:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,676,627
Активни 772
Страници 19,192
За един ден 1,302,066

$222 000 глоба за музика в интернет

Американски съд наложи глоба от 222 000 долара на 32-годишната Джейми Томас от Минесота, защото нелегално е разпространила 24 музикални албума в интернет, предаде АФП.

Така тя ще трябва да плати по 9250 долара за всяка песен. Санкцията е можело да бъде по-голяма, тъй като звукозаписните компании претендират, че Томас е разпратила общо 1702 файла. Осъдената отказа да сключи споразумението, предложено й от Асоциацията на звукозаписните компании в Америка, което предвиждаше тя да плати няколко хиляди долара. В съда Томас твърдеше, че доказателствата срещу мрежата й за разпространение на защитени авторски материали били неверни. Заседателите признаха жената за виновна.

При наличие на доказателства за умишлено нарушение глобата щеше да надхвърли 15 млн. долара.
19
1864
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
19
 Видими 
05 Октомври 2007 22:43
А в България требе да наложи милиарди.
05 Октомври 2007 23:40
Така ще е когато 12 реднекса определят кой е виновен. Какво разбира средностатистическия хамериканец от компУтри и разни сложни трибуквени словосъчетания (мп3)? Рай за адвокатската логорея.
06 Октомври 2007 00:32
skyspirit, то зависи от хората - и в България да вземеш нужните заседатели, ще осъдят при подобно обвинение.
Тези глупости дето са ги говорили при затварянето на Арена - едиколко си процента трафик бил пиратски, по торентите съдържанието само пиратско за доста хора е пълна идиотщина, но за доста нямащи знанията (не защото са прости, а защото не им е работа, не им е интересно или нямат достъп) си е доста фрапиращо.
A в допълнение - какъв адвокат е могла да си позволи жената спрямо компания като RIAA и при съдебни заседатели, които (според техните думи) никога не са ползвали п2п мрежи - т.е. или лъжат или интернета за тях е нещо полумитично.

Редактирано от - Локи на 06/10/2007 г/ 01:50:38

06 Октомври 2007 00:38
Интересно как са доказали, че точно тя е качила записите, а не комшийката с която са пили кафе до компютъра по същото време, примерно?
06 Октомври 2007 02:22
skyspirit, ако вземеш 12 реднека от Шопландия, България, дори нещо повече, ако вземеш 12 производно срещнати по улиците на България хора, дори много от тях вишисти, да можеш да си сигурен, че повчетоот тях нищо няма да знаят по разисквания въпрос. Но, ако вземеш 12 американски реднека дори и тъпи негра, от 12 - 11-те ще знаят почти всичко по въпроса. Не., защото са по-умни, а защото това е родината на компютъра, на Интернет, на МП3-та и на какво ли не щеш от този род. А всички знаем с какво огромно закъснение се явиха тези неща у нас.
06 Октомври 2007 03:18
Chicho Dr., не ги превъзнасяй толкова. Това, че в САЩ са измислили копмовете и интернета е едно, но знанието за работата с тях не идва автоматично. Говориш за държва, в която според статистиката 50% могат да четат под нивото на 8-ми клас, а 20% под нивото на 5, при това 38% от 4-токласниците почти немогат да четат. Половината американци са толкова зле с четенето, че немогат да отсеят нужната информация в кратък текст (даден пример - упътване на лекартво).
Един забавен пример е клипчето с мис Южна Каролина, по точно въпросът, който й бе зададен.
А колкото до разбирането за работа с компютър - връщт ЦД със софт с думите, че е счупено, защото като сложат в ЦД-рома нищо не изкачало (ауторън няма).

А за огромното закъснение - колко огромно? На тема скорост на интернет - да, бяхме позакъсняли, но интернет си имаше с доста малко закъснение.


Редактирано от - Локи на 06/10/2007 г/ 03:38:36

06 Октомври 2007 03:37
1. Локи, не ги превъзнасям, но с бил във връзка и с бедна Америка, не само с богатата, в професионално качество. И се очудих от факта, че както автомобилът така и компютърът присъства във всеки дом. 2. И парадоксът е следният: не знаят, не да четат, а са зле с правописа, но това им влошаване се увеличава с навлизането на компютърът във вскидневието им. Децата се научават да правят чудеса с компютъра, а не могат да пишат правилно. Този феномен обаче сигурно важи за целия свят. 3. България бе включена в Интернет Уеб мрежата в началото на 90-те, преди това не беше най-вероятно по политически причини. 4. Преди 10-на години в България компютрите се броеха на пръсти, имам предвид частните. И абонатите плащаха отделно за линия, отделно за Интернет. такова чудо в САЩ не е имало, може би защото всичко се поддържаше от тел. компании. 5. В края на 90-те купих на една моя роднина компютър в България и инсталирах АЙСИКЮ програмата, инсталирах и камера. Ей цяла агония беше свръзката, звука еди-дойди, но картината се залепваше за часове...6. Нещата се поодбриха драматично преди 5-6 години, когато се появиха ЛАН и другите некабелни връзки. Успоредно с това в България се увеличи вноса на компютри и цените станаха поносими за българския консуматор. Днес, слава Богу нещата в България, в това отношение са нормални. И така и трябва да бъде. Жив и здрав!
06 Октомври 2007 04:06
" България бе включена в Интернет Уеб мрежата в началото на 90-те"
Интернета се е "родил" през 83-та и още okolo 4-5 години са му трябвали за да стане масов. Не сме закъсняли толкова.
" И абонатите плащаха отделно за линия, отделно за Интернет. такова чудо в САЩ не е имало, може би защото всичко се поддържаше от тел. компании"
Разлика в начина на плащане и какво?
Както написах - скоростта беше отвратителна. Преди 11 години филм сваляхме за 2 седмици (все нощни смени).
Само че неможе да ползваш интернет за нещо нормално и 20% от населението да немогат да покажат родната си държава (или държава на която са граждани - но тези минават "приемни" изпити с факти на САШ, така че знаят) на картата.
А неможе да използваш интернет, без да попаднеш на някое забавно четиво, на което все пак да се споменава де е САЩ, а да не говорим за новини, бъкани с карти.
И тук децата правят "чудеса", само че колко от тях могат да кажат каква е разликата между PPTP и PPPoE вече е под голям въпрос. А от заседателите в горното дело би трябвало да се очакват малко над средното познания.
Както написах - те са заявили, че никога не са ползвали споделяне на файлове. Вероятно адвокатът на RIAA ги е подбирал такива, като "съвестни граждани", само че почти всеки който ползва нет и е чувал за такива "чудесии" поне се е пробвал да подкара такова нещо. От тук - или заседателите са толкова зле, че немогат да подкарат p2p или не са се пробвали, защото го няма стандартно в софтуера на ОС. В трите случая (и "лъжат" е зле.
06 Октомври 2007 04:12
Колкото и хора да осъдят няма да спрат това, което става. Повечето хора не си купуват продуктите на медийните компании, защото са наясно, че те не струват. Някоя пикла като направи поредният хит еднодневка, човек няма да даде 20 долара, за диск с 10 микса на този хит, ами ще го потърси из нета, това е толкоз просто и логично. Някои компании се адаптираха и направиха тези песни достъпни на минимална цена от няколко цента. Останалите се опитват да действат силово, чрез такива показни дела. Въпрос на време е да се провалят. А в U$A могат да те осъдят за всичко - в това отношение наистина са страната на неограничените юридически абсурди.
06 Октомври 2007 06:00
Пичиве,
не мога да ви разбера спора за Интернет в какво всъщност се заключава, ама ще ми е чудно какво вие лично мислите за ТОR
06 Октомври 2007 10:36
garamel, тествай - с "Oпера" работи от версия 7 нейде.
Поне ИП-то със сигурност маскира добре. За кодирането - не съм се занимавал да преглеждам трафика От време на време е доста бавничко.
Имало и за Фирефокс - не съм го тествал.
06 Октомври 2007 14:47
Chicho Dr.
ако внимателно прочетеш какво си написал ще влезеш в същата категория хора чието съществъувание отричаш...
пък харе да не си от тях, а
06 Октомври 2007 14:51
garamel4o,
TOR се преследва по ръба на закона и е с неясно бъдеще. Иначе звучи обещаващо като технология за анонимизиране, но крие много рискове.
Нещо да имаш да добавиш?
Локи, тука не става дума за маскиране а за анонимизация. Разликата е огромна
06 Октомври 2007 16:28
BroodWar, ами скриванто на ИП-то е едно от изисквнията. Според спецификацията ТОР-а минава през 3 проксита и то кодирайки информацията - т.е. ИП-то се загубва, което съм проверил за няколко минути - повече не съм се занимавал. Дали от мен трафика излиза кодиран - не съм проверявал.
Говоря само са системата за тези, които искат да скрият, какво гледат, а не за скриване на местоположението на сървър.
А за легалността - доколото си спомням в Германия са ги съдили и са задължили немските проксита да записват трафика, минаващ през "анонимайзера". Доколко това ще помогне, ако другите 2 са извън германия не е ясно, както и какъв обем информация ще трябва да се обработи за да се намери нещо, вършещо работа за доказателство - т.е. дали е физически възможно.

Редактирано от - Локи на 06/10/2007 г/ 16:58:06

06 Октомври 2007 19:45
Локи,
говорим за едно и също... не знаех, че Операта ползва ТОР технология.
06 Октомври 2007 20:05
Стандартно не ползва, има плъгин
06 Октомври 2007 21:58
Има си готов браузър - Torpark.
Натиснете тук
Натиснете тук

07 Октомври 2007 03:01
Пичове,
благодаря за включването. Темата е много интересна и ще направя рубрика скоро. По това което ми казвате разбирам, че почти не сте се занимавал, но наистина технологията е "cutting edge" макар да я има от известно време.
Аз също съм я изпробвал с Мозила, но имам доста въпроси покрай това. Също така съм убеден, че няма нещо незаконно в нея. Просто е малко по-бавна и неудобна, а това че е нова и още няма изцяло написан софтуер който да комбинира различните приложения и всяко трябва да се стартира по отделно я прави не е много популярна. Но по това което съм чел гарантира висока степен на анономност. Даже някой хора говорят за абсолютна.
07 Октомври 2007 06:26
Локи,
вместо да обясняваш на чичо д-р, че каквото си чул оттук-оттам и пречупил през призмата на предварителните си очаквания е по-вярно от това, което той е видял, да беше го питал щеше да имаш повече полза. А въпроса, който очевидно трябва да зададеш при създалите се обстоятелства е:
Дали е най-добре за теб да смяташ, че най-големите бунаци са те задминали по нещастно стечение на обстоятелствата. Или е най-добре да смяташ, че всъщност ти си ги изпреварил, но те могат да полират мозъци и затова всички смятат обратното(което всъщност е твоя избор). Дали е добре да приемеш, че си се родил на грешно място или в грешно време. Или пък ще се реши проблема ти, се опиташ да научш нещо от тях. Което дефакто правиш, но ти е трудно да си го признаеш. В интерес на истината, и на това можеш да се научиш, ако си добър ученик.

Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД