:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,833,836
Активни 321
Страници 11,780
За един ден 1,302,066

За пръв път чуждестранно участие на Друмевите театрални празници в Шумен

Ще върви и паралелна програма "Радичков"
Над 600 актьори, режисьори и помощен персонал ще участват в 14-тото издание на Друмевите театрални празници в Шумен, съобщи директорката на фестивала и на Драматично-кукления театър "Васил Друмев" Рада Спасова. Това е второто по значимост театрално събитие в страната след фестивала "Варненско лято", заяви тя. Празниците започват утре и продължават до 17 май. Официалното откриване ще бъде в сряда, когато започват и "Дните на Шумен". Общо ще се играят 17 спектакъла, но конкурсните са 11, а авторските прочити на нови пиеси са 10. Председател на журито е Възкресия Вихърова. Първият спектакъл е "Продавате ли демони" на "Българска армия". От столичните театри участват Сатиричният с "Един български виц" от Иван Кулеков и "Плебеи по рождение", Народният играе в конкурсната програма "Почивен ден", театър "Зад канала" - "Големанов". Участват и театрите от Плевен, Смолян, Габрово и домакините от Шумен. За първи път ще има две съпътстващи програми - "Радичков" и "Театри от чужбина" - Румъния и Русия.

Първите Друмеви театрални празници се проведоха преди 38 години, в далечната 1966 г. Тогава от шуменска сцена тръгна кариерата на популярния актьор Коста Карагеоргиев.
554
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД