Пострадалата се разхождала със съпруга си в крайморския парк. Навалелият сняг и падналите клони прикривали пътя и тя не видяла, че почти всички шахти са без решетки. На алея край ул. "Солна" жената потънала в една от дупките.
Стефка е получила множество фрактури на левия крак. От бедрото до глезена почти няма здрава кост, обясни лекуващият лекар д-р Назареб Каикчиян. Трите операции до момента струват около 20 000 лева, които ще поеме здравната каса.
Стефка твърдо е решила да заведе дело заради липсващите шахти. Все още се чуди кого да съди - "ВиК", общината или държавата. В целия Бургас няма почти една шахта със запазена решетка. Ромски групи ги обират в мига, щом се поставят, оправдаха се от "ВиК". От началото на годината държавната фирма е подменила решетките на 400 шахти и нито една не е оцеляла. Водното дружество лансира миналата година нов вид решетка, изработена от бетон, за която твърдеше, че няма да привлече ромите. Въпреки това и този тип капаци също бяха изкрадени. От община Бургас пък обясниха, че на територията на града съществува организирана група, която умишлено краде и бетонните покрития, за да ги продава след това на частни фирми в други градове.












