Компанията, отпуснала кредита на жената, сигнализирала полицията в Тонтън за намеренията на клиентката си. Униформените веднага отишли в дома на Карлин Балдерама и открили трупа й. В същото време заинтересувани купувачи започнали да се събират пред къщата, за да участват в търга. От полицията отказват да разкрият името на ипотечната компания заради следствена тайна.
Балдерама оставила предсмъртно писмо на съпруга си Джон и на 24-годишния им син. В него тя ги съветвала парите от застраховката й "Живот" да бъдат дадени за погасяване на ипотеката върху имота. Джо Уитни, колега на водопроводчика Джон Балдерама, разказва, че Карлин се занимавала със семейните сметки и съпругът й не знаел, че къщата им ще бъде продадена на търг. Полицията в Тонтън също смята, че мъжът на Карлин Балдерама не е знаел за финансовите проблеми, които жената сама се опитвала да решава.
Отнемането на имоти на американците, които не могат да изплащат ипотеките, вече става масова практика. През второто тримесечие на 2008 г. банките са подали в съда 740 000 иска срещу неплатежоспособни клиентите. През 2007 г. над 1 млн. затруднени финансово кредитополучатели са били принудително изгонени от домовете им, а след това имотите са били продадени.
Процедурата по отнемането на жилище, взето със заем, започва, след като съд се произнесе, че кредитополучателят е неплатежоспособен и не може да погасява вноските си. Домът се продава на търг или ако няма интерес, властите го запечатват. В щатите Калифорния, Невада и Масачузетс цели улици са пусти.
Наскоро Камарата на представителите в американския Конгрес одобри отпускането на помощ от 3.9 млрд. долара за изпадналите във финансови затруднения американци. Очаква се скоро законът да бъде одобрен и от Сената.
ИЗМАМА
Прокурорът на щата Ню Йорк Андрю Куомо заведе дело срещу швейцарската банка UBS, като я обвинява, че е извършила "измами за милиарди долари", предаде Ройтерс. Брокерите на банката съветвали клиенти да инвестират в ценни книжа, които станали непродаваеми след затягането на пазарите заради ипотечната криза.