:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,730,493
Активни 728
Страници 15,396
За един ден 1,302,066

По-дълга учебна година за слабите ученици

Даниел Вълчев
Мерки, които да предотвратят отпадането на ученици заради несправяне с учебния материал, обсъжда просветното министерство.

"В момента училището работи на една и съща скорост с всички деца, независимо как се справят. И внезапно се оказва, че детето не разбира нищо по някои от предметите и няма как да продължи", коментира министър Даниел Вълчев.

Затова МОН обсъжда да въведе задължителна допълнителна подготовка за всички ученици, които падат под определено ниво на усвояване на материала. Идеята е извънредни задължителни часове да има както в хода на учебната година, така и в края й - за учениците, които ще се явяват на поправителни изпити през септември. Така учебната година за тези деца на практика ще е по-дълга.



Още - в "България"
14
2791
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
14
 Видими 
12 Декември 2006 01:24
Добра идея

Така най-агресивните ученици(които в повечето случаи са и най-слабите) ще станат най-кротките. Очевадно е, че тези ученици мразят да ходят на училище и заплахата от факта да стоят повече часове от другите ще ги стимулира на макс...
12 Декември 2006 03:09
Пука му на някой за учениците... цялата идея е как даскалята да си пишат повече часове... Никой нищо няма да научи повече в такива часове. Ученето не е процес при който някой налива на ученика в главата знания. Ученето е труд полаган от самия ученик. Ако ученикът не иска да полага труд, той трябва да бъде спрян от училище. Няма смисъл да се хабят пари за слабаци.
12 Декември 2006 03:40
Ученето е труд полаган от самия ученик. Ако ученикът не иска да полага труд, той трябва да бъде спрян от училище. Няма смисъл да се хабят пари за слабаци.

Когато се говори за ученици се имат предвид деца, драги emacs. Децата трябва да бъдат стимулирани по всички възможни начини за придобиване на знания и умения. Държава, която абдикира от отговорностите си към бъдещите поколения няма право да съществува като такава. На всяко дете трябва да се помогне да изяви най-доброто от себе си, а се знае , че всички сме различни и подходите към придобиване на знания трябва да са също различни, но това е друга тема.
12 Декември 2006 08:05
А за слабите учители какво се предвижда ???
12 Декември 2006 08:47
Новата идея МОН-овци. Макар в нея да има хляб. Наистина, учението е труд, много по-тежък от физическия. Затова кретените твърдят, че от умствен труд се почивало чрез физически. А защо от физически не почиват посредством умствен? Що се отнася до децата - привличането се нарича мотивация. А тя за всеки е различна. И, ако от първия ден в училище не е схванало защо ходи там - ами да не ходи. Насила акъл турен в глава не седи, казвт хората.
emaces, братче, даскалите не щат и сега да вземат повече часове. защото е убийствено уморително. Все пак, съгласи се, че има разлика между 8 часа на сергия и 8 в училище? А от друга страна си прав частично - намират занимание на даскалите. Нали плащат малко, дават им голяма отпуска - да поработят, да изкарат някой лев. Което депрофесионализира. Но това е друга тема.
Всъщност, тов малко ще стимулира някои. Малко! И е време да разберем - не може всички да са шофзори, техници, алпинисти, пилоти, учени. За повечето хора е нужна елементарна подготовка. Останалото - или ще пожелаят сами да учат, или да се специализират в копаене на басейни за училите.
Предложение - платено средно. И с освобождаване от такса при успех, примерно, над 4. Със стипендия при по-добър - дори една минимална заплата. Всеки труд се възнаграждава, нали? А парите, дадени за стипендии, ще се върнат утре от постиженията на децата.
Абе, всички мислим, че разбираме от ичолище, защото сме били там. Все едно пилетата да имат претенции за кулинари, тъй като са въртени на грила! Туй то!
12 Декември 2006 10:28
Идеята е добра, това не е наказание, а стремеж да МОН направи повече от децата ни грамотни.
12 Декември 2006 10:29
Великолепна идея.
С висока хуманна стойност.
В добавка - добра възможност за попълване увеличаване на хорариумите на учителите.
Браво на Д. Вълчев!
12 Декември 2006 12:45
Мислех министъра за по умен но с това направо ме разочарова.Който иска да учи той учи.Аз самия през цялата година постоянно решавах задачи по математика и смятах ел. вериги.Никой не ме е карал.Ролята на училището според мен е да открие таланта на ученика и да му помогне да го развие.Този който не иска да учи да го обучат в някаква професия която му харесва.Големите пари и усилия трябва да отиват при умните и силни ученици и таланти.Образование в стил учителя говори ученика слуша е за по слабите.При умните просто е разговор между двамата и насочване на ученика какво да чете и къде да го намери.Но затова трябват кадърни учители и заплати поне по 1000лв
12 Декември 2006 14:19
Отново дебилско изказване на г-н министъра...Вероятно той и неговите чиновници в министерството не знаят или не искат да знаят, че един огромен процент от двойкаджиите не посещават редовно училище.Много ми е чудно как ще ги накара да дойдат допълнително.Може би принудително, с полицейски автомобили?! А това ще произведе вероятно и друг ефект-системата да бъде напусната от все повече кадърни учители...
12 Декември 2006 15:42
mart
12 Декември 2006 17:29
ДИАЛЕКТИКА ала МОН
Теза: Слабите ученици не учат, защото не мразят училището.
Антитеза (отрицание на тезата): Която мрази училището, трябва да стои повече в училището
Синтез (=отрицание на отрицанието): Слабите ученици започват да учат, защото това е единственият начин да не ходят повече на училище
[/b]
12 Декември 2006 17:31
ДИАЛЕКТИКА ала МОН (подобрена)
Теза: Слабите ученици не учат, защото мразят училището.
Антитеза (отрицание на тезата): Който мрази училището, трябва да стои повече в училище.
Синтез (=отрицание на отрицанието): Слабите ученици започват да учат, защото това е единственият начин да не ходят повече на училище
12 Декември 2006 18:40
А колко по-просто щеше да е, ако вместо разни диалектически напъни (?), министърът беше открил във всяко бг училище я карате клуб, я дискотека... Ми просто ще спят в училище. Толкова проблеми ще се решат отведнъж.
12 Декември 2006 19:31
Калинке, дано те прочете! И ако се сети каква PR кампания може да си извърти...С топка в салона, с книжка в библиотеката, с хартийка в клозета...Абе, какъвто минуистърът - два пъти по-зле просветата!
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД