Неприятностите на Румен Петков напоследък не секват. Не стигат главоболията му с правосъдието, ами му се струпа и сблъсък със спортен съдия. Бившият министър на вътрешните работи надали ще помни с добро появата си в столичната зала "Триадица", където в сряда вечерта се игра решителният трети финален мач за бронзовите медали от баскетболното първенство при мъжете между "Левски" и любимия му "Спартак" (Пл).
Петков бе застанал до пейката на плевенския тим (където по принцип имат достъп само официалните лица) редом с президента на клуба Цветан Антов. В един момент не му хареса отсъждане на втория рефер в мача Мирослав Томов. Видимо раздразнен, Петков започна да му говори и да жестикулира разпалено. Намеси се главният съдия Марин Механджиев, който му посочи вратата. Бившият шеф на МВР напусна залата, но все пак се върна през друг вход и седна в отсрещния край - на трибуните, където по принцип е мястото на феновете.
Не стига това премеждие, ами за капак "Спартак" (Пл) загуби мача и бронзовите медали с драматично поражение - 75:76 след продължение (70:70 в редовното време). Победния кош за "Левски" вкара Станислав Славейков 8 секунди преди края.
Въпреки този успех дните на Юлиян Аладжов като треньор на "сините" изглеждат преброени. Наследникът на уволнения Любомир Минчев не успя да класира тима за финала след 3 загуби от "Балкан". При тази ситуация все по-актуален става вариантът за връщане на Константин Папазов, който е и в добри отношения със спонсора на клуба Данаил Петров. В "Левски" имат и друга грижа - да правят селекция. Договорите на мнозина баскетболисти изтичат това лято. Свободни агенти са капитанът Стефан и Златин Георгиеви, Станислав Славейков, Николай Върбанов и Юлиян Радионов.












