:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 441,130,444
Активни 250
Страници 16,504
За един ден 1,302,066
Прелет над печата

30 000

"Над 30 000 българи - милионери в USD?", гръмна вчера в. "Труд" и напълни сърцата ни с национална гордост. Изданието, което знае как се изчисляват трудови доходи, нанесе най-ефектния удар върху унижаващата ни статистика, че сме били най-бедните в Европа. Сметките въз основа на данни от "Мерил Линч" показват, че на 245 европейци се пада по един милионер. А в България - по един на 240! При това положение редно е да се запита: С кой акъл Европа ни учи как да живеем при толкова милионери на калпак у нас.

"Труд" обаче ни дава и друга поука: Вестниците не бива да се четат отначало докрай. На вътрешна страница намираме кратка информация под заглавие "7 пъти сме по-бедни от Люксембург". В нея пък статистика от Евростат отново ни нарежда на последно място сред 27-те държави от ЕС. От което патриотизмът ни клюмва.

Как да си обясним това противоречие - хем да сме най-богати, хем - най-бедни? Отговора намираме в "24 часа": "В лъжлив сайт на БТА на английски / Хакери написаха, че БНБ е ограбена". Каква правописна грешка са направили смотаните хакери! Грабеж има, но негова жертва е не БНБ, а БН (българският народ). Затова е възможно родината едновременно да е европейски шампион по милионери и лидер в ЕС по масова мизерия.

Изводът е, че в държава като България колективното забогатяване е невъзможно за разлика от индивидуалното. "Монитор" ни разкрива един от механизмите, цитирайки "потърпевши": "По 30 000 евро на калпак за честота от СЕМ". Която кандидатка за ефирна телевизия бутне по толкова на СЕМкар (общо 9 броя), ще получи лиценз. Ако се явят 30 телевизии, всеки от деветимата членове на органа ще стане милионер. Лошото е, че в мъничката ни родина нито има толкова свободни честоти, нито чак толкова много заможни телевизии.

Но знае ли човек - ако 1 от всеки 1000 български милионери се запали по тв изкуството, ей ги на 30 броя кандидати. Пък честоти ще се намерят - туй, в края на краищата, са просто някакви мегахерцове.
1
1339
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
1
 Видими 
01 Юли 2007 01:04
Да ме прости Господ, ама стилът на автора много силно напомня (съобразен с новите реалии) на стила на вече забравения Серафим Северняк, когото едни приятели наричаха Серафим Посерняк. Това че аз съм единственият посгнал да пише под антрефилето също показва нещо. На мен не ми се спи, а авторът не е предизвикал нужния интерес. С две думи, "кризис жанра", как любил говорить Остап Сюлейман Берта Мария Бендер.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД