Активни 338

Защитник спаси "Локо" (Сф) срещу "Велбъжд" в "Надежда"

Снимка: Борислав Николов
С два гола защитникът Добромир Митов спаси "Локомотив" (Сф) в домакинския мач от турнира за Купата на България срещу бронзовия медалист от миналото първенство - "Велбъжд". Софиянци спечелиха с 3:1. Двубоят тръгна кошмарно за тима на Павел Панов, който в 12-ата минута получи гол. Защитата на "Локомотив" проспа една атака на гостите и халфът Иван Стойчев откри резултата.

Изравнителният гол на Митов падна седем минути преди почивката. Това стана след разбъркване в пеналта на "Велбъжд". Гостите оспориха гола, тъй като имало засада. Веднага след това реферът Младен Благоев изгони Миленов от кюстендилци за втори жълт картон.

Победния гол за "Локомотив" вкара отново Митов. Той направи добавка след удар на Илиян Симеонов с глава, избит лошо от вратаря на "Велбъжд" Колев. В края на мача младият национал Георги Пеев вкара третия гол от дузпа.

След края на мача ръководството на кюстендилския тим протестираха срещу решенията на Младен Благоев.

Една дузина чужди мениджъри дойдоха да наблюдават двете дербита ЦСКА - "Левски" и "Локомотив" (Сф) - "Велбъжд" вчера.