:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,815,667
Активни 318
Страници 34,994
За един ден 1,302,066

Чавес въоръжава Венецуела с руски подводници

Уго Чавес
Венецуела планира да купи между пет и девет руски подводници, писа в. "Гардиън". Президентът Уго Чавес щял да сключи сделката, чиято стойност е между 1 и 2 млрд. долара, следващата седмица по време на визитата си в Москва. Преговорите между Венецуела и Русия вече били в ход.

Каракас дал заявка за строителството на 9 дизелово-електрически подводници - пет от проекта 636 и четири от проекта 677Е "Амур". Подобна сделка може да усложни отношенията между Русия и САЩ, коментират експерти. Властите във Венецуела не крият, че основната цел на военната модернизация е страната да се противопостави успешно, ако САЩ прибегнат до морска блокада на петролните й компании.

Миналата година Уго Чавес купи 24 руски самолети "Сухой-30", 34 хеликоптера и 100 000 автомата "Калашников", припомня в. "Гардиън". В момента Венецуела се нарежда на второ място като купувач на руско оръжие. На първо място е Алжир. Ако Москва и Каракас сключат сделката, Венецуела ще има най-голямата флота от подводници в Латинска Америка.
99
2621
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
99
 Видими 
16 Юни 2007 01:31
Преди време САЩ забраниха/!/ на Испания да продаде на Венецуела сащски самолети-изтребители! Защо ли?!
16 Юни 2007 01:52
Първо Калашници после Самолети, сега подводници и накрая Ракети.
Венецуела и другите Латино Американски Държави са ПЕРСПЕКТИВНИ, ммат БЪДЕЩЕ и няма да бъдат вече Колонии иПолуКолонии на Европа и САЩ.

ОлоФЛените и Хугитновцците се радват на победите в мизерно Косово, розова бедна Грузия, Поша, Оранжева Украйна или някой друг ЛилиПут от рода на Эстония или Македония.

А СВЕТЪТ се обръща към Велик КИТАЙ, АСЕАН , Бразилия и Лат. Америка, Индиия и други БОГАТИ на ресурси и НАСЕЛЕНИЕ държави.
16 Юни 2007 02:24
Май стана ясен алгоритъмът на Душко - който купува руско оръжие, който е приятел с Русия въобще, е Велик, Прогресивен, Перспективен, Авангарден, Модерен и т.н. (все с главни букви). С нетърпение очакваме първата китайско-венецуелска интернационална и прогресивна експедиция до Луната
Сега за статията - перспективата Венецуела да бие американския флот, и от толкова близо до САЩ, е забавна Само да не стане случка - историята показва че можеш да се въоръжаваш, да правиш бизнес, вкл. да продаваш нефт, дори да трепеш малко "вредни елементи", но ако се самозабравиш гризваш дръвцето (справка - Садам Хюсеин). Да не онаглее много латиноамериканския пролетариат, че ще го демократизират набързо
16 Юни 2007 02:28
душко това показва че голите тумбаци са много и им дават по чифте пищови щото оръжието е още повече щото други голи тумбаци го произвеждат за да преживеят и да си мислят че не са голи тумбаци
а голи тумбаци се въоръжават срещу други голи тумбаци
16 Юни 2007 03:06
Абе и ние имаме една и половина руски подводници, ако на др.Чавес му трябват...
16 Юни 2007 03:41
Тука няма никаква новина за ужас на пещерняците. Естествено че от Русия ще купи лошия Хуго, китайците още не са готови, но и те идат. Ще бъде новина и когато Русия продаде подводница на алКъдее Кога ще пада цената на бензина? И каква ще реакцията на пазара на тая "новина", а?
16 Юни 2007 05:12
Да не онаглее много латиноамериканския пролетариат, че ще го демократизират набързо

Биха могли разбира се да го направят , но това ще коства още няколко стотин милиарда долара , плюс цени на петрола над 100 $.Това не е изгодно за тези , които контролират Буш.Следователно няма да се случи.
16 Юни 2007 05:39
Девет подвидници за 1-2 милиарда долара!


Сигурно са с гребци.
16 Юни 2007 06:38
Не са с гребци - руснаците пробиват в момента на пазара на оръжие в Южна Америка.Към описаното в статията може да добавим и няколко комплекса ТОР-2.
16 Юни 2007 06:50

Още една държава затваря триъгълника на антиимпериализма:
нефт
оръжия
гладен народ
16 Юни 2007 07:19
Тез венецуелци май прекаляват да се е..ват с нашия петрол. Яко подскачане ги чака на техния майдан. Пък може и да им пуснем малко демокрация от някой самолетоносач.
Всичкият петрол по света е в сферата на американските интереси. И на моята ламя. Точка.
16 Юни 2007 07:25
Хайде, приятени събота и неделя на всички. Аз мисля утре да изведа ламята на разходка. Да поигра малко с другите лами.

Редактирано от - A_Bulgarian_in_USA на 16/6/2007 г/ 07:29:01

16 Юни 2007 07:26
Браво Уго ! Браво Чавес !
16 Юни 2007 07:38
A_Bulgarian_in_USA - не се ебавай със Уго Чавес - ще ти набълбука вредни съставки в бензина и ще почне да ти киха ламята.Остави другото , ама може да се изложи пред другите лами.
16 Юни 2007 07:51
tzamburko, аз никога не зареждам в неприятелски бензиностанции (в случая CITGO). Ходя само на дружеските чуждестранни - BP, Shell.
16 Юни 2007 08:22
Бългериън в УСА продължава оригиналния си начин за кепазене на Америка в духа- всички американци са те такива гомнари като мен. Е, чак такива не са. По този начин разсъждава само той. Очаквам да чуя, че е започнал да се сношава с ламята си.
16 Юни 2007 08:33
Асиметричния отговор започва! С мижавите си ПРО в Чехия и Полша, Жорката Буш развърза ръцете на Путин. Първо бяха самолети, днес подводници, утре ПРО и ракетни остановки. Каквото повикало това се обадило!
16 Юни 2007 08:33
Вече втора седмица я чакаме таз новина!
Мисля, че революцията във Венецуела върви по график.
Още две години и ще е навлязла в крайната си фаза...
16 Юни 2007 08:34
Той хубаво си купува руски подводници, но да купува и по една британска скайлаб за всяка руска. Да я връзват пред руската за да реже рибарските мрежи, в кито руските бракми имат навика да се заплитат.
16 Юни 2007 08:59
В по-горния ми постинг става въпрос за Скаб-овете. Но колегите от форума си спомнят за какво става въпрос.
16 Юни 2007 09:00
Що се заядате с Булгариан Прави го с чудесно чуство за хумор, а защо не издадете събраните съчинения на ФЛ, гаспарини и сие
16 Юни 2007 09:05
Спокойно киорфишек се оказаха подводниците
Натиснете тук
16 Юни 2007 09:22
От изданието СЕГА са пропуснали да отбележат, че цитират кратка дописка на "Гардиън", който се позовава на руския "Коммерсант". Натиснете тук


Следващата седмица ще видим какво наистина ще стане при посещението на супер звездата Чавес в култовата за всички пролетарии Москва.
16 Юни 2007 10:14
Няма значение дали ще има подводници или не. Важното е революцията да тече. Ще са самолети, ще са ракети, ПРО, танкове и калашници. Котката си мечтае за руски асиметричен отговор Какъв пък ще е той? Разполагане на балистични ракети в братска Венецуела? Този филм нали го видяхме вече през 1961 г.
Проблема на "Прогресивните" държави е че разчитат на петрола. Вижте какво е написал Душето - тези държави са "перспективни" не заради някакви постижения в науката, дипломацията, правото или нещо друго; единствената им "заслуга" е че са се оказали върху богати на нефт и газ територии. Само че Китай и Индия залагат на евтина работна ръка и бълват специалисти; Бразилия се старае да е привлекателна за инвестиции и развива зелени технологии; САЩ и Европа и те си осигуряват бъдещето колкото могат, залагайки на образование и ноу-хау; дори някои от арабските страни - Дубай, Катар, С. Арабия - вече се усетиха и развиват истинска икономика. Къде са Русия, Венецуела, Иран, Никарагуа и прочие "авангардни" държави в тази картинка? Никъде - залагаме на износ на енергия. А какво ще стане след 20 години, когато зелените технологии навлязат масово и търсенето на газ и нефт спадне? Някой ще има да затяга гащите...
16 Юни 2007 10:40
Тва "ракетни остановки" ще да е най-страшното щом е най-накрай.
16 Юни 2007 11:31
На всички усани ще кажа, че Чавес е печен и няма да го бутната като другите нарко протежета на амирикганцити в Латинска Америка. който не знае в началото на втория му мандат ЦРУ му организира военнен преврат, но той отиде в поделението облече униформата и ги натупа. Тъй чииии опит си има чака само оружието, а амириганците май станаха по-претпазливи като стана въпрос за удари по петролени страни, нещо борсата им стъпи на гушата.
16 Юни 2007 11:51
А не може ли да се предположи, че докато обучат венецуелците, десетина години във Венецуела ще се подвизават дублиращи руски екипажи. И тъй като на тези екипажи ще трябва да им се осигури издръжка и заплати от страната домакин, нетната цена на сделката изглежда ниска на пръв поглед.
(Дано горното не го прочете някой шеф от ЦРУ, че току виж ме закарали насила в Гуантанамо, за анализатор.)
16 Юни 2007 11:55
Нема страшно. Ти тука вършиш по-добра работа.
16 Юни 2007 12:15
Туй за екипажите е верно. Подводничар се обучава по-трудно от летец.
16 Юни 2007 12:22
Pavel Felgenhauer е толкова независим, колкото и газетката на Березовски - Коммерсант
16 Юни 2007 12:44
Ама стига с тоя Березовски.Еленин се казва сега човеко.
16 Юни 2007 18:11
ОLO, ако те са гребци ти си малък(жалък) Пишец(нема правописна грешка)!
16 Юни 2007 20:24

Мдаа, новините сме ги преживяли вече, та затова така сме цъфнали и вързали.Всички, дето половин век гравитирахме около БрилянтовоРубинената и прочие Най-Велика.
Пък светлият пример за Венецуела е, дет се вика, на един хвърлей разстояние.Само че нормалните хора започнаха да се изнасят, ужасени от дивотиите и перспективите.Вчера разговарях с внуците на българин, емигрирал във Венецуела след Деветосептемврииската радост.Кандидатстват за българско гражданство.Образовани и възпитани хора.Все още им е трудно да повярват в иронията на съдбата. Новини.
GOZAMBO, A Bulgarian in the U.S.A. се забавлява тук, демонстрирайки много свежо чувство за хумор.Мисля, че не го разбираш правилно, защото вземаш много насериозно форума.Отпусни се , бе човек.
16 Юни 2007 22:13
Gregori, ми то и при нас емигрират постоянно въпреки 18 години т.н. демоосрация!
16 Юни 2007 22:16
Gregory, а като си помислиш че има хора, които имат надежди за Венецуела. Виж само коментарите - перспективните, прогресивните, безаналоговите... все едно сме 1960 г. Вожда от Каракас вече започна да затваря ТВ канали на опозицията. Национализацията тече. Чакайте следващата стъпка - купонна система, местожителство, тайна полиция, членство в партията
16 Юни 2007 22:30
Някои се опитват да сравняват ВЕНЕЦУЕЛА със САЩ.
Демокрацията печели .
Да ама ще не сравните ВЕНЕЦУЕЛА с Голите ГасПръдНинчовци от
Хундурас, Хаити, Доминиканската Република или съседна Колумбия.

Дри ако тряьбва да се сравни ВЕНЕЦУЕЛА с Полша, Розово бузеста Грузия, Демократична Албания, Чехия, Македония или Косово,
ще се окаже , че Венецуела е 10 до 100 пъти по добре.

САЩ и Европата дето ги справнявате Венецуелците са имали СВОИ ИМПЕРИИ и са ГРАБИЛИ и Грабят света.
Венецуела разчита на себе си и е 100 пъти пред Молдова, Грузия , Албания и т. н.

Венецуела е дала поне 50 % от Миските Свят.
Оранжева украйна, полша , и някои други са далит само Бели Робини и материал за педофилите на Запада.

Диани и сие , обяснете що така - ДЕМОКРАТИЧНИТЕ украйна, грузия, молдова, балкан не се развиват , а се рвзвиве Китай, АСЕАН, частично Латинска америка - главно Бразилия, Венецуела .

Айде сега , да не кажета пак, че ЗАПЛАТИТЕ В ШАНХАЙ , ГуанДжоу, Пекин са по ниски от тия в Варшава, Тирана , Тбилиси, Букурещ, Будапеща или Прищина.
17 Юни 2007 00:19
Извинявай, Грегъри, че не съм разбрал прекрасната шега на Бултериън в УСА за неговата ламя и за прецакването на другите народи в негово име, която вчера той пусна за шестнадесет хиляди сто деветдесет и пети път. Шегобиец с една шега, която се използва същевременно и на сериозно! Да е жив и здрав! Не съм разбрал хумора.
17 Юни 2007 00:40
Чавес пожела да национализира и телекомуникациите, но досегашните собственици му заявихе, че си прибират апаратурата и всичко останало. Пред него изниква тежкият въпрос- как да обучим за кратко време наши момчета от изостаналите селски райони, които да работят със съответната техника! В партийната централа се чудят какво могат да направят още по въпроса, освен да спуснат девиза- "Умри, но връзка дай!"
И в Чавес има нещо добро и това е грижата за бедните, за онеправданите, но пътят който е поел няма да доведе до никъде. Ще изпляка и той всички печалби от нефта за грандомански проекти. Вместо еволюционен път на развитие и постепенни реформи, той реши да копира един провалил се и отречен от историята социален проект. Лоши съветници си е избрал.
17 Юни 2007 01:13
Да ПРАВИЛНИЯТ път е следният.

1 ) ПЕЧАЛБИТТЕ за Стандарт ОЙЛ, Тексас ОЙЛ, Калифорния ОЙЛ и т. н.

2 ) Разбира се и за латифундисти , поддържници и РОДНИНИ-
( Както Имаме БУШ 1-ви, Буш 2-ри, Буш брат - Губернатор на Тексас, Буш братчед - губерернатор на Флорида ( и преброяващ гласовете ) и т. н. )
Чавес и роднини , Жената на Чавес и роднини и т. н. както в ДЕМОКРАТИЧНИТЕ ПОЛША - Лех Катилски Президент, Катил Качински - премиер министър.

3 ) За ноарода - да бачка като ЗОМБИТА на Плантациите - както в демократичните Хондурас, Доминиканската република, Демократично Хаити.

4 ) всестранно Развитие на Демократичната Проституция - каракас да стане втори Амстердам. Да се извикат специалитсти от Демократично Косово, Албания и девойки от Демократична Катилск полша, оранжева украйна ,

Да не се забравят и секс малцинствата - Розовите Бузки от Тбилиси да помогнат.

5 ) Да се ЗАБРАНИ Мед. Обслужването за Бедните. Както в Демократичните Съседи на Венецуела - Демократична Колумбия, Суринам, Хондурас и т. н.

6 ) Платно обучение. Зомбиране на населеннието.

и т. н.
17 Юни 2007 01:41
Dinain,
Забелязва се известна развълнуваност, която може да доведе до известно повишаване на кръвното и прочия.
Ясно е и на таралежа, че Венецуела не може да бие американския флот.
Но може да му нанесе неприемливи загуби.
"Само да не стане случка - историята показва че можеш да се въоръжаваш, да правиш бизнес, вкл. да продаваш нефт, дори да трепеш малко "вредни елементи", но ако се самозабравиш гризваш дръвцето (справка - Садам Хюсеин)"
Вярно за Садам, Нориега, Маркос, Реза Шах Пахлави и прочия помияри, наричани олигарси, които разчитат на чуждо благоволение и крадени от народа пари в чужди банки.
"Да не онаглее много латиноамериканския пролетариат, че ще го демократизират набързо"
Интересното е, че латиноамериканските бедняци (пролетариатът, др. Dinain, както учи др. Маркс, са работниците в промишлените предприятия, а таквиз в Латинска Америка са голяма рядкост) ги демократизират вече два века. И тия неблагодарници напоследък престават да целуват ръка.
Прегънали сте тоягата, др. Dinain.
Ще ги треснете с атомните бомбички? И ще си карате количките с радиоактивен бензин?
17 Юни 2007 01:45
Проблемът на Чавес е, че върви по проверено неградивен път. С печалбите от петрола ще финансира отритнат от историята социален проект. Ще стигне дотам, че един ден и сондите ще спрат да работят заради лошо управление. И после ще викат отново изгонените американски компании да оправят отрасъла. Чавес и неговата партия са кукувици- гнездят наготово в чуждо гнездо. Силите, които извиква на власт са непродуктивни, само консуматори. Високотехнологични отрасли там няма да се развият. Творчески и високообразовани личности там няма да виреят. Чавес не може да осигури комплексно развитие на Венецуела. Липсва му мярката. Залита по отречена идеология. Радикалните идеологии са лош съветник за държавника. Отиде да национализира телевизии. Той просто установява диктатура, а не работи за проблемите на бедните. Ще направи и другите бедни и така ще ги изравни....нали сме го минали.
17 Юни 2007 01:53
Chicho Dr.:
"Той хубаво си купува руски подводници, но да купува и по една британска скайлаб за всяка руска. Да я връзват пред руската за да реже рибарските мрежи, в кито руските бракми имат навика да се заплитат.
В по-горния ми постинг става въпрос за Скаб-овете. Но колегите от форума си спомнят за какво става въпрос."
Яз, брато, не си спомням нищо ни за британска скайлаб, ни за британска Скаб.
Осветли ни с урлътъ към Джейнс, ако не те затруднявам.
17 Юни 2007 02:01
el mojado,
Успокой се. Подводниците за отсекъде демократичното саудитско кралство ги доставя само и единствено Големия Бял Вожд.
алКъдее е насред мегдана на Des Moines и провежда анкета като кой наскоро е видял Елвис.
17 Юни 2007 02:12
Кирияк, ако градиш някакви илюзии че се изявяваш като капацитет с тия блиц-атаки, лъжеш се. Алгоритъмчето ти е "сега ще им покажа на тия глупаци"+начаткване на 3-4 поредни безсмислени поста, целящи да покажат колко са глупави другите и колко е умен г-н Кирияк. Само че незнанието ти лъсва при най-малкия тест, друже. Вече те съветвах, ще го направя пак - чети по-внимателно какво пишат другите и се опитвай да вникнеш в смисъла, вместо да се заяждаш за глупости без никакво значение; и се опитай да бъдеш по-информативен, ако искаш някой да те вземе насериозно - тоест, опитай се наистина да кажеш нещо.
17 Юни 2007 02:38
"Space station computer crash a mystery"

Никаква мистерия а руски боклук!

Ако Шавез влезе в тази руска подводница жив няма да излезе!
А и американците нямат много акъл да летят с руските некадърници в космоса.
Това чe тоалетите им са задръстени и легла и столове не се отварят е нищо!
Но руските компютъри контролират притока на кислорода!
17 Юни 2007 02:55
Др. Dinain,
Тъжно, но факт. Направихте стратегическа грешка, като ликвидирахте управляемия термоядрен синтез. Решихте, че всичко ви е в шепа. Пуста лакомия за пореден път. (Тва е цитат от неприятно достоверен източник.)
Истинската икономика, др. Dinain, е автохтонна. Такива са икономиките на САЩ, Русия, условно Китай, още по-условно Индия.
Дубай развива ибрикчийство на високо ниво (стая в хотела за 1700 долара, бяла проститутка с лента за Мис... за 10 000 долара на вечер и прочия).
Катар развива Ал Джазира, за което емирът се надява, че ще го оставят да си емирства. Саудитска Арабия, под благосклонния поглед на Aramco, развива радикален ислям в Европа, съгласно разбиранията на чичото на Мохамед.
"А какво ще стане след 20 години, когато зелените технологии навлязат масово и търсенето на газ и нефт спадне? Някой ще има да затяга гащите..."
Поредна стратегическа грешка, др. Dinain. След съсипването на Аржентина с монокултурната соя възнамерявате да съсипете Бразилия с монокултурна захарна тръстика. Ма тия сиромаси затягат гащи откак Кортес и Писаро са ги клали. И имат родова памет.
А за зелените технологии - айде друг път, а? Когато има в серийно производство осемцилиндров пикап на спирт за Bible Belt?
17 Юни 2007 03:07
Dinain,
Има ли купони в САЩ?
Може ли тайната полиция на САЩ да проверява кои книги си взел от библиотеката?
Може ли тайната полиция на САЩ да проверява в коя партия си членувал?
Може ли тайната полиция на САЩ да следи къде пребиваваш?
Може ли тайната полиция на САЩ, по силата на президентско разпореждане, да те тури на хладно и да те забрави там, без habeas corpus?
17 Юни 2007 03:21
Dinain,
Би трябвало да си забелязал, че стандартните хватки от Наръчника на др. Гьобелс не ми действат. За да не се повтаряш - ти си умен, аз съм глупав. Остава да ми го докажеш, като отговориш с "да - не" на въпросите от предходното ми писание.
А ако искаш съвсем да ме завреш у кучи г+з, анализирай автохтонната икономика.
17 Юни 2007 03:36
Gozambo:
"Проблемът на Чавес е, че върви по проверено неградивен път. С печалбите от петрола ще финансира отритнат от историята социален проект. Ще стигне дотам, че един ден и сондите ще спрат да работят заради лошо управление. И после ще викат отново изгонените американски компании да оправят отрасъла."
Я оти дека мислим, че у вазе натурални американски компании ви управляваха енергоснабдяването, след което ви се случи режим на тока у Калифорния, средногодишна температура ще обади умният Dinain, прекъсване на електрозахранването в северните щати, щото, видите ли, идно риле са самозадействало, после фалименто за четристотин м. доларес и покъртително дъждовно погребение.
А по темата - кви са официалните печалби на седемте сестрички от 2003 г. насетне?
17 Юни 2007 03:37
Aмериканците има да вадят оплетена в рибарски въжа ръжда по дъното на океана.....
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД