Георги Коритаров, РСЕ: Предстои ли да се смени Пламен Панайотов?
Нонка Матова, НДСВ: В една развита демократична страна обикновено след като се получи пробив някъде, се подхожда по въпросите на честта...
ГК: В какво се изразяват основните пропуски на парламентарната група?
НМ: Както знаете, всяко тяло си има врат, има си и глава. И накъдето се ориентира главата, натам се ориентира всъщност и тялото, натам се ориентират и ръцете. По същия начин и парламентарната група. През няколкомесечния период на управление пряко управлението се отрази и върху живота. Бяха създадени и закони, по които имаше и определено брожение сред депутатите - патентният данък, ДДС върху лекарства, както и някои други неща, по които имахме разногласия.
ГК: Отговорен за това Панайотов ли е?
НМ: Общо взето, в политическия живот ръководството на парламентарната група... там, където има партия, партийното ръководство определя свой стил. Този стил, който беше наложен и върху нашата пряка група, имаше ясно отражение в съботния ден.
ГК: Как го определяте?
НМ: Авторитарен.
ГК: А какво имате предвид, че този авторитарен стил е намерил отражение и в събота? Това събитие авторитарно ли беше?...
НМ: Мисля, че не. По-скоро това беше отражение върху една отдавна лелеяна народна воля.
ГК: Каква лелеяна народна воля, за какво?
НМ: Преди всичко, първо, за новото време, което се очаква да дойде.
ГК: Кога?
НМ: Някой ден, когато му дойде времето, разбира се... Първият момент беше на 17 юни, вторият се очаква с едно заработване и стиковка, разбира се, плътна, на управляваща с политическа власт, законодателно.
ГК: Стиковка между управляваща и политическа власт?
НМ: Пълен синхрон.
ГК: Между кого?
НМ: Между управляващи и парламент. Управляващите, това визирам изпълнителната власт.
ГК: А парламентът какво е?
НМ: Парламентът, това е пълен синхрон между различните парламентарни групи, като се има предвид, че това е все пак идеалният вариант. Винаги ще се намери определено виждане и точно в това е изразът на демокрацията на определени съждения, за да има по-голям живот, по-голям кипеж и да има все пак плурализъм.
ГК: Това ли е идеалът на новото време - пълен синхрон между всички парламентарни групи?!?
НМ: Това би довело до един по-добър живот!
ГК: А къде е мястото на Сакскобургготски в тази комбинация от синхрони?
НМ: Царят е една личност, която е всъщност мечтана в българския живот като един човек, как да ви кажа, чист. Човек, който би се справил с всякакви партийни козни, който е човек над всичко.
ГК: Какво значи човек над всичко?
НМ: Именно това се включва и в неговата титла.
ГК: Каква титла?
НМ: Цар!
Нонка да си вземеУстава на БКП,да го отупа
от праха ,да си го преговори и тогава да дава
акъл - ама на мъжа си.