:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,884,072
Активни 253
Страници 20,952
За един ден 1,302,066

"Гергьовден" поиска проф. В. Димитров за шеф на БНР

Снимка: Николай Дойчинов
НСРТ да прекрати мандата на Иван Бориславов като директор на БНР и да разпусне управителния съвет, настояха от "Гергьовден". НСРТ трябва да спести време и да не обжалва решението на ВАС, защото само така може да се разреши кризата в БНР.

"Гергьовден" поиска още съветът да обяви за недействителни всички решения на настоящия УС и да анулира уволненията на журналистите.

Любен Дилов-син настоя за шеф на БНР да бъде назначен проф. Веселин Димитров, декан на Факултета по журналистика. Проф. Димитров трябва да остане на поста до приемането на нов закон за НСРТ и избор на нов НСРТ, който да проведе нов конкурс да директор на БНР. Проф. Димитров още не бил дал съгласието си.

Ал. Томов трябва да поеме отговорност за кризата в БНР и да си подаде оставката като председател на НСРТ, призоваха още гергьовци. Хората на Любен Дилов-син опитаха да съберат на една маса представители на ръководството на БНР, на протестиращите журналисти и на НСРТ. Никой от УС на радиото обаче не се отзова на поканата им.

НСРТ най-вероятно няма да обжалва решението на ВАС, а ще се търси компромисен вариант, заяви Светлана Божилова.
510
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД