:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,695,176
Активни 813
Страници 6,106
За един ден 1,302,066

ЕС затяга контрола срещу нелегалната имиграция

Външните министри на ЕС постигнаха съгласие по Пакта за имиграция, предложен от Франция като ротационен председател на общността, съобщи "ИЮ Обзървър". Представените от Париж мерки включват по-строги санкции при нелегална имиграция, нови правила за узаконяване на престоя, връщане на бегълците в родината. "Не можем да оставим имиграцията в пълен хаос", коментира от своя страна еврокомисарят по вътрешен ред и правосъдие Жак Баро. Според официалната статистика на ЕС в общността живеят 8 млн. нерегистрирани чужденци. Пактът за имиграция ще бъде гласуван на срещата на върха на ЕС през октомври. България подкрепи подхода за обвързване на вътрешната сигурност на отделните страни със сигурността на ЕС като цяло. Срещу пакта се обяви Латинска Америка, а венецуелският президент Уго Чавес заплаши да закрива банки и компании от страните на ЕС.
3
1426
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
3
 Видими 
09 Юли 2008 00:32
Продължение от вчера:
Нискоквалифицираното производство отдавна се реализира чрез outsourcing - кеф ти Китай, кеф ти Бангладеш. Ако искаш, пак ще ти го кажа: няма глад за нископлатена неквалифицирана работа в развитите европейски страни!!

Значи, Тригър, това да го повториш още един път, и да сложиш още някоя удивителна, няма да го направи по-вярно. Честно казано, не знам мислил ли си въобще, докато си го писал. Иначе изглеждаш свестен.
Няколко точки за размисъл: Днес е модерно да се приема, че всичко може да се аутсорсва (да не говорим че понятието се използва грешно). Как върви "аутсорсването" на строежи? Сглобяват сградите и магистралите в Китай и ги после ги доставят в ЕС?
Как върви и аутсорсването на земеделието? Пренасят нивите в Китай?
Как върви и грижата за инвалидите и старците? Аутсорсват пенсионери за Китай?
Това са трите отрасъла, които поне в Израел са вече масово заети от чужди работници. Палестинците вече са малко, бяха традиционно по строежите, строителите от източна Европа, поляци, румънци също са много (не знам какво си мислиш, но за да бъркаш бетона не трябва вишо), а гледачките на стари и инвалиди - 99% са от южна Азия - филипинци, виетнамци и тайландци. Китайците са по строежите също. Южноазиатците са и в земеделието масово - т.нар. "нинджи", защото се покриват в най-големите жеги - при тях е срамно да си загорял от работа на полето.

09 Юли 2008 00:35
Та оставям на теб да обясниш още веднъж, как така нямало глад за нископлатени неквалифицирани работници в ЕС. С оглед на текста, който ти пуснах вчера, Испания има 1 млн. и иска още 1 млн. (апропо, цитатът беше от статия от 1999 г. - сега кой знае колко са). В Германия турците са към 3 млн., нали? Пакистанци и индийци в Британия, алжирци и мароканци във Франция - още веднъж, обясни какво правят там тия хора, след като "ЕС няма нужда от тях".
09 Юли 2008 11:32
DIN - дай да се уточним - ЕС‌ & Со. имат нужда от нискоквалифицирана работна ръка на място - прав си тука.
Това което изпускаш оба4е - нуждата е временна.
Това за което е общоизвестно и което гъзно премълчават силните е че идеалният вариант е рабоптници между 20 до 40 които да изземват "гадната част" от неизбежнит дейниости и после си бият шута обратно за страните от които са дошли.
Модел - "Урк енд травел" студентски бригади и прочее бози. Резултата обаче е положителен само за приемната страна - има реализиран продукт и генериран БВП ‌ при разходи които не би могла да постигне без привличането на такива краткосрочни емигранти а няма допъолнителнмо натоварване на социалните системи като образование пенсии или здравна.
В кратце - ЕЮ има полза от нелегални емигранти но само и единствено докато не товарят социалната система на държавата приемник. Ела побачкаи и си изчезваи
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД