:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,673,663
Активни 757
Страници 16,228
За един ден 1,302,066
ТЕМА С ПРОДЪЛЖЕНИЕ

"Дневна стража" превъзхожда нощната

Снимка: Александра филмс
"Дневна стража" е по същество любовна история с фантастични елементи.
Има няколко причини човек да гледа "Нощна стража", но най-важната сред тях става известна едва сега: за да разбере случващото се във втория филм, много по-добър, плътен и уверен от първия. "Дневна стража", както и предшественикът й, е заснета по един от бестселърите на Сергей Лукяненко. Те, както подобава на всеки уважаващ себе си фентъзи епос, са три. Три ще са и филмите на режисьора Тимур Бекмамбетов.

Сам той обяснява, че е подходил към задачата с известен страх: в Холивуд са снимали sci-fi трилъри и преди, в Русия - никога! Ето защо пионерът в жанра бе малко колеблив, доста хаотичен и зает предимно с това да накара ефекти за 4 млн. долара да изглеждат като ефекти за поне 40.

"Дневна стража" окончателно се откъсва от амплоато на беден братовчед на "Матрицата" и "Междузвездни войни" и въвлича зрителя в интригуващ водовъртеж от вампирска жажда, плътска и родителска любов, апокалиптични сцени, житейски избори и неизбежния, продължителен руски запой. Култовите сцени само наглед са крадени от американските образци - двама от героите си сменят лицата (от "Лице назаем"), кулата Останкино се срива в руини (от произволен катастрофичен филм), спортен автомобил препуска по фасадата на хотел "Космос".

Пречупването на вечната битка добро-зло през мирогледа на загадъчната славянска душа пък се оказа отлична стръв - "Дневна стража" не само стана най-големият постсъветски касов хит в Русия (изпреварвайки "Нощна" и "9-а рота"), но и Бекмамбетов незабавно бе ангажиран да снима Анджелина Джоли в екшън с красноречивото заглавие Wanted.
5
4042
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
5
 Видими 
14 Септември 2007 02:04
Гледал съм и двете стражи и двата не стават. Но е успех защото дори и в Америка се чу. По тия два филма е трудно да се направи извод че руското кино е възкръснало, но виж "Сибирския Бръснар" ( по известен на emule като Barber of Siberia) е истински шедьовър дори и да не е съвсем руски по производство по душа е.
14 Септември 2007 02:12
По тези филми не може да се направи извод, че руското кино е възкръснало, разбира се. Че руското кино е в noo qka серия се прави извод по други филми. По горепосочените може да се направи извод, че руснаците могат да правят касови филми тип холивуд, но тежко им и горко им ако опрат дотам.

"Сибирският бръснар" си е типично руски филм. С руската душевност, с тъжния руски хумор и необятните простори не само като разстояния. Касовият му успех бе следствие, а не цел.
14 Септември 2007 09:46
Берберинът си беше яко изхвърляне на Н.М.- "вижте ме как правя филм за Оскар"
"Дозор"- ите са много впечатляващи книги, ама на филм
14 Септември 2007 10:42
Не са лоши филмите!
Дори бих казал, че са над средното ниво за жанра, което си е голям успех за руското кино, където за първи път се прави такова нещо.
14 Септември 2007 15:51
Дневна стража си е по-хубав, дума да няма. Само дето на места много ми приличаше на Матрицата, ама нейсе.
А Сибирския бръснар, според мен, не е типично руски по душа. Направен беше някак си по-лъскав и по-западен, за Оскар, демек. Типично руски беше друг филм на Михалков - Изпепелени от Слънцето.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД