:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,713,594
Активни 712
Страници 24,524
За един ден 1,302,066
ВИП РАСТЕНИЕ

Представяме ви: Мухоловка

Популярно название: Мухоловка

Латинско наименование: Dioanea

Родина: Америка

Семейство: Росянка

Листа: Зелени във формата на бъбреци с реснички по края. Щом насекомото ги докосне, те се свиват за по-малко от секунда и щракват като капан. Вътре започва отделяне на растителни секрети, които разтварят плячката.

Цветове и цъфтеж: Цветовете са разположени точно между двете бъбрековидни листа, обагрени са в червено-розово. Същинските съцветия обаче се появяват през лятото. Те са бели, разположени на високи дръжки.

Местоположение: Идеалният вариант е да поставите саксията на светло и много влажно място - например банята. Тя обаче става неподходящо помещение, ако няма прозорец. По принцип постоянният приток на свеж въздух е другото условие при определяне на местоположението. Може да поставите саксията и в друга стая, но в този случай трябва да я разположите върху мъх, който да поддържа влагата. Иначе правилото е да държите растението на топла, шарена сянка през лятото и на хладно през зимата.

Почва: Най-обикновена градинска пръст.

Поливане: Растението се полива веднъж седмично, но обилно.

Торене: Уловените насекоми са естествена тор за растението. То има нужда от подхранване само в периодите, когато не лови, тоест през лятото, когато се появяват белите съцветия.

Зимуване: Температурите в помещението не бива да падат под 2-3 градуса.

Хитрини: Обикновено през ноември растението заспива, а зелените му части постепенно загиват. Тогава трябва да извадите кореновата туфа от пръстта и да я увиете във влажен мъх. След това я пъхате в най-обикновен найлонов плик и го поставяте в отделението за плодове на хладилника. Именно там зимува мухоловката. Напролет го засаждате в нова пръст.
711
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД