:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,794,252
Активни 848
Страници 21,126
За един ден 1,302,066

Цитати

Нашият потенциал изтича още заради висшето образование. Ако българските университети бяха добри, студентите щяха да учат тук.

Заплатите в реалния сектор могат да нараснат средно с около 10%.



Не разбирам защо една майка ще е защитена от уволнение 3 години. Година и половина стигат, иначе се деквалифицира.
71
439
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
71
 Видими 
05 Февруари 2007 21:20
Аз с български и съветски дипломи намерих работа в САЩ, някои пък българи с дипломи от САЩ търсели работа в България. Не знам какво да мился за тази категория - дали са неудачници, или са "юпита" - мераклии за власт и пари? Мисля си че ако бяха толкова способни и успели на запад и безкористни биха могли да помогнат и без заплащането, каквото очевидно няма как да получат в България.
05 Февруари 2007 21:56
Drug, и аз съм като теб. На четвъртия месец вече работех в хубава фирма, по специалността. И не е виновно образованието, както пише в статията. Защото, ако беше то, ние и много други хора на Запад нямаше да работим по специалността си. Виновна е желюжелевщината, която унищожи българската индустрия. Дано някой някога потърси сметка на тази лумпена сган.
05 Февруари 2007 21:57
MHD/ MBA/ ect. Евгения ме подсети за "оня" виц,
дето един събрал всичките деца от махалата и им казал:
"Бягайте, деца, зад ъгъла има един дето раздава бонбони!".
Когато и последното хлапе излетяло и тоя останал сам, си казал:
"Абе, може наистина някой да раздава бонбони.." и хукнал след собствените си измислици...
Дерзайте, пичове за бг-служби! (Аз вица го знам...)
05 Февруари 2007 22:17
В информацията на НСИ няма данни за заплащане по региони, няма надеждна методика и точна база, на която да стъпим, за да определим по колко да плащаме в София и в страната.

Жени, Жени, не знам какъв HR експерт си, но ако чакаш НСИ да ти каже колко да плащаш на специалистите си, май ще трябва да разчиташ единствено на ромския трудов потенциал.....
05 Февруари 2007 22:24
Не можем да направим заплатите у нас изведнъж европейски. Възнаграждението се определя от пазара на труда, от предлагането на специалисти от дадена сфера, а и от цената на живота.



Ъ!


Какво цената на живота с възнаграждението и какво пречи заплатата да е европейска, че и повече...?
05 Февруари 2007 22:25
Ако имам служител, който работи на 4 часа, то трябва да му давам всички придобивки и бонуси, които давам за пълно работно време.


Я пак...
05 Февруари 2007 22:49
Drug,
не е толкова очевидно че не можеш да вземаш горе долу същите пари в БГ каквито и на запад, стига да имаш нужните квалификации и опит (и да, говоря наистина за работа, не за мутри и подобни). Статията наистина е доста некадърна, но е вярно че има доста връщащи се българи, които благодарение на знанията си и опита вземат много добри заплати. Освен това, хората които се връщат могат също така да бъдат определени като такива със семейства в БГ, с приятели в БГ, със изградена ценности, която не са успели да си намерят на запад, и какво ли още не - което не означава автоматично че са неуспели.
05 Февруари 2007 23:06
Опън юнивърсъти е много реномирано заведение.
и дипломите от него са ценят много.. както е очевидно.. и знанията придобити там
05 Февруари 2007 23:07
rosenf нямам намерение да засягам никого - влакове и пътници - дал господ. Иска ми се обаче да засегна мита за ценностите и средата в България - като чета каква пошлотия цари из България, как парите решават всичко и кои има парите в тази държава, честно казано пет пари не давам за такива ценности, да не говорим за средата. Ако ли пък някои е бил чак такъв патриот защо е емигрирал на първо място?
05 Февруари 2007 23:10
... ще дойде време, когато с носталгия ще си спомняме за БГ образование
***
сепак да попитам - все още ли нивото на средния мерикански студент е по-ниско от това на некой бг 9-токласник?
05 Февруари 2007 23:55
Костадинке, средното ниво на американските университети е много по-високо от средното на университетите в БГ, а също и Западна Европа.
05 Февруари 2007 23:58
... сега вече е така... но аз питах спрямо днешния бг 9-токласник
06 Февруари 2007 00:08
ми коце, ела и провери бе. Стиска ли ти? Или имаш дупе само да плямпаш батакистки из форума?
06 Февруари 2007 00:14
За кои български деветокласници питаш ? Тия учили преди 10 ноември или след това ?
06 Февруари 2007 00:27
Из четох ви внимателно всичките и ...всичките сте прави!Най-прав е Drug . най-малко , но все пак прав е
rossenf! Кака Костадинка е също права с една поправка ..не днешния , а едно времешния БГ.9-токласник а Г-жа Георгиева направо да си запази час за психиатър, ако ги мисли нещата , които говори!Съжалявам за 3-те минути през които четох статията!
06 Февруари 2007 00:38
Динке- напредваме бе - тъпите мириканци вземаха по-голями заплати - сега тъпите българи ще вземат по-големи заплати - а на всичкото отгоре ти се и гневят
06 Февруари 2007 01:02
Знам за едновремешния 9-то клaсник, за днешния само се догаждам, а на разбуненото множество препоръчвам да направи справка колко Нобелови лауреати работят само в UC Berkeley и оттам да си правят изводите за нивото на мериканския студент. Измислени лауреати, като пишман борци за мир може и да не броите.
06 Февруари 2007 01:19
- Наблюдавате ли увеличение на българите, които искат да се върнат от чужбина и да работят тук?
- Да, моите наблюдения са, че има интерес. Има много хора, които посещават сайта на компанията. Изпращат CV и търсят възможности. Но въпросът е, че ние не можем да им предложим очакваното възнаграждение. Те искат много висока заплата, а ние няма как да им дадем, защото ще си разбием системата на възнаграждения.

Аз четох дотук.И мисля, че не съм загубил....
06 Февруари 2007 01:21
Че то, към днешна дата остана ли някой в 9 клас.Перифразирам стар виц-Едно време чак в 11 клас младежът се осмеляваше да целуне девойката, а сега, още в 8 клас някои имат извънбрачно дете
06 Февруари 2007 01:53
... само попитах бе.. кво толкова
... всеки знае че бг образование планирано и целенасочено се унищожава
... те за тва питам - при сегашното западнало бг образование все още ли бг 9-токласник е на по-високо интелектуално ниво от среднио мерикански студент или вече са ни "изпреварили"

... немам предвид умопомрачаващите успехи на бг момчета и момичета от гимназиалните нива, които ходят с големите кошници по световните математически олимпиади да ги пълнят с медали за ужас на "високотехнологичните" и "високоразвитите" нации.... като цяло средния бг 9-токласник доста дръпна назад и само невероятните и зашеметяващите генни заложби на българина вече съвсем не са достатъчни
06 Февруари 2007 01:57
E6, чети внимателно! Говорят ти за система от възнаграждения - награди. Награждават за положен труд, а не заплащат колкото е цената. Това да ти напомня нещо? Пък кака Кустадина се закахърила за соц. образованието... Живо е, како Кустадино! На всеки километър е!
06 Февруари 2007 01:59
... аман от уманитари... у социалистическо, у капиталистическо - все сте тенекеджии
06 Февруари 2007 02:24
Костадинке, не те критикувам, просто индиректно ти отговорих. Критиките съм запазил за бозаджии дето карат на фанта.
06 Февруари 2007 02:37
*****

Натиснете тук, за да разберете как да кирилизирате мнението си

Редактирано от - bot на 06/02/2007 г/ 05:00:17

06 Февруари 2007 03:37
Като език и форма статията не е лоша. Като съдържание - пълен боклук. Особено за онези българи, завършили в УСА, които искат заплата еквивалентна на американската, ама в БГ. Такива хора не може да има. Ако някой иска да избяга от ужасното УСА и да се върне в прекрасната БГ, трябва просто да се поинтересува от познати какви са заплатите в БГ. И да му е ясно, 4е има две алтернативи:
1. Стои си в УСА с прили4на заплата
2. Отива в БГ да работи за 200 - 300УСД, нека да бъдат 1000УСД. Тези, които в Бг вземат заплати по 3000 - 4000УСД, те не си търсят работа по Интернет.

Така 4е, както казах, статията е пълен боклук. Моми4ето може и да е било където си иска (университети и т.н.), но явно като се е върнало, се кани да става Бг политик - т.е. тъпак.[/b]
06 Февруари 2007 03:42
Костадинке, с нетърпение о4акваме "Хá така " да вземе властта, 4е тогава и Бг бебетата да са пó - умни от вси4ки Нобелови лауреати.

В УСА студенти има всякакви. Но насо4еността е друга - в БГ: натрупване на много информация, без да е раздвижена, да може да се ползва (поне по мое време беше така); в УСА - прекалено внимание на решаване на конкретни проблеми, като се губи общия поглед. Оптималната то4ка е някъде в средата.
06 Февруари 2007 04:25
Drug,
прав си за пошлостта и за парите в БГ. Със пошлостта обаче не е ли така навсякъде (със парите за щастие не е) - всичко зависи от това каква среда ще си създадеш и с какви хора ще се обградиш. Ако винаги искаш да виждаш негативното, няма значение къде си - все ще ти е гадно. Така че не можеш да ги съдиш и да ги слагаш всичките в един кюп. Познавам доста хора които се намират добра (и много добре платена) работа и им харесва в БГ след като са били на запад, тук се познавам с доста хора които се отвращават само като чуят за БГ....хора всякакви. Патриотизма не ми е минавало и през ум да го споменавам като причина за връщане - поне докато не чуя някой да се е върнал наистина от патриотизъм. Има наистина доста начини да допринесеш поне малко за БГ когато не си в БГ, стига да искаш.
Бабаяга - за търсенето на работа по интернет и за заплатите - може да се намери работа в БГ за $4, 000 (ей сега ще ме емнат - не съм казал че е лесно и всеки може) и нагоре, само че трябва да и да си кадърен, и с опит, и да не си търсиш по интернет.
Покер - не знам защо съм най-малко прав, ама се радвам че съм прав.
06 Февруари 2007 04:26
[/orange]"Пречката все още е в начина на мислене, защото това са нови форми и те тепърва ще навлизат."[/orange]
Има една поговорка за гладната мечка.
Ако един човек е гладен как може да мисли? Как да промени мисленето си в положителна посока когато РЗ не му стига за елементарни нужди?
Трябва да се тръгне от позицията колко пари са нужни на един човек за да може да живее нормално и на тази база да има възможност да работи и създава продукти.

Редактирано от - bot на 06/02/2007 г/ 05:00:44

06 Февруари 2007 05:55
С българско образование (отпреди 1989) и аз, и много мои познати работим и никой не казва, че има непосилни задачи за изпълнение.
Висшето образование в САЩ не е "по-долу" от българското преди 1989 г., както някой се опитва да се самозалъже. Мисля, че е правилно да се каже, че нашето средно образование беше по-добро. Висшето ни (изключвам Харвард, Йейл, Станфорд, МИТ, Уортън...) на ниво с тяхното. И...изпускаме тотално съревнованието по нататък - става дума за MS и PhD. Там им е силата. Там са и многото пари.

Тук не се опитват да те карат да помниш излишни неща. Имаш избор - за дадена специалност трябва да "вземеш" задължителните предмети и след това избираемите-трябва да избереш 3 от 10, примерно. Преподавателите не се държат като нашите надути полуидиоти. Предразполагат, мотивират студентите. Не пропускат да похвалят. Говорил съм със студенти 1ви курс от МИТ които могат да сложат в джоба си доста преподаватели на 9то класници.

Въобще, ние пропускаме възможности, а хората не се джавкат да показват кой кой е и оползотворяват всичко, и всеки.
Сигурен съм, че част от младите, напуснали България, един ден ще се завърнат и ще обърнат "палачинката"!
06 Февруари 2007 06:02
ГДП за България е 6.5% това е привлекателен проспект ако си в ЧАСТНИЯ‌ Т БИЗНЕС!
Ако България се оттърве от разбойничeската шайка на Парванов и БСП. ГДП ще стигне 10-11%.България ще бъде икономически тигър!
Българските имигранти подобно на ирландците ще почнат да се връщат масово
в просперираща България!
Това разбира се ако се оттървеме от крадци като Овчаров, Парванов...!
06 Февруари 2007 07:10
Пълен мит са приказките за качеството на вишшету убразувание у наща Родина България по времето на бат Янко.
Самият генек мое да ви засвидетелствува, че таквиз кат мене ги сваляха направо от дръветата по Къръджъалийско, та белким и ний я сгепим таа диплома.То убаво ми я подариха диплумата, ама за разлика от дургаря Друг /със савецките и цела сюрия български дипломи/, я успех да са риализирам само у миенето на паници в Страната на неограничените възможности.
Докато таквиз кат мома честна костафИна не само требеше да се сборят с маймуни кат мене за место у студентската банка, ама и беха едни от пръвите у форумо, де се провикнаха:"САЮЗАТ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ СЕ ВАЗРАЖДА..."
Е, верно е, че тя и таквиз кат нея отдавна смениха и плочата, и оборотите, ама и тва е ризултат от блестящата им подготовка.
А и сека майка хамелеони не ражда...

06 Февруари 2007 07:28
rossenf може и да си прав, особено ако живееш в БГ. Аз черпя информация от ежедневните новини във вестниците, а и от историите на моите приятели в БГ. Както и да е - според мен едва ли някога запоследните 60 години обстановката в БГ е била по-пошла. Банално е да се изброяват примери. Поне тук (в САЩ) такова нещо просто неможе да просъществува. Приказките как някои се върнал или понеже бил много способен получавал УС$4, 000 и > са възможни за хора от типа на юпитата (надявам се един ден да им се наложи да обясняват за какво са си измислили заплатите). Другото макар и възможно е нищожно вероятно.
*
Неболчо, много си прав в случая. Ще допълня единствено че българското висше образование преди биеше ундерградуеит в Щатите (с изключение на някои специализирани като инжинерни специалности и т.н.), но беше по-слабо на пост градуеит ниво (мастерс и PhD).
06 Февруари 2007 07:39
Прав е дургарят Друг- требе да имаш най-малко 2-3 вишшета, та да замаеш форумо със завъртулки кат "БГ","ундерградуеит","пост градуеит" и etc.
Барем да беше ги прописал ка требе тез сложни словосъчетания, бре ахмако със савецката диплома...
06 Февруари 2007 08:35
Празни али бали! Образование, средно висше и незнам още какво си! Работодателят иска преди всичко сигурност че назначеният няма да му обърка бизнеса, да го завлече или предаде! Дипломата му е най-малкото гайле! Затова чуждите фирми си водят свои хора за добре платените позиции в България за да не се хапят там където не могат да се стигнат! Не че това им гарантира 100% сигурност, обратно много често се нахендрят яко (вземи Щрабаг например).
А ако човек наистина е завършил някакви науки в САЩ и се върне да работи в България или в Европа въобще, това значи че е болен и трябва да се лекува, не е за смях!
06 Февруари 2007 08:57
Сега ще почне ново преселение на "прелетните птички", но още лятото в преносен смисъл в България не е дошло...Новите "родолюбци" тепърва ще се превръщат в саранча...Ха Ха.
06 Февруари 2007 09:11
Мине не мине време и стават странни работи по нашенско.
Току некой политик с изцепи как се развива средната класа
Току на некой друг му се привидят чартърни полети с висококвалифицирани специалисти- мазохисти
... да живей, живей труда! Дерзайте другари капиталисти!
06 Февруари 2007 09:15
Какви ли глупости ще четем още от “отговорни” държавни служители?! Да се чудиш последните в България ли живеят? Като не могат да свършат това за което им плащаме ние, мини се не мини време и изтресът някъква лакърдия .Дали сами си вярват – не знам. Дали някой /освен от Албания/ иска да се върне и да работи тук за заплата, която няма да му стигне само за добра храна и облекло. А за още куп работи трябват пари. Тия държавници не са в час?! Правилно е казал народа “сит на гладен вяра няма”.
06 Февруари 2007 09:21
Бай Хасане, бай Хасане, ама как помниш! И как те дърпахме, ама ти ни замеряше с банани и не щеше да учиш...Остави шегата, а по темата!
Боби, не смесвай диплома и образование. За работодателя наистина е важно какво можеш, а не какво пише някъде си. А пък умните работодатели търсят образовани, защото им трябват хора свикнали да мислят, а не да репродуцират. Точно в това е голямата беля на нашето образование - стремежът да се научат младите да повтарят познатото, а не да тръсят свои пътища.
Средното образование днес е в крайна фаза на разложение. По една сал причина - няма стимул, няма мотивация. А няма, защото децата не са глупави и виждат, че у нас липсва 'американската мечта" - всеки да има шанс да постигне нещо. Виждат, че партийните другари се оправят, че мутрите живеят добре и без дипломи, виждат, че мошениците са господарите, виждат, че морал и беизнес не са заедно. Думата "бизнес"стана ориенталска - далавера. алъш-вериш. Не създаване, а препродаване. От там - липсата на мотивация. И знаменития израз на простака :"Ами като си толкова умен, защо нямаш пари?".
Изобщо - нивото на обрзование не се лови в графи и документи, а в реалността. Затова нивото на завършилите нейде около 1991-92 година е все още високо, следващите поколения са невежи с комплекс за пълноценност. Разбира се, без изключенията. Коиуто за щастие са доста.
Да се завърнат тук младите? Две неща са нужни - заплащане на труда и условия за него. Какви условия, когато все още за човека се говори като детайл от икономиката? Какви заплати, когато ни обясняват как малко ще получаваме, защото нивото на живота било по-ниско?
А трудът на един тенекеджия тук и в Германия е един и същ, но нашенеца е подценяван. Затова в скоро време дори учители няма да останат - всеки млад човек бързо ще усвои западен език и ще намери приложение на знанията и таланта си другаде. Ерго - връщането на младите и изравняването на България с другите страни от ЕС зависи замо и единствено от създадените условия за бизнес, труд, образование и живот у нас.
06 Февруари 2007 09:24
БОБИ- -хич не ни е до смях като гледам като ви отнесе самолетчето през океана и като се приземите - хич и не се опитвате пак да летите а само щъкате като буболечки по земята
06 Февруари 2007 09:34
Случаите на завръщащи се хора са единични - най-често някой започнал работа в мултинационална фирма, тя отворила клон тук и го пратила (обикновено с повишение в позицията). Ако си работил на запад за 4-5-6 хил евро, като се знае че тук животът е около 2-2, 5 пъти по-евтин, може да се върнеш за 1500Е за да си при близките и приятелите и заради по-високата позиция. Но се случва много рядко.

_______________________
Можеш ли да докажеш на човек, видял розови слонове, че те не съществуват?
06 Февруари 2007 09:43
ПРЕ-КЛАЛИФИКАЦИЯ. На практика такава система ЛИПСВА в БГ. Не познавам добре това което правя в бюрата по труда и социалното министерство но от птичи поглед се вижда че в България ОБМИСЛЕНА и РАБОТЕЩА система няма ( то пък какво ли има друго наред .... )
.
Трябва да има подготовка на всякакви КАДРИ с предварително зададени параметри на подготовката. Тези параметри трябва да се уточнят м/ду Работодатели , Образователи и Плащатели на подготовката. Например като се знае че един човек е завършил курса за шлосер посочен от бюрата по труда ( без значение кой е одобреният/лицензираният от държава/бизнеса изпълнител на курса ) и е покрил еди какъв си резултат на изпита на края на курса то Фирмата да е наясно че човека ще им свърши работа като шлосер. А човека знае че завършвайки курса успешно, отива на някое от обявените работни места за шлосери.
.
Като отиде в бюрата по труда и види какво се търси, какви курсове има и какв са началните изисквания към него за тези курсове .... човека избира и знае че се подготвя за РЕАЛНО работно място започвайки от следващия ден след успешното завършване.
.
Могат да бъдат организирани и САМО изпити или кратки курсове за хора смятащи че могат да покрият изискванията за определена специалност сами а там отиват да го удостоверят. Например ИТ специалист , колко хора на запад работят като такива с 3-4 годишно средно образование и/или 1 годишна допълнителна клалификация. Не е нужно да си МАГИСТАР или ДОКТОР за да програмираш на JAVA , PHP, C++, ... , Или да поддържаш една малка или средна мрежа на фирмата ... Даже честно казано мисля че да имаш Докторат по ИТ е често атестат че НЯМА да свършиш работа .... и не само в БГ, а ако свършиш то е ВЪПРЕКИ доктората ....
.
Тоест Курсове внимателно И ПРАКТИЧЕСКИ планирани за да работят. Не искайте даже дипломи при началните условия за започване. Достатъчен е Добре Планиран Изпитен Тест за да се види има ли кандидата-курсист нужните начални познания и умения за започване на курса по Шлосерство, PHP, Готварско Mайсторство, ....
.
Така ще се задвижи работната сила на Бързи Обороти, всеки бързо ще си намира мястото и няма тромави "образования" ...
.
Накрая: не искам да съм ГАДЕН но, колко инженери с дипломи в момента ще издържат с 3-ТРОЙКА изпита по Висша Математика или Теоритична Механика в момента ... ???? Айде да не е 4'та или 5'та част ... Нека да е 2'ра или 3'та ...
Ами спомените по Химия от средното образование ...???? Ами дори на идейно равнище Динамика на Флуидите от курса по Физика ... ?
.
Няма нужда от надути префъцунени образования и тапии а от Реални Съществуващи Знания и Умения там където и когато ти трябват.
Не знам какво говори диплома на 10-20-30 години ... ? Не чувам какво говори а вие ... ?
06 Февруари 2007 09:53
Материалчето е елементарна PR акция. Не само , че не се връщат и няма да се върнат младите, но вижте майтапа дори в една Румъния, на която се смеехме - половин Русе се е изнесъл в румънско и работи за заплати от 900 до 1100 евро средно. Тези с още по- добър румънски / за английски въобще не коментираме/ са мениджъри на водещи позиции основно във веригите магазини и IT сектора. Заплатите там са по-високи. Като изключим 2-3 пъти по-скъпия алкохол, цените общо са на същото ниво като у нас или 10-15 % по-високи в хранителния сектор. А заплатите? Да не говорим, че колата си можеш и отворена да оставиш пред хотела... -секуритате пипа там яко. Не че е рай в Румъния, но този пример е достатъчен за привлекателността на страната ни за младите. На такъв народ -такъв хомот.
06 Февруари 2007 09:55
И нека сме точни - у нас се говори за образование, а се провежда обучение. Образованието е база за развитие, обучението е основа за трудова дейност. Трябва още от ранни години деца и родители да определят - ще се обучава ли, за да има занаят, или ще се образова - с всички рискове от това. Излишните знания не са трайни знания. Излишните умения са само повод за некадърност. Личността трябва да избере пътя си и да носи отговорност за него. А държавата да осигурява образование и обучение. По този повод - защо трябва бъдещ литератор да задълбава в гимназиалната математика? Или инженер в българския език /не литературата!/? Трябва диференциация още в средното училище - задължителен минимум за всички и нужни знания - по избор и възможности. Съответно оценки за избраното и зачоти /нямам друга дума/ за задължителното. А останалото време ще отиде именно за специализация и развитие на уменията.
Иначе- в средното училище ще бъде още по-трагично. Ако има как повече!
06 Февруари 2007 10:42
Заплащането на труда в България е смешно ниско сравнено с цените на стоките и цените на недвижимите имоти у нас.
Проблема с възнаграждението на труда ще се разреши много бързо според в близките до 7 години, когато отпаднат всякакви забарани за работа в ЕС. Работа в ЕС и ниската раждаемост ще доведат до глад за кадри в България и вдигане на заплатите. Тогава работодателите ще се радват не на добре владеещи английски език, а на добре владеещи български език работници.
06 Февруари 2007 10:54
Качеството на средното образование преди 89 г. е неоспорим факт.
Качеството на висшето образование преди 89г. бе задоволитено, пак факт.
Качеството и в средното и във висшето след 89г. сега е жалко, дипломите се купуват, преподавателите с малки изключения са по-зле от студентите - факт.
Висшето образование на "запад" винаги е било на нива - факт.
Много известни преподаватели говореха , че целенасочено образованието, културата, възпитанието и т.н. се унищожават - факт.
Има ли нЬкой да оспори тези факти и да разкрие причината на последния факт?
06 Февруари 2007 10:55
необразованото стадо по-лесно се манипулира.
факт?
06 Февруари 2007 10:59
Българите искат да се връщат от USенде щото им е писнало да ебат там крокодили и слонове, а тук все още има крехки агънца
06 Февруари 2007 11:01
Причината е само една и всички я знаем - принудително създаване пазар на евтина и неграмотна работна ръка! Факт!
Кой ни диктува правилата и ни принуждава - също е общоизвестно!‌ Факт!
А който ходи за "гъби" по време на избори, сега да не риве и подсмърча - късно е
06 Февруари 2007 11:01
за работа у кочината може да питат само некадърници с фалшиви дипломи.
в реалния свят никой не те пита какви тапии имаш ами можеш ли да свършиш
работа.
статията намирам за глупава
06 Февруари 2007 11:48
Ако и в България се оценяваше по достойнство широката обща култура, която се получава във висшите учебни заведения тук, както я оценяват в чужбина, може и да го нямаше сега този разговор....който иска да научи нещо, никой не го спира, така че да не говорим за качеството на образованието...по скоро се надявам стимулите за работа да са по-големи, щото най- много и аз да си хвана шапката скоро...
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД