:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,767,697
Активни 690
Страници 24,164
За един ден 1,302,066

Холандия: Стигат ни България и Румъния

ЕС не бива повече да обещава дати за приемане, без да са изпълнени критериите
Бернард Бот
"Начинът, по който България и Румъния бяха приети в ЕС, не трябва да се случва повече", заяви холандският външен министър Бернард Бот, цитиран от сайта "НИС нюз". "Страните, които искат да станат членове на съюза, трябва най-напред да изпълнят всички критерии. Едва тогава може да бъде определена дата за влизането им", каза той по време на годишния дебат "За състоянието на ЕС".

Европейската комисия предложи приемането на двете страни на 1 януари 2007 г., въпреки че според Бот не отговарят на критериите от Копенхаген за правови държави и пазарни икономики. България и Румъния трябва да продължат да извършват реформи в областта на правосъдието и вътрешния ред, авиацията и селското стопанство.

Лидерите на европейските правителства трябва скоро да вземат решение по това предложение. В Холандия парламентарното мнозинство и правителството подкрепиха членството на Румъния и България. Според Бернард Бот обаче начинът на работа с тези две страни не трябва никога повече да бъде повтарян. Холандия щяла да заеме твърда позиция по този въпрос в ЕС.

"Датите не трябва да се поставят в центъра на вниманието, където трябва да бъде качеството и последователността в реформите," каза дипломат номер 1 на Страната на лалетата. Според него само тогава гражданите ще имат доверие в разширяването на ЕС.

Бот и Християндемократическата партия на премиера Ян Петер Балкененде са срещу приемането на България и Румъния в ЕС. Тази позиция те изразиха както в холандския, така и в Европейския парламент. Трудовата партия обвини християндемократите, че не са забранили на лидерите си да гласуват за приемането на двете страни. "Лесно е да кажеш в парламента, че не си съгласен с нещо, а извън него да се правиш, че нищо не е станало," каза депутатът Франс Тимерманс.

Християндемократите пък обвиниха Трудовата партия в липса на единна позиция, тъй като в холандския парламент те гласуваха за членството на България, а в Европарламента - против него.

Освен това гражданите на Холандия отхвърлиха на референдум бъдещата евроконституция. Същото сториха и французите.

Протест

Полски медицински сестри протестираха по необичаен начин срещу непризнаването на дипломите им в останалите страни от ЕС, съобщи АФП. Те предложиха на депутати и служители в Европарламента да премерят кръвното им налягане, както и нивото на холестерин и глюкоза. Това стана вчера в една от залите на ЕП в Брюксел.

Сестрите връчиха петиция с 30 000 подписа на шефа на Еврокомисията Жозе Барозу. Според Сдружението на медицинските сестри в Полша 80 на сто от тях, или 180 000 души, могат през 2010 г. да загубят правото да упражняват професията си. Причината е, че получените дипломи преди влизането на Полша в ЕС не отговарят на нормите на директивата за признаване на професионалната квалификация. Това може да доведе до падането на заплатите на медсестрите в Полша. Работодателите могат да използват като аргумент факта, че дипломите им не се признават в другите страни от ЕС.
Снимка: АФП
Холандецът Ян Вестербрук - бивш генерален секретар на Европейската народна партия, се съгласи да бъде прегледан от полска медсестра.
15
2340
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
15
 Видими 
13 Октомври 2006 07:58
Въпроса стои и за другите професии. Аз лично не виждам никаква разлика в нивото на знания и умения. Единственото нещо е дискриминацията. От България, Русия, Полша, Унгария, Румъния излизат добри специалисти. Това е игра на запада. Повечето софтуер и електроника се правят в страни с непризнати дипломи. Ако си купите китайско дъно и дъно от IBM, разлика няма да намерите освен в надписите.......
13 Октомври 2006 08:50
Тоз е бетер-ами байо, нали знаеш-не сте ни искали , не сте ни приели, Щом сте ни приели значи сте имали някакъв/може корестен/ интерес,
13 Октомври 2006 09:40
Холандецът Ян Вестербрук - бивш генерален секретар на Европейската народна партия, се съгласи да бъде прегледан от полска медсестра.
Явно тя е паднала на колене да му се моли, а той великодушно й е дал да го прегледа. ЕГА ТИ
13 Октомври 2006 09:47
Господинът очевидно е повлиян от случайнотото съвпадение на фамилията му.
Степента на това влияние се увеличава значително при наличието на благоприятна среда - например достигането до високи етажи на някаква йерархия.
В този случай това е довело до обсебване, което води до хетероагресия и персистиращи халюцинации в определена модалност, които се придружават от бързопреходни или полуоформени налудности без ясно афективно съдържание, както и от персистиращи свръхценни идеи.
13 Октомври 2006 10:22
Не само че им стигаме, ама и мночко ще им дойдем! След някъкъв друг месец, като се запролети, и като плъзнат ония брадясъли , мръсни и вонещи български и румънски мангали. Като започне изграждането с подръчни материали на Брюкселското Шекер махале, Амстердам-Столипиново 2. Абе общо- взето ще духат таратора.
13 Октомври 2006 10:33

Кат не сте ни знаели хак да ви е.
13 Октомври 2006 10:52
*****

Натиснете тук, за да разберете как да кирилизирате мнението си

Редактирано от - bot на 13/10/2006 г/ 10:57:10

13 Октомври 2006 12:13
ЕС казва: приемаме ви, ама не съвсем (щото по природа сте лоши, некъдърни); братя сме, ама вие сте малкият брат и брат за брата е вълк; като се научите да говорите суахили, танцувайки валс върху въже над пламтяща пещ... може и... да ви приемем изцяло.
13 Октомври 2006 14:05
И другара а прав и другарката а права.
Но май те са по-прави. А най-голямата им грешка е допускането на огромни колонии от жълти и негрета. Но върха на сладоледа са чалмошалварите. От тях първо и на всяка цена трябва да се освободят. Много, дори жизнено важно е да не допускат не само за работа а и за пребиваване или посещения престъпници, крадци, вратове и нискоинтелигентни простаци. В противен случай, вЬрвайте ми , до 10-тина години Европа ще надмине САЩ по простотия.
13 Октомври 2006 16:41
хехехе, аз отдавна се чудех, как ли изглежда Бот-а, а сега направо на снимка ни го показаха.
13 Октомври 2006 17:06

Като една от последните приети страни в ЕС трябва да признаем, че последствията от високата температура получена в очакване е все още налице.Нищо друго не ни остава, освен да изпуснем дълбока въздишка на успокоение, виждайки промяната на тона на ЕК, както и на не малко страни-членки по отношение на разширяването.По всичко изглежда, че ние сме едни от последните възползвали се не от заслуги, а от един вид благосклонност.

Още преди две години отношението на европейците по този въпрос се промени.От една страна никой повече не желае ЕС да се разширява, и второ-защото м/у Европа от 15 и Европа от 25 не е същата.ЕС се влачи, въпреки че това е не само по причина на новоприетите.Нека само си припомним, че преди две години повечето от 10- те новоприети страни-членки не бяха също така готови, но все пак те влязоха като бяха длъжни бързо да оправят.

През тези години затрудненията и противоречията, които възникнаха в съюза предизвикаха дебати по въпроса за бъдещото разширяване и дали ЕС притежава необходимия капацитет за това.Дали едни страни желаят, а други са готови да се присъединят не е толкова от значение.Важното е да се знае вече, дали ЕС е готов да приеме политически, финансово или институционно нови страни-членки.

Сред старите страните-членки много често разширяването се тълкуваше по различни начини.Те често се задоволяваха с обяснения, че на една страна не може да й се каже”не”по причина, че вече й е обещано, че на тази и тази страна не може да се казва”не”, защото, разбирате ли тази страна е по-добре да бъде с “нас” вместо срещу “нас”.Или пък на други не може да се отказва, защото имат солиден съюзник в лицето на някоя страна от ЕС.

Доста често възникват въпроси, дали всичко това е разумно или дали не е по-добре да се сложи ред в ЕС преди да се приемат Сулю и Пулю.Всеки път, когато възниква въпроса по финансирането за новите страни-кандидатки, всеки път се отговаряше по един и същи начин:разширяването на ЕС е исторически процес и то не може да се замрази поради икономически причини, които биха се разрешили от само себе си, въпреки че от 1997 се чакат истински институционални реформи.
---
Без съмнение има и друга причина:някои страни-членки мечтаят за един все по-голям европейски съюз с колеблива обща политика, трансформирайки го в обширен пазар.
Вероятно с горното изявление се отправя предупреждение, че няма да се допусне следващо разширяване на ЕС на каквато и да е цена с цел да се избегне разпадането му.И ако някои страните-членки продължават да си правят оглушки и да не се съобразяват с европейските интереси-действителността бързо ще ги накара да се съвземат.
13 Октомври 2006 19:27
Светло, няма такова нещо китайско дъно или IBM дъно. Има само тайвански дъна. Това го обяснявах един път на Геврека и още ми говори за дъна горкия.
13 Октомври 2006 19:38
А къде мислиха и спаха холандците като приемаха в Евросъюза Полша преди две години и половина??? И сега се притесняват, че не сме готови... и че много българи ще отидат да работят в други страни... Ами поляците заливат Западна Европа с милиони нискообразовани работници - защо на тях нещо не им кажат? И ако Полша е добре, защо местните я наричат Страната на мечтите? Защото всеки втори поляк мечтае да се махне от там... В този ред на мисли ние сме много по-напред в сравнение с други държави спрямо момента на тяхното присъединяване!
13 Октомври 2006 19:57
Преди петнайсе години друга песен пеехе, железни завеси и необходимост от свободно движение на идеи, хора и капитали, ама сега като им опря яйцето?! неподготвени, гаче ли някой от старите членки отговарят на всичките критерии, особено за правосъдие и корупция...Демагогия...
13 Октомври 2006 22:07
Холандецът се репчи защото мижавата му държавичка има само 1% растеж на БНП на година и икономиката й е в застой. Който има работа е добре, който няма - да му мисли. България расте с 5.5% на година. На калпак в Холандия се падат 30 хиляди долара, а у нас - 10 хиляди, но след 5-6 години тку-виж нещата се обърнали.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД