:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,825,382
Активни 425
Страници 3,326
За един ден 1,302,066

"Немско чудо" класира "Байерн" на 1/2-финал

СНИМКИ: РОЙТЕРС
Вратарят на "Хетафе" Роберто Абондансиери-Пато и левият бек Лукас Лихт (вдясно) напускат терена, държейки се за главите и невярващи, че са изпуснали победата над "Байерн", а с това и класирането на 1/2-финал за Купата на УЕФА.
"Байерн" възроди мита за непримиримите германски отбори и открадна равенство 3:3 като гост на "Хетафе" в реванш от турнира за Купата на УЕФА, което класира мюнхенския гранд на 1/2-финал. Според мнозина незаслужено, при положение че испанският дебютант в Европа игра с 10 души от 5-ата мин. и водеше с 3:1 пет минути преди края на второто продължение.

"След няколко дни може би ще осмисля какво се случи", отрони треньорът на "Хетафе" Михаел Лаудруп.

Редовното време приключи при 1:1. В началото червен картон получи Рибен де ла Ред, но домакините откриха чрез Козмин Контра. Франк Рибери изравни в 89-ата мин. и след 1:1 в Мюнхен прати мача в продължения. Те започнаха шокиращо и в 93-тата мин. резултатът вече бе 3:1 за "Хетафе" - Франсиско Каскеро простреля Оливер Кан от 20 метра, а Браулио се възползва от грешка на Лусио в малкото наказателно поле.

В 115-ата мин., когато зрителите на "Колисеум Алфонсо Перес" вече празнуваха, Лука Тони наказа нелепа грешка на безупречния дотогава вратар на "Хетафе" Роберто Абондансиери и намали. Драмата стана пълна в 120-ата мин., когато италианецът вкара с глава след ново неразчетено излизане на аржентинския страж.

"Когато се срещнем след десет години, няма да си говорим за "Реал" или "Барса", а за "Хетафе"!", възкликна капитанът на "Байерн" Кан.

На почивката стотина изнервени фенове на "баварците" се сбиха с испанската полиция, в резултат на което двама запалянковци бяха ранени.
 В същото време на ст. "Колисеум Алфонсо Перес" имаше малка радваща се група - тимът и феновете на "Байерн". В еуфорията вратарят Оливер Кан (вляво) дори се хвърли да прегръща героя Лука Тони, когото люто критикуваше в началото на сезона.
11
1402
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
11
 Видими 
12 Април 2008 02:09
В началото на продълженията заложих 100 евро, че Байер ще продължи.Тъкмо натиснах ОК и падна втория гол за Хетафе.Не успях да се ядосам като хората и дойде и 3-тия.Какво да ви кажа-тези 40 евро които спечелих ми костваха доста нерви.Този сезон повече на Байерн Мюнхен не залагам.
12 Април 2008 11:41
Немците за пореден път показаха характер, малко позабравен в последните години. Страхотен мач, яд ме е, че не го гледах.
Зенит-Байерн се оформя да е страхотен полуфинал.
12 Април 2008 13:15
Тия байерн са големи смешници
12 Април 2008 17:33
Така е във футбола:
22 глупаци тичат след топката и накрая германците печелят -като беше казал навремето великият Линекер.

А Лаудруп трябваше да ходи на специализация при Стойчо, за да разбере как трябва да се рита топката в тъч в последните минути.
12 Април 2008 19:47
Смешника си ти, муньо.
На това му се вика дух и хъс за победа - борба до последна капка кръв.
Само Байерн!!!
13 Април 2008 08:46
гайлер Бок, съгласи се, че при тази селекция ако Байерн не бе продължил срещу прилично играещите испанци, сезонът би провал. Три купи биха били най-доброто оправдание на вложените милиони и добър начин за изпращането на Хитцфелд.


Замисли се и за нещо друго - ако разделиш точките спечели от отборите в Бундеслигата на парите изхарчени за привличането на играчи и треньори - ще видиш че полученото съотношение в най-добрия случай ще постави Байерн в средата на таблицата, което прави титлата им изключително скъпа.


И с теб имахме спор преди няколко седмици - мачът с Хетафе показа, че ако ги няма Рибери и вече се съгласявам и Тони - отборът би бил с доста по-лоши показатели
13 Април 2008 08:48
Вчера Станислав Ангелов направи поредния си силен мач за Енерги, навръх 30ия си рожден ден. Победат и играта му бяха добър подарък. Определено най-силният играч на Енерги е той. За съжаление твърде късно излезе в чужбина, за да направи нещо по-впечетлявщо.
13 Април 2008 17:38
mumoko,

всяко отпадане на Байерн от турнир и място различно от първото в Бундеслигата е провал за Байерн. Това винаги е било така. Не виждам с какво се е променила ситуацията? Не знам точно как седят нещата на трансферния пазар в Испания, но по твоята логика с точките и инвестираните пари ми се струва, че би следвало направо да закрием Реал Мадрид?
13 Април 2008 17:39
Освен това да се критикуват баварците за дадените много пари си е несериозно. Вярно, сумата от 36 милона само за Рибери и Тони изглежда колосална сравнена с разходите за играчи на другите отбори, но пък Байерн е редовен участник в ШЛ. А и Баварците винаги са се славили с изключително разумната си и пресметлива финансова политика през годините и това, че през сезон 07/08 са си позволили да развържат малко кесийте, в никакъв случай не е болка за умиране. Даже дълго време бяха критикувани, че се стискат и не привличат големи световни звезди.
13 Април 2008 17:41
Виж пълна загадка ми е Клозе - има хъс, има желание за игра, но не става и не става. Почвам да се чудя вече дали ще излезе от тази криза. Голяма грешка е привличането на Подолски, за мен той е насила създадена от медиите звезда. И 10-те милиона дадени за него са направо необясними. Смесени чувстава имам и към Лусио, най вече като се понесе с топка в крака в нападение, направо изтръпвам...

Редактирано от - geiler Bock на 13/4/2008 г/ 17:45:15

13 Април 2008 17:43
А Станислав Ангелов наистина доста го похвалиха, поне което гледах от репортажа, добри пасове даваше. Даже и гол можеше да вкара, засече доста добре една топка. А Енерги постави нов клубен рекорд - за първи път успяват да на направят 3 поредни победи в Първа Бундеслига...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД