Мохадо, няма да споря с теб. Като срещнеш ционистите, предлагам да им изложиш вижданията си. Аз сега се забавлявам с Маркса.
@Скъпи
Маркс,
"Къш" казвай на кучето си, като ти се оножда на крака. Вероятно за теб "История великая отечественая" е Библия и с нея си закърмен, но не забравяй че и други хора се интересуват от история, и то именно история, а не съветска пропаганда.
Жертвите в Дрезден са 30-40, 000, т.е. полските режисьори са добавили една нуличка или пък ти не си доразбрал. Това е положението.
Най-много жертви от
единична бомбардировка за цялата война са в Хирошима, 70 хил. веднага (и още 70 хил. от през следващите 10 години).
Сега, моето момче, да те пообразовам: Първите масивни въздушни удари по цивилни цели в историята са немски, от самолетите на легион Кондор срещу Герника, Испания, 1936 г. (увековечени в прочутата картина на Пикасо). Първите за ВСВ са още през септември 1939 - немците бомбардират масирано Варшава на два пъти и убиват около 30 000 цивилни. Въздушната война с Британия започват отново немците и първи нападат населени места, а именно Ковънтри и Лондон, на което британците отговарят с бомбардиране на Хамбург и Берлин. За "Битката за Британия" вярвам че си чувал. Редовните въздушни рейдове срещу Германия започват чак през 1943 г., а не 39. Германия отговаря през цялото време колкото може, вкл. през 44-45 с крилати ракети Фау-1 и балистични Фау-2. СССР също бомбардира немски и румънски градове колкото може, като Плоещ и Констанца, но стратегическата му авиация е много малка. Накратко, удари по населени места извършват
абсолютни всички участници във войната и разликите са единствено в логистичните и технически възможности - всеки хвърля каквото и колкото има.
За капитализма и комунизма не ми се говори - сполай ти