според публикация на руския в. "Новие известия". Според репортажа страната ни с пълна пара се готви да влезе в ЕС, но не се усеща високомерието, характерно за "голяма Европа". Руските туристи са обичани и очаквани в страната както преди, пише авторът. Гонейки европейските стандарти, българите не забравят за националните си традиции, отбелязва руското издание и нарича Пловдив "българския Санкт Петербург".
82-ма души от 11 държави са търсили
закрила през юли в Държавната агенция за бежанци при Министерския съвет, съобщиха оттам. От началото на годината убежище са искали 488 човека от 34 държави. На 7 от тях - 6 деца и 1 възрастен - е бил даден статут на бежанец. Хуманитарен статут са получили 35 души от 7 държави. За същия период на 287 души е отказан статут на бежанец.
Туризъм, социални дейности
и психология са специалностите с най-висок бал след първото класиране на кандидат-студентите в Шуменския университет. В специалността туризъм са приети само жени с максимално възможния бал 24, при мъжете последният класиран е с бал 23. Заради големия брой на кандидатите с максимален бал в тази специалност университетът ще приеме 38 вместо планираните 15 студенти. Най-ниският бал е в специалността математика - 13 за мъже и 14 за жени.
Кметът на Казанлък представил
страната ни в Шестата световна конференция на "кметовете за мир" в Хирошима. Стефан Дамянов бил поканен от кмета на ударения от атомни бомбардировки японски град, съобщи Външно. В организацията "Кметове за мир" членуват над 500 града от 107 държави, сред които само два от България - София и Казанлък. От юли у нас вече има и дружество за приятелство "Хирошима-България". То е отправило предложение в Казанлък да се направи изложба на фотоси и автентични отломки от разрушенията.
Изложба на антични котви
и морски картини е подредена в историческия музей на Балчик. Експозицията представя корабоплаването по българското черноморско крайбрежие от XIV-XIX век и е в рамките на Седмицата на морето. Посетителите на изложбата могат да се запознаят и с графики, представящи корабоплаването по българското черноморско крайбрежие през годините на Втората българска държава и вековете на турското робство.
|
|