:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,738,822
Активни 678
Страници 23,725
За един ден 1,302,066

Българските еврорегиони са изложени на риск

Снимка: Ройтерс
Данута Хюбнер
Всички региони в България, а именно Североизточен, Североцентрален, Северозападен, Югоизточен, Южноцентрален и Югозападен са сериозно заплашени от четирите най-големи предизвикателства пред ЕС. Тъжната констатация се посочва в доклада на ЕК "Региони 2020", предаде БТА.

Предизвикателствата са глобализацията, демографското развитие, климатичните промени, използването и енергийните доставки. Въз основа на доклада еврокомисарят по регионалната политика Данута Хюбнер представи така наречения индекс на уязвимост.

Чрез него първи път може да се установи кои райони в ЕС ще бъдат засегнати от четирите предизвикателства. България заедно с Латвия, Унгария, Румъния, Гърция, Португалия са най-силно изложени на предизвикателствата от глобализацията.
2
2295
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
2
 Видими 
10 Декември 2008 09:14
"Да беше глад , да беше чума..." , а то глобализация , с демографското развитие, климатичните промени, използването и енергийните доставки , псевдодемокрация и крадлива тройна коалиция !
Някакси тихичко и кратко като пъзня се пуска тъз новина , без подробности , тоз доклад няма ли го на български ? Дукиментите на тази ЕК 2020 не трябва ли да се пишат и на български , щом и ний сме парче европейци ???
Дайте да го видим какъв е този риск , че да знаем как да се приготвяме да мрем !
10 Декември 2008 17:43
Чоки, Дори и да има резон в доклада, защо се правят такива проучвания и статистики? Няма намек за последващи действия и препоръки. А то едно проучване пари струва. Нали като се познават добре причините, се търси ефективна стратегия на действие, която, намалявайки силата на причините може да доведе до ограничаване действието на негативните последици. Къде го е този анализ на причините? Ако е журналистически пропуск /което много вероятно е/, моля да се даде по-пълна информация в следващия брой. А такива клишета като глобализация, климатични промени и тинтири-минтири, дето и аз мога да ги кажа без да правя проучвания, не оправдават изхарчените ни парите на европейски данъкоплатци.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД