:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,792,541
Активни 744
Страници 19,415
За един ден 1,302,066

Турция се вкара в задънена улица след оттеглянето на Гюл

Абдула Гюл
Турция влезе в задънена улица, след като министърът на външните работи Абдула Гюл оттегли кандидатурата си от президентските избори в неделя, коментират турски и световни медии.

Съгласно чл. 102 от конституцията се смята, че сегашният парламент не е успял да избере президент и трябва да се произведат незабавно парламентарни избори, пише в. "Милиет". Това обаче поражда нови дискусии, защото парламентът вече е приел решение за произвеждане на предсрочни избори на 22 юли. Възниква спор дали тази дата остава валидна. Заместник-председателят на парламентарната група на управляващата Партия на справедливостта и развитието Фарук Челик побърза да заяви, че решението на Висшата избирателна комисия за датата на изборите не може да бъде променяно.

Самият Абдула Гюл каза в интервю за британския в. "Файненшъл таймс", че още от самото начало само той и премиерът Реджеп Ердоган са били кандидати за президент на управляващата партия. По повод масовите митинги против неговата кандидатура в Анкара и в Истанбул Гюл каза, че 70% от населението подкрепят кандидатурата му, и се обяви за преки президентски избори, на които ще получи подкрепата на народа още на първия тур.

В момента в Турция текат остри политически дебати и сондажи за промяна на законодателството, за да може президентът да бъде избиран от народа, а не от парламента.
15
1760
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
15
 Видими 
07 Май 2007 23:15
вобще не е затънена улицата
мераци да го подкрепят 70 % от населението .
08 Май 2007 02:25
Чак мис стана мъчно за лудия макс и за неуспешно подкрепения.
08 Май 2007 03:45
E, те това е плъх! Много му пишман мустаките обаче.
08 Май 2007 06:06
Това, подволотелството действа винаги така освежаващо. Все е полезно да научиш още някое-друго нищо за такова фундаментално понятие като "задънена улица", например. Или умица? Безумица, естествено, - щом е задънена. Освен ако копипействащият е искал да каже ". .. кандидати за президент ОТ (а не НА) управляващата партия", в който случай горното е неуместно и с удоволствие ще го оттегля, стига той да ни го потвърди.
08 Май 2007 07:38
Дургарите от веснико са царе на бомбастичните заглавия.
Както и преди ви казох-не само форумот е пълен със шемети кат Тумбу, де си умрет да видет анархия у братска Турция, та белким пулвин Елада се изнесе у изконните техни земи у Смирна, Ангора, Константинополис.
Верно е, че Туркие си има проблеми.
Както и е верно, че турският народ/за разлика от мнозинството нашенци, повервали у дедото на Симеон-Асан/ се сета ква е разликата между Републиката и разните му там шемети със синя кръв.
YASHASIN CUMHURIYET!





08 Май 2007 08:38
Наистина е тъпо президентът да се избира от меджелиса .Не знам какъв е статута на институцията в Турция, но ако не е декоративна както при нас би трябвало да се избира пряко Само едно не разбрах, като е демокрация, ако да речем 70 процента от турците искат да живеят по правилата на шерията , защо им се отнема това демократично право Провеждаш референдум и глас народен глас божи .Нали това е демокрацията, или греша
08 Май 2007 09:08
ВДРАТАРЯ,
НЕ, не грешиш!
Проблемът е: дали "70% от турските граждани ЖЕЛАЯТ Шериата" или Шериатът/мюсюлманската им религиозност/ им НАЛАГА да го желаят?!?
Шериатът е въпрос на РЕЛИГИОЗНИ убеждения, а НЕ на политически! Шериатът значи КЛИРОкрация, а НЕ Демокрация!!!
08 Май 2007 09:54
Съгласен съм с Bay Hasan в този конкретен случай.
.
paragraph39 - да, Шериатът не предполага народоуправление. Но съгласуването на "Духовните Закони" ( така както ги вижда масата от населението ) и "Земното-Ежедневно" Законодателство е право а дори и Необходимост. Ако се получава значително разминаване м/ду ценностите на населението и правилата които те Ежедневно са Принудени да следват, се получава "Шизофренично" положение. Очевидно е че при разминаване м/ду двете има насили при налагане на едно от двете ( или и двете ) ....
.
Ежедневните закони трябва да отразяват Ценностите и Вижданията на населението за Начина и Смисъла на живота им - ТУК на Земята.

08 Май 2007 10:28
На Баи Хасан са му виновни форумците, вестниците, царя и ненам кои още
Кат гледам и менталното му сьстояние нещо не е е у ред след като ме бьрка с други форумци дето не са писали от 1 година насам.
Признавам се за главния виновник за кризата в Турция Форума на сега избра Ердоган за министьр председател
Иначе от писанията ти по вьпросите Баи Хасане става ясно че изобщо не познаваш Турция. Най много да си ходил на някоя автобусна екскурзия до Истанбул и да си чел илюстрирани детски книжки. За да ти опишат ситуацията там питаи някои дето живеят в Турция като галатата и карата.
Па и от демокрация толкоз отбираш след като пишеш за преврати през ден Сигурно точно това им трябва на турците - преврат за да се кефи Баи Хасан от 10000 км растояние..
Обьркана душица си Баи Хасане
08 Май 2007 12:01
Че Турция е в политическа криза, това е очевадно. Но анархия няма. Подобно солидно парламентарно мнозинство не знам кога е имало за последен път у комшиите. В допълнение, турската икономика се развива добре при управлението на Ердоган. Сега предизвикателството е друго - намесят ли се военните, такива като Саркози биха се оказали прави за перспективите пред турската кандидатура за членство в ЕС.
08 Май 2007 13:22
Турският народ няма да им даде това удоволствие.
Бъдете спокойни.
08 Май 2007 13:47
Кризата в Турция е безспорна. Военните са проамерикански настроени, използват ги за пореден път да действат пряко волята на мнозинството. Шефът на генщаба е с йодейски произход. Интересите на USrael са противни на турските, глобализацията би ликвидирала централизираната държава, след което тя би се разпаднала. Турските политици отлично съзнават това и се опитват да се противопоставят политически и демократично, но висшето офицерство работи за ционистките интереси. Това ще завърши със сблъсък и ярко избухване на юдофобски взрив.
08 Май 2007 15:20
Васуки, ти фундаменталист ли си?

08 Май 2007 19:28
Не съм. Но все някакъв ...ист съм. А ти нали не си ...аст?
08 Май 2007 21:27
Не знам дали ще ме прочетеш, но дали ДЕМОкрацията не е същата , като КЛИРОкрацията-просто май, който плаща , поръчва музиката
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД