:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 441,601,944
Активни 255
Страници 4,024
За един ден 1,302,066

ОИСР ще ни помага в борбата с корупцията

Сеичи Кондо и шефът на управителния съвет на Центъра за икономическо развитие Александър Божков
Организацията за икономическо сътрудничество и развитие, известна като Г-24, ще подпомага България в борбата с корупцията и разширяване на възможностите за привличане на чужди инвестиции. Това заяви зам. генералният секретар на организацията Сеичи Кондо, който вчера откри информационен център в София. Г-н Кондо подчерта, че България е сред петте страни, които не са членки на ОИСР, но са подписали Конвенцията против подкупите. Той призова страната ни да се включи активно в работните групи, които осъществяват мониторинг на борбата с явлението.

До края на годината организацията ще оповести обзора си за селскостопанската политика на България, съобщи г-н Кондо. Преди година е бил разработен цялостен анализ на икономическите реалности у нас. Нов обаче не е предвиден за следващите няколко години. "Нямаме практика да правим редовни анализи на страни, които не са членки на ОИСР, но аз ще насърча сътрудниците ни да побързат с проучване за България", обясни гостът на Центъра за икономическо развитие (ЦИР), където е информационната зала.

Неотдавна ЦИР е разработил по поръчка на ОИСР доклад за търговската политика в страната и либерализацията на търговията. Той е бил представен в Париж.

"По отношение на либерализацията сме на едно от първите места сред кандидатите за ЕС, дори се отбеляза, че пазарът ни е свръхотворен", обясни за "Сега" авторът на доклада Мариета Цветковска. Тя отбеляза, че докато всички други страни прилагат мерки за защита на местните производители, в България няма такава практика, а това прави производителите и лоялните вносители жертва на дъмпинговия внос.
365
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД