в пропагандно-възпитателната си платформа за да се изгражда в бъдеще (най-сетне) в българското общество една трайна традиция за трезво и разумно преценяване на статусквото, на провеждащата се политика, поведение на политиците – с една дума, изострена реакция съчетана с висока морална позиция?
26 Юли 2004 12:17
Станишев, като наследник на един от най-безличните висши функционери на престъпния болшевишкия режим в България, не изпитвате ли поне мъъъничко неудобство от мераците си да упражнявате изпълнителната власт?
26 Юли 2004 12:22
Г-н Станишев,
Как бихте реагирал ако в кулоарите на Парламента се появи министър Абрашев по дънки и с черно рокерско яке с надпис на гърба "Ако виждате този надпис, значи Люлина е паднала от мотора"?
26 Юли 2004 12:27
Уважаеми господин Станишев,
Считате ли, че възглавяваната от Вас партия има моралното право да поеме управлението на държавата след провала на правителството на Виденов?
26 Юли 2004 12:29
Господин Станишев,
1. Съвсем сериозно ви питам какво ви е мнението за предсказанията на Нострадамус?
Не отговаряйте несериозно и не клинчете от този отговор, моля.
2. Първанов, когото уважавам, каза, че разликата между политик и държавник е тази, че политикът гледа до следващите избори, а държавникът по-напред във времето. И тогава каза ЯСНО, че времената сега са такива, че много далеч напред не можело вече да се гледа, но поне не до следващите избори, ми например до 2010 година.
Едно време се строеха петилетни и многолетни планове, сега се оказва, че прогнозируемостта на бъдещето е към 30% при позитивно мислене.

Без демагогски и пропагандни материали, отговорете моля докъде си позволявате максимум да прогнозирате бъдещето на България като партия?
26 Юли 2004 12:32
Имам само едно въпросче към г-н. Станишев (но много си държа на него):

Какви са гаранциите, че ако БСП спечели следващите парламентарни избори, няма да се повторят Жан Виденовите години?

И за да изясня какво имам предвид: Освен смяната на Виденов, транзита на Първанов и поемането на председателството от г-н Станишев, аз не виждам НИКАКВИ промени в хората. Даже лица като Овчаров (не само, но предпочитам да не се затормозявам с много лоши спомени и имена) демонстрират сила и желание за реваншизъм както по времето когато се осираха на ръководни постове.

Та държа си на въпросчето, защото без гаранции трябва да съм луд, за да гласувам за БСП. А гаранциите не ги виждам никакви.

ПП. ЕС не може да е гаранция, че една партия няма да се издъни... нещата трябва да са отвътре.
26 Юли 2004 12:40
Г-н Станишев,
Ще Ви задам няколко въпроса, за което ще Ви помоля да отговорите не само като лидер на БСП, но и като гражданин на РБългария.

1.Според Вас не трябваше ли министър-председателят да прекрати визитата си в Сърбия и Черна гора и да се върне в страната, когато България беше заплашена с терористична атака?
2.Приемате ли за нормално полиция да изкъртва вратите на храмовете и да гони миряните, а председателят на Парламента Огнян Герджиков да обясвява, че това е нормално?
3.Може ли да оглавява БПЦ човек, който е с доказано сътрудничество с ДС?
4.Ако в някой от храмовете миналата седмица бяхте Вие или Вашето семейство и Ви бяха изгонили насилствено, как щяхте да реагирате?
5.Как ще продължи скандала с окупирането на държавни имоти и в момента незаконна сеч на дървен материал и изнасянето му в Гърция от Симеон Сакскобурготски?
6.Какво стана с двойното гражданство на Симеон Сакскобурготски, защото ако се докаже такова, което е повече от сигурно, как ще се обясни после на българското общество и пред света, че в РБългария е заемал длъжността министър-председател човек, който е нарушил Конституцията?
7.Вие вярващ човек ли сте? Ходите ли на църква?
8.Как гласувахте в пленарна зала „закона за вероизповеданията”? Ако „Да” – защо? Ако „НЕ” – защо?
9.Ще гласувате ли за създаване на анкетна комисия, която да разгледа своеволието на прокуратурата за насилственото изхвърляне на свещенници от храмовете и очевидната намеса на държавата в църковните дела?
26 Юли 2004 12:45
Г-н Станишев:
1.Какво мислите и правите Вие лично за повишаване прирастта на населението в България?
2.Ако спечелите изборите, другаря Овчаров какъв ще го назначите?
3.Обичате ли да консумирате "данон"? А Джони Уокър?
4.Какво Ви е мнението за ДПС? Смятате ли , ако спечелите изборите разбира се, да имате министри от ДПС?
Ако ми отговорите, благодаря!
26 Юли 2004 12:50
ЖЕЛАЯ ДОБЪР ДЕН НА ВСИЧКИ УЧАСТНИЦИ ВЪВ ФОРУМА.
БЛАГОДАРЯ ЗА МНОГО ВЪПРОСИ, КОИТО ВЕЧЕ СА ПОСТЪПИЛИ.
И ЗАПОЧВАМ С ОТГОВОРИТЕ НА ТЯХ.
26 Юли 2004 12:51
Ах да, четейки другите въпроси и се сетих за още един. По-маловажен от предния ми, но все пак...

Как стои въпросът за морала в БСП (повтарям един от по-горните форумци)?
Имам предвид г-н Боков и факта, че е съветник на г-н. Президента на Република България (не, че бащата е виновен, щом синът му е, но все пак има морални принципи и след като не може да се оправи в къщи, не мисля, че е редно да оправя една държава. Въпрос на морал както виждате.).

Та питам ви за вашето ЛИЧНО мнение - смятате ли, след като му изтече мандатът на г-н. Първанов, БСП трябва да го приеме отново в редиците си?
26 Юли 2004 12:56
zdraveite
26 Юли 2004 12:58
Добър ден господин Станишев. Вие сте специален гост и би трябвало така да Ви изписват. Не се ли чувствате в сянката на двамата ви заместника? И особено тази на г - н Р. Овчаров?
26 Юли 2004 12:58
АХ СЕРГЕЙ --СЕРГЕЙЙЙЙ ДОКАТО ОТГОВОРИШ НА ВСИЧКИ ВЪПРОСИ ЩЕ ДОЙДАТ ИЗБОРИТЕ. А КАКТО ИЗГЛЕЖДА ОТ ФОРУМА , ТЕ НЕ СА В КЪРПА ВЪРЗАНИ.
26 Юли 2004 12:59
abe niama li neshto da se kaje v toia forum
26 Юли 2004 13:00
Уважаеми steppenwolf,

Очевидно, любител на Хесе. Забелязал съм, че на фона на кавгите и разцепленията в дясното политическо пространство, БСП изглежда неприлично стабилна в очите на много журналисти. Позната ми е и реакцията на медиите "А бе дайте да видим, няма ли проблеми и в БСП?". Наскоро с любопитство прочетох една статия, в която се обясняват различните "фракции" с много екзотични имена - регент, инкасатор, полички и т.н. Този коментар стана повод за много шеги на заседание на Изпълнителното бюро на Висшия съвет. Засегнати от това, че сме пропуснати, със Стефан Данаилов набързо формирахме групата "артисти" и обявяваме запис на желаещите да се присъединят. Имаше предложение и за група "ботуш".
Ако говорим сериозно, времето на идейни фракции в БСП отмина. Нашата партия е консолидирана на основата на политика, която се основава на ценностите на Социалистическия интернационал и се опитва да предложи реализацията на тези ценности в реалните български условия.
26 Юли 2004 13:01
Фидел Беев,
а ти как би реагирал, ако Васа Ганчева стане Мис България?
26 Юли 2004 13:02
Г-н Станишев, в интервю пред "24 часа" днес Татяна Дончева развива тезата, че БСП няма готови управленски кадри за ключови сфери на властта. Вероятно вече сте го чели (интервюто), или са ви го докладвали, надявам се. Как ще коментирате?
26 Юли 2004 13:03
Г-н Станишев,
Какво ще направите с парите, ако спечелите джакпота?
26 Юли 2004 13:03
Господин Станишев,
Вярвам осъзнавате, че скоро ще се окажете "на върха на иглата"
Имам два въпроса:
Осмислихте ли за себе си резултата от местните избори и по-скоро от втория им тур. Навсякъде по света и особено по-нашите географски ширини хората искат да гласуват за лидер с визия, излъчващ увереност и способност не само да формулира, но и да налага политика. Включително и на своето обкръжение. Готов ли сте да започнете да запълвате пропастта между граждани и управляващи.
Готов ли сте да гарантирате, че споразумения след изборите ще има само на принципна и програмна основа.
Успех!
Във формулирането, провеждането и най-вече налагането на ефективна управленска политика
26 Юли 2004 13:04
Г-Н СТАНИШЕВ ЩЕ ВКЛЮЧИТЕ ЛИ Т. ДОНЧЕВА В СЛЕДВАЩИТЕ ДЕПУТАТСКИ ЛИСТИ
26 Юли 2004 13:04
Ке ги пратя с Огнян Минчев и Хохо на Хаваите...
26 Юли 2004 13:09
Уважаема лелка,

Не мисля, че въпросът за министър-председателското място е най-важният за БСП в момента. Много хора се опитват да сложат каруцата пред коня. В крайна сметка, най-важното е каква политика се предлага и ще се реализира от следващото правителство. Аз смятам, че БСП преди изборите трябва да представи на обществото основните фигури, които биха реализирали нашата програма.
Въпросът за състава на изпълнителната власт ще се решава от легитимните органи на БСП и в разговор с възможни коалиционни партньори. Не смятам обаче, че може да се прави коалиция само на основата на разпределение на министерски кресла и постове в изпълнителни агенции. Трябва да има програма за управление в страната с ясни приоритети и ангажименти, които да се реализират за четири години.
Що се отнася до предизборните обещания, никой не трябва да очаква от БСП да повтори измамата на НДСВ от 2001 г. Ако сме се научили на нещо от 1995-96 г., това е че не трябва да се обещават неща, които нямаме ресурс да осъществим.
26 Юли 2004 13:10
Моля да бъда извинен за бавното излизане на отговорите, но е причинено от временен срив на Интернет в Народното събрание
26 Юли 2004 13:12
Уважаеми Другарю Станишев,
бих искал да Ви задам пет конкретни въпроса, а те са следните:
1. Смятате ли за редно следващите парламентарни избори да са за Велико Народно събрание, а не за обикновено такова ?
2. В едно свое интервю, Вие споменавате, че допирни точки с НДСВ - не съществуват, моят въпрос е дали съществуват такива с ДПС ? /Ако Ви се стори пределно общ въпросаа го пропуснете/
3. Преди време председателят на ОБТ, г-н Кръстю Петков предложи КБ да участва във властта на основата на политическо споразуение в най- трудните сектори на държавата. Смятате ли, че такива предложения са в състояние да провокират у Вашите опоненти съмнения, че в КБ не само има различни мнения, но и различни интереси.
4. Каква е Вашата оценка на твърдението, че гл. секретар на МВР - ген. Б. Борисов има обещаващо политическо бъдеще ?
5. ЛИЧЕН ВЪПРОС: Вие сте PhD на Moscow School of Political Science.На каква тема беше Вашата дисертация ?

* Личното ми мнение, че пред Вас тепърва се откриват перспективите да докажете на какво сте способен и затова Ви пожелавам успех !

Предварително Ви благодаря, ако ми отговорите:
Ц. Найденов
26 Юли 2004 13:12
Тогава обещайте нищо да не обещавате, г-н Станишев, за да Ви стигне ресурса!
26 Юли 2004 13:12
'баси, тоя каканиже като партиен секретар от времето на Вълко 4ервенков
26 Юли 2004 13:14
Вие споделяте ли моето мнение г-н Станишев?
Е, ако спечели БСП изборите много вероятно да не ни приемат в ЕС , но аз все пак мисля , че БСП или по-точно агентурата на ДС , ще създаде изкуствени политически формации, които в началото ще подкрепят "дясното пространство" и след това ще преминат към БСП / нещо подобно на Новото време " /, за да могат да заблудят ЕС.И още мисля или по-точно надявам се , че след приемането ни в ЕС ще се въведе закон за лустрацията и цялата тази измет от генерали и луди бесепарки като Татяна Дончева ще престанат да "цвилят по медиите. Вие споделяте ли моето мнение г-н Станишев?
26 Юли 2004 13:15
Здравейте Сергей!!
Поздрави за смелостта да се изправите пред всички нас.
Ще има ли събиране на Бузлуджа тази седмица.
И по-важното - КОЙ ще плаща курбана??
26 Юли 2004 13:18
Г-Н СТАНИШЕВ КАКВО МИСЛИТЕ ПО ВЪПРОСА?

Aко спечели БСП изборите много вероятно да не ни приемат в ЕС , но аз все пак мисля , че БСП или по-точно агентурата на ДС , ще създаде изкуствени политически формации, които в началото ше подкрепят "дясното пространство" и след това ще преминат към БСП / нещо подобно на Новото време " /, за да могат да заблудят ЕС.И още мисля или по-точно надявам се , че след приемането ни в ЕС ще се въведе закон за лустрацията и цялата тази измет от генерали и луди бесепарки като Татяна Дончева ще престанат да "цвилят по медиите.
26 Юли 2004 13:19
Уважаеми Ba4kator,
Първо, не ни е страх да вземем абсолютно мнозинство. Напротив, стремим се към това, за да има следващото управление стабилно мнозинство в Народното събрание.
Второ, никога не сме подкрепяли самоцелна критика. Ако има нещо положително в присъствието на НДСВ в политическия живот на България, това е намаляването на политическата злоба и конфронтация. Аз винаги съм бил привърженик на това, политическия живот в страната да се основава на стабилни партии, които представляват реални интереси и имат международно признание, за да могат да използват своите външни контакти в полза на страната. Това означава да има три основни блока в политическото пространство: социалистически и социалдемократически, либерален център и солидна десница. И докато няма такива ясни субекти, не можем да се наречем в истинския смисъл на думата европейска политическа система. Не смятам също, че партиите в България трябва да се разглеждат взаимно като врагове. Те са политически опоненти с различни идеи, което не отменя диалога и съгласието по общонационални приоритети.
По отношение на сегашното управление бяхме много конструктивни в продължение на година и половина. И ако забелязвате радикализация на нашата опозиционност, а, надявам се, че това е видимо, то се дължи на самото правителство и мнозинството. Защото подмениха своите предизборни обещания за социална политика с подчертано дясно управление. Защото разбират консенсуса като механично приемане на това, което предлагат те.
Трето, не мисля, че сме кривнали надясно. Смятам, че България се нуждае от съчетание на приемственост и промяна в политиката. Нужно е да запазим финансовата стабилност, да се увеличи икономическия растеж, но наред с това, необходимо е държавата да се обърне с лице към най-острите социални проблеми - качеството и достъпността на здравните услуги, достъпа до солидно образование. В противен случай, кой го грее икономическия растеж и декларираните постижения, ако те не намират отражение във всекидневния живот на хората.
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД