"Литекс" тръгна по пътя на "Левски" с мерките към футболисти, които не искат да преподпишат договорите си. Пръв пострада не кой да е, а капитанът Роберт Попов. Македонският национал остана извън групата на ловчанлии, която замина вчера на лагер в Дубай. Попов е пратен да тренира при юношите. Ако десният бек продължава да се дърпа от подновяване на договора, ще му бъде търсен нов отбор. Попов е капитан на "Литекс" от миналата година, която бе и най-силната от 4-годишния му престой в тима.
За ОАЕ не заминаха още дисциплинарно уволненият Иван Бандаловски, Костадин Хазуров, на когото се търси отбор в "А" група за преотстъпване, и бразилецът Бето, който е пред трансфер в Китай.
"Литекс" ще е до 29 януари в Дубай, където ще играе 4 контроли - с шампионите на Австрия "Ред Бул Залцбург" (Ав) и Русия "Зенит", с "Партизан" (Сърб) и сирийски тим.
Треньорът Миодраг Йешич взе в тима Небойша Йеленкович и Джемал Берберович, макар отначало да се очакваше те да бъдат продадени. Заради дългове към двамата "Кубан" (Рус) получи забрана за картотека. Те бяха под наем там за 3 месеца.
В групата е и Ивелин Попов, въпреки че от "Дарби Каунти" са го поканили на проби. Йешич даде шанс и на младите Иван Скерлев и Момчил Цветанов.












