Страници 18,309
Съдии режат пловдивчанина в съчетанието на халки

Наш гимнастик с 3 медала в Мексико

Йордан Йовчев изпуска титлата в многобоя на турнира
Най-добрият ни гимнастик в момента - Йордан Йовчев, спечели три медала - сребърен и 2 бронзови, на силния турнир "Копа Гимнастика 2000" за Купата на Мексико.

Живеещият от олимпиадата в Атланта`96 в САЩ бронзов медалист от последното световно първенство в Тяндзин`99, остана втори на коронния си уред - халки, с 9,675 точки. Победи трикратният шампион на Панамериканските игри Ерик Лопес (Куба) с 9,775, трети е Алексей Бондаренко (Рус) с 9,670. Йовчев влезе на финала с най-висока оценка на финала - 9,800, но бе ощетен от съдиите.

На висилка Йовчев е трети с 9,625, пръв е Александър Береш (Укр) с 9,750. На земя пък нашият раздели третото място с Береш, тъй като и двамата получиха по 9,625. Най-голяма оценка имаше Хервасио Дефер (Исп) с 9,750.

Пловдивчанинът имаше шанс да спечели титлата в многобоя, но направи груба грешка на кон с гривни. До изиграването на това съчетание Йовчев водеше убедително в класирането, но два пъти слезе от уреда и получи едва 7,900 т. Тази оценка го изпрати чак на пето място с общ сбор 55,250 т. Шампион стана Бондаренко с 57,050 пред европейския шампион Береш

с 56,450, Лопес с 56,300 точки и Брет Маклър (САЩ) с 55,600.