Лидия Шулева: Искам да кажа нещо съвсем ясно и категорично. Никога и по никакъв начин не са давани права на водачите на листите да подреждат, така да се каже, депутатите в района, чиято листа водят. Това нещо трябва категорично да се знае.
Николай Бареков, бТв: Имаше такова впечатление в публичното пространство.
ЛШ: Да, значи, може би впечатление, което е погрешно.
НБ: И г-н Лечков беше казал, че той ще си напише сам депутатите, това е било изискването му към премиера.
ЛШ: Вижте сега, това не са някакви анклави и някакви сепаратистки такива територии, на които се казва - тази територия е твоя и ти правиш с нея, каквото искаш. Това противоречи изцяло на отбора и на екипа. Не може на всеки да му се даде едно парче и да му се каже - ти се оправяш с него. Това е пълен абсурд.
НБ: Да си го стопанисва. Това е като едно феодално общество!...
ЛШ: Това, че на водачите на листи беше предложено да направят предложения, не означава, че са им дадени права да определят хората в техните листи. Това категорично и ясно беше казано... Защото ние в никакъв случай не можем да парчетосваме страната на отделни феоди, в които някакви водачи да се разпореждат.
НБ: Един вид премиерът с тези листи се е обявил срещу феодализирането на българския политически живот.
ЛШ: Той не само че никога не е приемал подобен подход, той винаги е бил за екипната игра. И една екипна, отборна игра винаги е носила успех. И аз мисля, че подреждането на листите е гаранция за един такъв успех.
НБ: Това е интересно, защото обикновено царстването все се свързва с феодалния строй, пък в случая имаме един жив български цар.
--------------
* "Феодализация" от Веселин Стойнев във вчерашния брой.
|
|